Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Abu85 #349 üzenetére

    Mar parszor elmagyaraztam csak nem akarod megerteni. Megcsinaltad amit a 203-ban irtam? Csak mert ahogy mar modtam akkor kell megcsinalnod ha tenyleg annyira nem ertesz hozza hogy a Gaussian Blur mintat/kinezetet nem ismerted fel a kepbol amit linkeltel pedig ez az egyik legfelismerhetobb minta ha mar legalabb par kepet dolgoztal fel valaha is. Az is vilagos hogy a ket kep kozul amit linkeltel az elmosott keletkezett az elesbol, ez is vilagosan latszik abbol hogy alakulnak a kontrasztos szelek. Ha mondjuk az aki keszitette a 4x helyett csak 2x-et hasznalt volna akkor meg talan lehetne vitatkozni is, de nem, tulzasba kellett vinni.

    Bonusz:

    Ha az AMD oldalan lathato interaktiv kepet veszed ([link]) akkor 6x kell hogy ugyanolyanra valtoztasd az eles kepet mint amit ok FidelityFX OFF-al jelolnek. Miert? Mert +50% a kepmeret :) 1260 -> 1890 pixel szeles. Ha lenne egy erdeti kep amit elesitettek volna ahogy irjak es abbol csinalnak utanna tobb meretet hogy tob helyen felhasznalhassak akkor ez nem igy lenne mert atmeretezes kozben valtozott volna a kep. Viszont ugy ahogy ok cinaltak hogy van egy alap eles kep es arra radobnak Gaussian Blur-t egy Adjustment Layer-el es kulonbozo meretekben exportaljak akkor pont az tortenik amit irtam es a ket kulonbozo meretu kepen latsz :)

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák