Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Akkor ez most lényegében egy sima TV felokosító, csak Samsung rendszerrel? Mert nekem egy nem Smart rendszerű Samsung TV-m van és nagyon gondolkodom egy hasonló kis kütyü beszerzésén, de szerintem egy Android-os kis eszköz ára (és gondolom valamilyen mértékben a tudása is) töredéke lesz ennek a Samsung eszköznek. Nem is beszélve arról, hogy ezt szerintem rá sem tudom kötni a TV-re, mert nem tudok semmilyen speciális csatlakozóról. :U

    Lehet bennem van a hiba, de én a hölgyeménnyel is el evolúcionálnék. :B

  • imibogyo

    veterán

    válasz DaveJr #4 üzenetére

    Tiszta sor, de például a legtöbb Adroidos okosító HDMI-s, az meg van. Én csak kifejezetten erre a Samsung eszközre értettem, hogy ugyan 2012-es a LED TV-m, de nincs rajta semmi ilyen speckó csatlakozó, mint amit ők említettek. Szóval ezt nem fogom tudni rákotni.

    Flashy:
    nem félek összekötni a számítógépet/notebookot/bármit a tévével és akkor mindent tud...
    Én sem félek, most is monitornak használom a 40"-os TV-t, de azért ha például tényleg csak YT-ot akarok nézni akkor ne menjen már egy 300W-ot zabáló monstrum. Persze alternatíva erre egy kis mini gép is, az is szerepel nálam az esélyesek között. :K

  • imibogyo

    veterán

    válasz gyiku #14 üzenetére

    mi a 300w-ot zabalo monstrum? egy 18w brazos? vagy 65w llano/trinity? latom teged megettek reggelire a marketingesek, meg buszken is irod nagybetukkel LED TV mindegy, a lenyeg az elegedett vasarlo

    Szeretem az ilyen okos megmondó embereket. Olvasni tudol-e, vagy "write-only"? :U Nekem nincs sem Liano, sem Trinity sem semmilyen más kis-fogyasztású eszközöm, nem is volt szó ilyenekről (csak arról, hogy nálam is szóba kerültek, mint a különböző "felokosítók" alternatívái).

    A nagy asztali gépemet használom jelenleg a TV-men. A fogyasztási értéket csak költői túlzásnak szántam, bár játék alatt simán 300W körül van a fogyasztás (fogyasztásmérővel mérve), de a filmezésnél tapasztalható 100W sem egyenértékű mondjuk egy 5-20W-ot fogyasztó kis eszköz fogyasztásával. A jelenlegi 40"-os TV-m kevesebbet eszik fogyasztásmérő szerint is, mint a régi 27"os, CCFL-es monitorom. Szóval marketingesek ide, marketingesek oda, hatékonyabbak ezek a technológiák és pont. Mint ahogy hatékonyabb (direkt nem jobbat írtam) egy USB-s Stick is, mint egy asztali PC, ha mondjuk csak alapvető netezésről és média-fogyasztásról van szó. Az, hogy kinek felel meg, vagy kinek nem a nyújtott szolgáltatás, az egy másik történet, mindenki döntse el maga.

    És igen elégedett vásárló vagyok, de nem a marketingesek miatt, hanem mert jól választottam (képminőség, utánhúzás mértéke, input lag, IPS panel, ár-érték arány, fogyasztási értékek, csatlakozók száma, design stb.). Ugyanígy jól akarok majd dönteni, ha ki akarom váltani az asztali gépet, amikor csak egy vacak sorozatot akarok megnézni, erre például tökéletes lenne egy androidos eszköz.

    Azért írom nagy betűvel, hogy LED TV, mert hülyén néz ki így "led tv", mivel tudod ezek nem valódi szavak, hanem mozaik szavak ráadásul szakmaiak (amiket szokás nagybetűvel írni, bár a TV lehetne magyar mozaikszó is és akkor közszóként lehetne kisbetűs "tv", csak hogy boldog légy), de nem szeretem a kényszeres magyarítást és az önkéntes nyelvújítást, az eredeti nevében is így szerepel, így is fogom használni.

    És tudom, hogy ez nem valódi "LED TV", hanem LED megvilágítást használó TV, de ettől még a mondandóm tartalma és lényege nem változik. Attól meg, hogy leírsz, vagy kinyilatkoztatsz evidenciákat és megpróbálod a másikat hülyének beállítani még nem leszel okosabb másoknál, maximum nagyképű és bunkó (legalábbis az ilyen stílusú hsz.-eiddel). ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz gyiku #31 üzenetére

    Te tényleg nem olvasol vissza? Vagy azt az olvasott szöveget nem értelmezed?
    Észre vehetted volna, hogy ilyenekről nem is volt szó, amiket írogatsz....

    A TV-m egyáltalán nem Smart, talán ezért is gondolkodom egyáltalán valamilyen "felokosítón", nem? Csak annyit írtam, hogy 2012-es. A 200k-s árat sem tudom, hogy honnan vetted, 105k-ért vettem újonnan akcióban a TV-t (hűségkártya). Meghalt a 27"-os monitorom és 90k körül lett volna egy új ugyanolyan tudású helyette (nem volt javítható), ezért döntöttem inkább a TV mellett. Tehát nem igazán plusz kiadásról van szó. Ha így nézzük csak 15k plusz kiadásról beszélünk (meg aztán ez jóval nagyobb, többet tud stb. szóval nem is szabadna így forintosítani a különbséget, mert a tudásuk sem egyforma). És a gép sem fix 100W-ot fogyaszt rengetegszer megy e fölé, sőt mivel általában egyszerre több mindenre használom, messze nem IDLE működik a nap nagy részében.

    És innentől kezdve: +15k TV + 10k (stick - eBay ár lefelé kerekítve) = 25k <------kontra------> fogyasztáscsökkenés

    50W (TV) + 100W (5W Stick) spórolás = 150W óránként (az egyszerűbb számolás végett)
    napi 10 órával számolva (ennyit simán megy a gépem, mivel otthonról dolgozom is (film, levelezés, zene stb. mindig megy a háttérben) ez mondjuk 1,5 kW spórolás
    havi szinten mondjuk 45 kW = 2250 Ft spórolás
    egy év alatt = 27000 Ft spórolás

    Ekkor ennyit spóroltam meg egy év alatt, de még ha ennyi nem is jön össze akkor is ez sokat számít. Nem is beszélve a nagy TV kontra jóval kisebb monitor által nyújtott élmény nagyságrendi különbségéről és régi monitorom funkcionalitás béli defektjeiről. És azért remélhetőleg nem csak egy évig bírják a cuccaim, TV-re van 3+1 év garim, a stick-ekre mondjuk nem szoktak adni ha külföldről olcsón szerzed be, bár nagyon elromlandó cucc sincs bennük.

    Komolyan kezdem úgy érezni, hogy megpróbálsz mindenbe belekötni, hogy vita legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz pigster #42 üzenetére

    Én sem adok érte semennyit sem, mert nem is tudnám használni. :D

    Egyébként tényleg rosszul fogalmaztam. Azt a mondatot úgy értettem, hogy esetleg a Samsung cuccos lehet több USB port-tal rendelkezik, vagy erősebb processzorral, esetlegesen speciális Samsung app-ok (már ha vannak ilyenek, nem tudom, nincs Samsung smart TV-m és azt sem tudom biztosra, hogy nincs-e már mindnek 100x jobb Androidos alteregója, csak mint eshetőség jutott eszembe).

    Tehát nem a tényleges "software-es" tudására és a rendszer sebességére használhatóságára gondoltam, inkább a "körítésre". Mondjuk az upgrade is olyan dolog, hogy vélhetőleg a Samsung cuccos árából négy-öt Androidos stick-et veszek, mindig a legújabb verzióval. Szóval talán ez lényegtelen, meg gondolom lehet ezeken is ROM-ot cserélni. De ezt sem tudom, még nem volt ilyen kütyüm.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz gyiku #46 üzenetére

    Ettől még annyiért vettem a karácsonyi akcióban, amennyiért. Nem külföldről rendeltem, csak belinkeltem a hivatalos oldalt az ott feltüntetett adatokkal és, hogy én onnan használom a nevét.

    kicsit erdekesen allsz ehhez a fogyasztas dologhoz, papolsz a sporolasrol, de azert i7el, meg 7970el sorozatozol

    Értem, tehát azért mert van EGY jó gépem, akkor szerinted ne nézzek sorozatot? Vagy azért mert van egy jó gépem, akkor nekem nem számít évi 20-30.000 Ft? Vagy vennem kéne még vagy 2-3 céleszközt, hogy lehessen egy ilyen gépem? Szerintem meg inkább ez az érdekes gondolkodás. :U

    Sokan azt nem értik meg, amit BloodRay is leírt már, hogy például egyeseknek azért van ilyen gépe, meg azért lehet most például ilyen-olyan TV-je, mert amit lehet azt megfog a költekezésében. Nem költ felesleges dolgokra ha nem kell, spórol a példánál maradva évi 20.000-et, ha megteheti amit bele tud forgatni majd másba.

    Én csak egy közalkalmazott vagyok a feleségemmel együtt, most mégis arra akarsz célozni, hogy nekem ne számítson a spórolás....

    Egyszerűen csak beosszuk a pénzünket. Nem füstölünk el havi 30.000 Ft-ot. Ha lehet nem autóval megyünk oda ahova nem muszáj (kiszámoltuk előtte évi 150-200.000 Ft is elment benzinre (havi 15-20k, ami azért nem sok vidéki szülők mellett), úgy hogy idézőjelben észre sem vettük), most szinte mindenhova tömeggel megyünk és inkább várakozgatunk fél egy órát az állomásokon a csatlakozásra és addig beszélgetünk, de például az így megspórolt pénzből lett TV-m. Egész 2012-es évben mindössze 40.000-ért tankoltunk. Hogy nagyon kényelmes-e tömeggel menni mindenhova? Baromira nem..... Hogy megéri-e mégis mellőzni a kocsit? Naná....). Vagy nem vettünk hitelre 3 milliós autót, csak egy 500k-sat, mert az is elvisz mindenhova, majd ha lesz házunk stb., majd veszünk talán egy igazán jót, addig jó lesz ez is, a célnak megfelel, de persze ez "ciki".

    Engem sokszor kiröhögnek azért is, mert csak egy Nokia 3120-as telefonom van amit 1.000 Ft-ért vettem és hogy ez már mekkora szégyen, meg ciki, de ugyanezen emberek azok, akik beszólnak például a 7970-em miatt, miközben nekik SGS-ük van, vagy iPhone, vagy bármi más közel 100k-s telefonjuk, szóval simán vehettek volna ők is egyet. De tudod beszólni mindig könnyebb, mint gondolkozni és tervezni az életet és a kiadásokat.

    Sógorom azt mondta nem érti honnan telik nekünk ilyen relatíve kevés fizetésből például LED TV-re, miközben ő napi 3-4 doboz cigit szív el, ami havi 30-40.000 Ft minimum. Szóval én több, mint egy év alatt szedtem össze az ő 3 hónapnyi cigijének az árát, hát tényleg..... :(

    Ezeket nem értik meg sokan. Attól, hogy valamire van/volt pénzem még nem jelenti azt, hogy mindenre van és nem számít mire szórom el feleslegesen. Amúgy is ma divat az "arcoskodás" és a "minden kell" hozzáállás (nézd meg mennyi hitelre vásárolt telefon, laptop, autó stb. van nagyságrendileg az országban (ergo nem létszükségletet vásárolnak az emberek, de azért mindezt hitelre. Mondjuk autónál van akinek munkaeszköz, de azért a közvetlen környezetemben sem ez a jellemző, meg akinek munkaeszköz, az valamennyit ki is termel vele, tehát az nem ide tartozik).

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz pigster #50 üzenetére

    Látom megfogtad a lényeget, szövegértelmezés meg nulla. (Hmm :U ) Csak arra próbáltam utalni, hogy mindenki másra költi a pénzét, és ezzel legyen tisztában.

    Amúgy meg amikor ezt a telefont vettem vagy 6 éve még nem is voltak egyforintos telefonok, szóval simán butaság ezt most ide hozni, almát hasonlítasz körtéhez a vásárlási metódus és úgy egyáltalán a lehetőségek tekintetében. Gyümölcs-gyümölcs de nagyon nem ugyanaz. :N És egy több éves vásárlásról szóló monfatba egy mostani (ráadásul akció jellegű) alapján belekötni, hát..... A másik, hogy például egy 80-100k-s telefont hiába hozol ki 1 Ft-ból, vagy 10.000 Ft-ból, ha utána a mindenféle XL díjcsomagra meg ilyenekre rámegy a gatyája az embernek (ezt nem az Y-ra írom, csak úgy általánosságban. Lényegében bújtatott hitel).

    Bár annak a bekezdésnek egyáltalán nem ez volt az esszenciája, de kötözködj tovább.
    Legalább gyűlik a sok hsz. ;)

    (#51) BalaNce87: simán nem talált be semmibe sem. Akkor talált volna be esetleg, ha sokat játszanék, vagy terhelném agyonra a gépet, tehát tudnátok a felhasználói szokásaimat. De ez nem így van. Amennyit én játszok, még mindig bőven számolhatsz 10-15.000 Ft-nyi megtakarítással egy évben, ami lehet neked semmiség, nekem számít. A másik, hogy egy az fogyasztási rész a nagy gép "HTPC-ként" való felhasználása mellett is meglenne, szóval megint hülyeség az okfejtés. Mert a "HTPC-s" felhasználás tekintetében akkor is ott a mínusz 100W diffi. ;)

    Az egyetlen oka, hogy mégis ilyen nagy gépet vettem az az, hogy 1) baromira olcsón jutottam hozzá 2) több évre be vagyok biztosítva, hogy nem kell semmi ilyesmire költenem 3) most gondolkodás nélkül megtehettem.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz BalaNce87 #51 üzenetére

    Kifutottam, de itt láthatod, hogy miért nem jó a gondolatmeneted. Vagyis hiába fogyaszt a 7970, ez a plusz akkor is meg marad, ha a másik felhasználás mellett nem spórolnék semmit, tehát összességében megspórolom azt, amit számolásoknál kiszámítottam, ha filmezéshez nem a nagy gépet, hanem valami kis-fogyasztású valamit használok. :K

    De mindegy. Meguntam. Mindenkinek szíve joga, hogy mire költ és mire nem, mivel akar spórolni és mivel nem. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz pigster #57 üzenetére

    A szövegértelmezés/szövegértés dumát szerintem hagyjad, mert nagyon fárasztó. Tapasztalataim szerint a csekélyebb értelműek utolsó menedéke.
    De ha egyszer totál nem oda illő dolgokat és nem az én szövegemre való választ írsz, akkor csak nem értetted meg az eredeti szöveget, legalábbis ezt kell feltételeznem...

    Senkit sem érdekel, mire költöd a pénzedet
    Akkor ez a bizonyos senki, akinek ez a bejegyzés eredetileg szólt (hint: nem te voltál az, szóval nem kell itt a bírát játszanod) ne kutakodjon az én pénztárcámban és beszéljen baromságokat, olyan dolgokról, amikről fogalma sem lehet, mert nem ismer. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák