Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Dr. Oid #4 üzenetére

    Az összes itt felsorolt példa mind mind okoz valamilyen szintű kellemetlenséget a másik félnek, vagy simán balesetveszélyes. A posztban lévő szituációból meg úgy tűnik, hogy egyik sem.

    Nem lehetetlen, hogy van valamilyen szabály erre, mert ha más nem a garázdaságot vagy a parkrongálást rá lehet húzni.

    "mással kapcsolatban is ilyen laza lehet."

    Ez a fajta gondolkodást nagyon nem szeretem. Azt a szituációt kell megítélni, amiről szó van. Mert így lehet eljutni oda, hogy ez egy mocskos gyilkos.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Dr. Oid #6 üzenetére

    Azt látom, hogy aki komolyabb szabályokat megsért, az megsérti az kevésbé komolyakat is. Bár biztos ilyenre is van példa, de olyat nem nagyon látok, hogy valaki rákap a komolyabb szabályok áthágására, miután az enyhét elkövette.

    Az a törött ablak teória csak érintőlegesen hozható ide. Alapvetően nem arról szól, hogy aki kis bűncselekményt elkövet az majd rákap a nagyobbra, hanem arról, hogy ha nem foglalkozunk a kicsivel, akkor megjelennek a nagyobbak is.

    Az osztrákok esetében meg el kell azon is gondolkodni, hogy tényleg osztrákról van-e szó, vagy csak egy osztrák rendszámú, de máshol szocializálódott egyénről.

    "de igenis van negatív hatása a jelenségnek."

    Ezért írtam, hogy alapvetően ambivalens érzéseim vannak. De azt is látom, hogy a szó szerint vett szabályok is okozhatnak gondot, illetve a túlszabályozás meg ignoránsá tesz a szabályokkal szemben.

    (#9) doeeg

    A másodikra gondoltam.

    "szándék szerint azért vannak ott a karók, hogy ne menjenek ott be."

    De én itt nem állok meg, mert nincsen válasz a miértre. Lehet, hogy csak azért, mert erre lehetne rövidíteni, de akkor meg itt dugó lesz és/vagy túl nagy lesz forgalom és az ott lakókat zavarja stb. De mivel ő így is úgy is odament volna ezért ezzel a cselekedetével csak nyert mindenki. (rövidebb út, kevesebb forgalom körbe, kevesebb károsanyag kibocsátás, kevesebb zaj stb)
    Lehet, hogy a szó szerint vett szabály sérül, de a szabály szellemisége megmarad.

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Dr. Oid #21 üzenetére

    Szerintem rohadtul nem érted. A jobbkéz-szabály teljesen egyértelmű (kivéve, ha mind a 4 irányból egyszerre érkeztek), de ez rohadtul nem.
    Hogyha nem érted, inkább te ne vezess.

    Megjegyzem, erre a szituációra is van kresztábla, de eddig csak 1 helyen láttam kitéve.

    "simán belédmegy az, aki szorosan mögötted van"
    Tehát szabályt szeg, mert nem tartja a követési távolságot. Na, a követési távolság pont egy értelmes szabály. Mivel felvetetted ezt a problémát, megint csak azt javaslom, inkább te ne vezess.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Dr. Oid #15 üzenetére

    Lehet, hogy nem jól fogalmazok, de minden szabály létrejön valamilyen okkal. Ha ezt az okot hívom én szellemiségnek.
    Létezik egy probléma. (pl indokolatlanul túl forgalmas az út)
    Erre hoznak egy szabályt. (pl lezárják az utat)
    Lehetne egy behajtani tilos tábla is kivéve célforgalom felirattal. Ezt nehéz betartatni ezért sokan szarnak rá.
    Lehetne pl ilyen automata leengedhető oszlop amit a helyiek tudnak üzemeltetni. Szerintem elég drága lehet. (Lehet, ez is ilyen, csak manuális és csak a helyiek tudják. :D )

    Most ha én célforgalommal hajtok be oda, akkor azzal nem generálok extra forgalmat, mert mindenképpen bemennék oda. Tehát az OK amiért lezárták az utat nem sérül azáltal, hogy én onnan megyek be, ahonnan nem szabad.

    (#16) doeeg

    Természetesen az a legjobb megoldás, ha így teszel, de sokszor az elérni kívánt cél nem ér annyit, mint amennyi erőfeszítésbe ez kerül. Aztán ha van lehetőséged, akkor bekerül ez is az 5%-ba.

    (#24) woodworm

    Te találkoztál már olyan emberrel, akik 5km/h-ás gyorshajtásért megbüntettek? Még csak olvasni sem olvastam ilyenről pedig tömegesen történik ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Norb79

    őstag

    válasz Dr. Oid #25 üzenetére

    A szomszéd utca lakóinak meg az az érdekük, hogy ne túrázzon át hencidán és boncidán az ipse aki a lezárt utcában akar leállni a garázsba, ha erről rövidebb, oldja meg a forgalmat a saját utcájába, ne vigye az ő utcájukba. Akik meg a lezárt utcában élnek azoknak ígyis úgyis odajön az ablaka alá ez a forgalom, mert a garázs ott van az ablakuk alatt ha van karó ha nincs, csak annyi az opcionális, hogy jobbról vagy balról jön az a forgalom.
    Szerintem írni kellene az önkorinak, hogy ilyen betonba süllyedős karó kell, amit távirányítóval lehet lenyomni betonszintre, hogy át tudjon kelni rajta akinek át kell, és ez a garázsba leállok legyenek, így nem viszik a szomszéd utcába a szmogot, megoldják a saját utcájukba, akinek meg nincs oka átkelni ott az meg menjen másfele, és mindenkinek win-win, plusz minden szabály be van tartva.

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Dr. Oid #38 üzenetére

    "Van egy magasabb rendű út, ami fizikailag kanyarodik, logikailag egyenes. Ebbe becsatlakozik egy másik út, ami adott irányból érkezve egyenesen folytatódónak tűnik, ez az alapvetés?"
    Majdnem. Jobbról is jön egy alsóbbrendű. 4 irányú a forgalom.

    Ki is van táblázva egy STOP jobbról, de az nem, hogy a főút kanyarodik. Simán elindul, aki nem ismeri a konkrét kereszteződést, ha a főúton közlekedő jobbra indexel.
    Ebben az esetben rohadtul nem a sofőr az idióta.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Dr. Oid #43 üzenetére

    Ezért mondom, hogy idióta a szabály. Senkinek sem fájna, ha indexelni kellene akkor is, ha a főút kanyarodik. Az legalább egyértelmű lenne és nem kell tábla sem külön.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • updog

    senior tag

    válasz Dr. Oid #71 üzenetére

    Igaz, hogy itt is a jobb oldali sáv totál beáll néha, akár a Lehel utcáig, aztán valahol csak be kell sorolni annak, aki arra akar menni. De az megint csak nem "jajj benéztem", hogy az utolsó pillanat után kettővel, záróvonalon vág be. Ha a Vágány utcánál elkezd indexelni, és szépen csorog a sorral, akkor biztos lenne aki simán beengedi, már csak azért is mert az emberek bénáznak a lejtőn :)

    Amúgy van egy tök jó megoldásom: minden nap 0 órakor lehetne egy sorsolás, hogy milyen betűvel kezdődő autók állhatnak aznap forgalomba, bemondanák a rádióban, tv-ben, jönne értesítés mobilon stb., a többieket megbüntetnék ha elindulnak aznap ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Oid #71 üzenetére

    "...A gyökér az, aki az elfogyó sáv legvégén hopp bevág eléd..."

    Ok, de miért?
    Ha mind a két sávot folyamatosan töltenék fel, a motorsport rajongó társak, nem tudnék 50 méret előre haladni.
    A közlekedési szabályokat betartva, akármilyen hosszú sor mellet elhaladhatok. Sokszor kell is, mert egy lekanyarodó sávban várakozókkal nem akarok közösséget vállalni, amikor nekem másik irányban van dolgom.
    Nyilván az pofátlanság, ha valaki nem a útirányban megfelelő forgalmi sávban halad az utolsó pillanatig aztán bekönyörgi magát a megfelelő sávba.

    De nem erről van szó! Egy sávban 50 jármű várakozik a továbbhaladásra. A másik sáv meg üres. Én elmegyek. Mögöttem elindul a felismerés. Jé, itt el lehet menni a többiek mellett.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák