Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hieronymus #67 üzenetére

    Húúú, a filó. Na ott régen is izzadtam.

    Itt miért lenne bárki gyökér? Vannak akik tudják, hogy be kéne majd húzni, megindul a kisfék a végén a nagyfék és beáll minden.
    Aki meg elmegy balról mégis az meg így tök lazán el fog férni, nyilván ez is mérhető, hogy ki melyikbe megy, ha tudja vagy nem tudja.

    Pláza mellett nyiregyen ez megy, teljesen jól működik :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • updog

    senior tag

    válasz Hieronymus #67 üzenetére

    Semmi gond nem lenne a cipzárazással, ha nem lenne néhány proletár, akinek fáj beengedni a normálisan besorolni kívánót maga elé (aki lehet hogy amúgy szintén egy utolsó proletár, de ebben a helyzetben ahogy írod is, tök jogos, és forgalom szempontjából is pozitív, hogy "megkerüli" a sort).

    Egyébként a hátterét mondjuk megértem, nekem is a ****m kivan, amikor jövök pl. a Hungárián a Kacsóh felüljáró felé, ugye a jobb szélső sáv kanyarodik fel az M3 felé, ehhez képest a középső sávból még az utolsó pillanatban, már a záróvonalon is szoktak bevágni jobbra, rosszabb esetben állnak középen és várnak hogy beengedjék őket. Remélem érezhető, hogy nem ugyanaz a helyzet a cipzárazás elvárásával, mint az elfogyó sávnál. Persze, az is a forgalom érdeke, hogy ne álljon a középső sáv, csak semmi jogossága nincs a dolognak.

    Szóval ha az ember 2-3 ilyennel találkozik hazafelé, kevésbé értékeli, amikor egy elfogyó kétsávoson lehagyják oldalról, majd be akarnak sorolni elé, még akkor is, ha amúgy ez valahol jogos.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz Hieronymus #67 üzenetére

    A gyökér nem az, aki a cipzárelvet használja és nem feltartva, nem bevágva szépen besorol. A gyökér az, aki az elfogyó sáv legvégén hopp bevág eléd.
    Sajnos a cipzárelv itt nálunk nem nagyon ismert/használt.

    doeeg: a Hungária/Kacsóh P egy jó példa, az M3 felé térnek le ugye jobbra, de jönnek is fel a Vágány utca felől az M3 és a Hungária felé is. Na most itt hagyományosan tele a jobb sáv mindig, és igazából nincs jó megoldás, ugyanis ha a lehető leghosszabb ideig üresen hagynánk azt , hogy a Vágány felől jöjjenek csak, akkor a Kacsóh P folytatása, ami az M3 és Zugló felé megy kétfelé, szépen megfogja amúgy is, tehát akkor annak lesz nehéz/hosszadalmas besorolni, aki a Hungáriáról később sorol be a jobb sávba.
    Így hagyományosan elég sokan elég korán beállnak a jobb sávba a Lehel után rögtön, így a Vágány beáll, és könnyű taplónak nézni azt, aki nem tud idejében besorolni és másokat feltartva villog a jobb sávba.
    Ergo itt a kialakítás/kapacitás rossz.

    Amúgy a témaindítóhoz hozzászólva: ugyebár eddig csak a karókról beszéltünk, meg hogy az nem fáj senkinek, meg nem is szabályszegés. Na, ma reggel is parkoltam, ma is kihúzta a karót egy kocsista,, uh elmentem megnézni a táblát, és hát mindkét irányból behajtani tilos tábla van a karók mindkét oldalán. Na akkor most kinek mi a véleménye a szabály szellemiségéről?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák