Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz salaud #80 üzenetére

    A Linux esetében az AMD azért kínál zárt drivert, mert az open driverek nyílt forráskódúak. Ezekbe nem fog senki sem licencelni technológiát, vagyis eleve elérhetetlen az S3TC és a többi licencköteles megoldás. Természetesen van open driver is Radeonhoz, de ezek a játékok szempontjából nagyon gyengék. A töredékét teljesítik a zárt driverek teljesítményének, és minden fizetős technológia támogatás hiányzik belőlük. Mivel az AMD a gaming piacon eléggé jelen van, így nem tudnak csak a nyílt driverekre építeni. Ezért inkább támogatják mindkét irányt, aztán majd eldöntöd, hogy melyiket telepíted.
    Az Intel egyszerűbben kezeli ezt. A gaming vonalon eleve nincs szerepük, így csak az open drivereket támogatják, és zárt linux grafikus driverük nincs is. Ennek a hátránya, hogy ha egy linux alkalmazás, teszem azt egy tesztprogram mondjuk S3TC-t követel, akkor az open drivernek beint.
    Az AMD a Linuxra nagyon ráfeküdt, mivel az OpenCL projektek jó részéhez ezt használják. De a CES-en is a Linuxos Steam működését a Valve AMD hardveren mutatta be. Az nagy tévhit, hogy a zárt driver rossz, ez rengeteg dologra kell, mert open szinten senki sem támogat annyi funkciót, mint egy zárt driver. Nem véletlen, hogy az NVIDIA is ebben gondolkodik. Persze náluk a nyílt projektek segítése lényegében ki lett zárva. Ez sokaknak fáj, de a felhasználói oldalon mindenképpen a gyári támogatás a nyerő.

    (#81) Mahrenburg: Az L2-re lesz felfűzve az összes mag. Egyszerre négy lehet rajta és ezt hívja az AMD egy modulnak. De amúgy klasszikus magos elrendezés az elnevezéstől függően. A magok nem osztják meg a másikkal az erőforrásukat, leszámítva az L2 cache-t.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • margithid

    veterán

    válasz salaud #80 üzenetére

    Azért elég kevesen használnak linuxot, azt nem rónám fel az amdnek hibának.
    Amúgy egy lenovo és egy packard bell ég és föld, nézz be a milyen notebookot vegyek topikba és megmondják.
    Abban igazad van, ha mondjuk két lenovot kínálnának 100k-ért egyikben B950, másikben E-450, akkor én is az előbbit venném. Ez az elhibázott üzletpolitika amdnél. 11.6"-os, max 13.3"os gépekben lenne értelme, és lesz ezeknek az újaknak is.
    Egy ilyen gépben például lenne értelme a most bemutatott apunak, persze 100k körül. Azt hiszem méltó ellenfele lenne az intel megoldásainak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz salaud #84 üzenetére

    Nekem Radeonom van és jó ideje jó a linux támogatás. Túl korán adtad el. Eleve gondolj bele, hogy mennyi OpenCL-es projekt fut Linuxon. Csak az AMD kínál állandóan frissített OpenCL drivert Linuxra. Az NV ezzel nem foglalkozik már két éve, míg az Intel eleve nem készíti Linux drivert. Persze még így is kicsi a piaca ennek, de például Kína egy linuxos projekthez nem viccből rendelt 10 millió Radeont. Egyszerűen csak az AMD terméktámogatási rendszere felel meg. Van zárt, nagy teljesítményű driver OpenCL támogatással, és open projektek, amibe bele tudnak nyúlni.
    A régi sztereotípiák ma már nagyon nem élnek. Ha élnének, akkor a Valve sem Radeonon demózta volna a Steam Linuxos verzióját. Ők inkább húznak manapság az Intel és az NV felé, de az NV nem jó, mert nincs IGP, míg az Intel nem fejleszt gyári Linux drivert, vagyis a sebesség nagyon alacsony lenne, ha ezzel demóznák a progikat. Akár pár alkalmazás el sem indulna, ha valami licencköteles technológiát kér.

    A Temash tudása messze meghaladja azt a szinten, amit ma egy friss Android verzió (vagy valamelyik Linux) szoftveresen támogat. Ez a rendszer csak Windows 8-on jó, mert itt érhetők el azok a felületek, amire készítették (C++ AMP, DirectX 11.1, UV API, OpenCL 1.2). Az Android OpenGL ES 2.0/3.0-s API-t támogat. Ez még mindig egy DirectX 9-es szint.
    A Tegra 4 az más. Az semmit sem támogat abból, amit a Temash. Az jó az OpenGL ES 3.0-nak (ergo Androidhoz szuper), de fölé már kevés, vagyis Windows-on is egy DirectX 9-es szintet tudhat.
    Az Intel Atom az Androidon nem a driverrel küzd, hiszen azt az ImgTec szállítja, ami itt majdnem a legjobb. Az x86 a gond. A fejlesztők nem kezdték el átportolni az appokat x86-ra, és még ma is érkezik olyan natív program, ami ARMv6/v7 és kész. Túl kicsinek tartják az Intel részesedését, hogy ezzel törődjenek. A normálisabb fejlesztők persze már gondolnak erre. Nyilván nekik puszi a hasukra.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • AxBattler

    félisten

    válasz salaud #84 üzenetére

    Nem értek hozzá, de a "Milyen netbook-ot vegyek?" topikból többen is használnak Brazos-os Edge-en Ubuntu-t, és állítólag úgy megy, mint az álom.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • margithid

    veterán

    válasz salaud #84 üzenetére

    Igazad van!
    De azt hiszem az android szegmens eddig is le van fedve, az amd-nek a win8-as esetleg win RT-s táblagépek közé kellene betörni.
    Amúgy meg az tény, hogy ez igencsak jó apu, de már a brazos is az volt a maga idejében.
    Az amd-nél nem a termékekkel van a probléma, hanem azzal, hogy rosszul menedzseli őket a cég.
    Értem én, hogy az intel lobbi erős, de lehetne akár valami nem hivatalos kartel megállapodást kötni jópár gyártóval, hogy az amd apukat részesítse elönyben.
    Meg kell csak nézni az amd részvényeinek az árfolyamát, 8$-ról esett, 1 év alatt 2$ alá, jelenleg 2.7$.
    És ez nem a termékeknek szól, hanem a rossz menedzsmentnek.

  • stratova

    veterán

    válasz salaud #80 üzenetére

    Tudnál majd nézni egy videótesztet HD 2000-rel?
    Mert nálam Core i5-520M is gyorsítja a videólejátszást, de eléggé ronda lesz tőle a kép MKV-nél. Ha kikapcsolom a GPU gyorsítást jobban eszi a procit, de szebben is néz ki (Brazossal ilyen gondot nem tapasztaltam haveromnál, 1080p-ben is szépen szerepelt, de elvileg a 10 bites Hi1080p-re is rábírható).
    Én VLC-t és MP-HC-t próbáltam. persze ki mire használja, csak gondoltam rákérdek.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz salaud #95 üzenetére

    A PH-s tesztcsomagjával nem szoktam Linuxon bogarászni. Jelenleg a HD 7850-re van a legújabb Linux driver. Videózás kb olyan, mint Windows-on. Azért csak kb., mert Linuxra nincsenek meg ugyanazok a programok, így nem tudok DVD-t OpenCL-es pluginnel Full HD-re felskálázni. De ha Windowson nem teszem meg, akkor kb. ugyanaz.
    A Steam Linux az megy. A Left 4 Dead 2 még gyorsabban is fut, mint Windowson. Natív linux játékok közül a Xonotic nagyszerűen megy. Az Unigine benchmarkok olyan gyorsak, mint Windowson az OpenGL mód. A D3D teljesítménytől azért le vannak maradva. Az ID játékokat néztem még meg régebben. Akkor jók voltak. Kb. úgy teljesítettek, mint Windows alatt.

    Nekem speciel nem Ubuntum van most, hanem Red Hat. De amúgy kétlem, hogy akkor különbség lenne. Telepíteni az AMD oldaláról szóltam. Onnan leszedem a csomagot és felrakom.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • MZperX75

    addikt

    válasz salaud #80 üzenetére

    [link]

    A válaszom.

    "3, Értek hozzá, sok éve fő rendszerem a linux."

    Abu leírásából következtetve az AMD driveres problémádból kiindulva ,gőzöd nincs róla,de se baj.

    "4, Szakdolgozatot ír, nincs szükség windows összeomlásokra. Mentés van, de kinek hiányzik akár 10 sor elvesztése is írás közben?"

    Windowsos összeomlás? :U itt mire gondolsz?

    "1, Barátnőm 6 éve saját elhatározásból váltott linux-ra, azt szereti."

    Ez hogy is jön ide magyarázatként? AMD linux driver miatt?

    (bár mindenki azt használ amit akar)

    "1, Mert a Packard Bell-ben van egy Intel B980, 2.4 GHz. HD2000-el, max TDP35W."

    Ezzel semmi gond én is 80.000Ft vettem 15.6" HP650-et 820 ceruzával ,mert nincs jobb a kategóriájában,de erről sem az AMD tehet,a magyarázat az első bekezdésemben az az a linkelt cikkben találhatod((OFF)Mercurio kollégának köszönve(/OFF))

    "2, Mert linux* fog futni rajta, és az AMD zárt video driverei is maximum az épp csak működik, de önszopatás szintet érik el."

    Mit jelent ,hogy "ép hogy csak"nálad????
    A Brazos HTPC fórumok többsége nincs tele túl sok panasszal,bár mindig lehet hibát találni ...

    "3, Mert szép, igényes, van rajta usb 3.0, HDMI."
    :U

    Az élet szép ,mert ferrári piros tolltartom :DDD

    "A Lenovo lett volna 94000 Ft, a Packard Bell volt 100000Ft. A B980 elég, játékra nincs használva, HD-FullHD megy rajta, ennyit még a HD2000 is gyorsít."

    Ezzel megint a linkelt cikk ad magyarázatot.

    OFF

    [ Szerkesztve ]

  • #25954560

    törölt tag

    válasz salaud #95 üzenetére

    minden vassal bele lehet futni problemakba. ugyanugy szivtam mar 780g-s chipset-tel, mint GF108-cal. nyilt driver vs binaris driver vs adott videochip vs xorg verzio. mindent be lehet loni, csak sajnos soxor nem konnyu. es akkor johetnek meg a sajat forditasu modulok is... ez ilyen.

  • stratova

    veterán

    válasz salaud #111 üzenetére

    Értem, köszi. Nálam is vitte mindkettő (MP-HC, VLC) csak a képminőségben volt komoly eltérés a HD2000-es GPU gyorsított és a CPU-s között.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák