Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz b. #84 üzenetére

    Ja, én a %-os gyorsulásra gondoltam, mint változás. Architektúrálisan ugye még mindig Fermi az alap. Bár ez persze azóta apránként persze rengeteget változott. De GCN is ugyanez, csak onnan hiányzik az a bizonyos maxwelles ugrás hatékonyságban, legalábbis ha játékokról van szó.

    A Turingnál inkább a feldolgozók terén van komoly változás, de nem olyan architektúrális változás, mint a Tesla-Fermi. Inkább feature jellegű, ezért mondom, hogy olyan AMD-s. :D A Tensor és az RTCore az feature. A többi az szokásos reszelés, bár azért a primitive shader meg az FP és INT szétválasztás kiemelendő.

    A 7 nm-től olyasmit érdemes várni, mint a Pascalnál / Polarisnál. Erőből meg van oldva a plusz. :D Én azt is el tudom képzelni, hogy a Turing 7 nm-re készült eredetileg, de végül előrehozták, mert miért ne. Így kimaradt a Volta-alapú GeForce, jött a Turing 12 nm-en, félnode-on, félkészen. Ez egy jó magyarázatnak tűnik arra, hogy miért ilyen böszmetegek a lapkák, miközben az RTX teljesítmény nem túl acélos.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák