Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz tkazmer #8 üzenetére

    Egy idős ismerős emlegette mindig azt a sztorit, ami annó az amerikai elnökkel esett meg. Sajnos nem nagyon emlékszem, hogy melyik elnökről van szó, de a lényeg megvan. Arról ment a tanácskozás, hogy milyen segélyt kapjon az egyik afrikai ország,mit adjanak, élelmiszert, stb. Erre mondta vagy az elnök vagy az elnök tanácsadója, hogy nem, nem halat kell adni, meg kell őket tanítani halászni.

    Ezt ahogy én látom ránk levetítve, úgy néz ki, hogy van egy halász réteg, aki a fogás egy részét leadja, annak egy még kisebb részét szétosztják azok között, akiknek eszük ágában sincs egyáltalán megtanulni halászni.

    Persze ez sarkítás és tényleg nem szeretnék cigánykérdésre kitérni, mert pl az életerős koldusok között kevés cigányt láttam. Szerintem morális problémáról van szó, amelyen változtatni kéne. Egyszerűen az emberekkel meg kell szerettetni a munkát, a munka gyümölcsének élvezetét, hogy jól érezze magát abban az esetben, hogy nem az egyszerűbb -elveszem a másét - utat választja és többnek érzi magát a magáért és másért tevéstől. De ez nem megy úgy, ha az állam nem segít, nem viszi lentebb az adót és nem hozza meg az adózási kedvet, stb. (Maga az államról, mint "személyekről, szervezetről" egyszer írtam már, ha kiváncsiak lennétek kifejtem az álláspontom. )

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz tkazmer #8 üzenetére

    a kockazatokkal termeszetesen tisztaban vagyok es voltam, de oszinten: nem tunik indokolatlannak a a masfelszeres elteres a valsag elotti es utani reszletekben? ami ugye utolagos szerzodesmodositas kereteben lett megallapitva, hogy eselyed se legyen semmit tenni.

Új hozzászólás Aktív témák