Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Nem kellenek csillagok vs "8kHDR, VR, anyámkínja cuccokat is."
    Mivan? Hova kötöd 8k HDR-re?
    Én vagyok a legnagyobb ekéző, hogy nincs értelmes HEVC + 4k60p kimenet már évek óta, de ez azért már nekem is több mint túlzás. :DDD

    A 4mag 25W mögött erős throttlingot sejtek - bár ne legyen igazam.
    Én is kíváncsi vagyok rá mit bír. De legrosszabb esetben annyit mint a 15W-os Intel... arról is volt teszt, hogy a 15W TDP ellenére laza 40W-on indít a Turbo, aztán szépen visszamegy 25, majd 15W-ra... a használt órajelekhez nem kell nagy fantázia.
    Rossz esetben ugyanezt tudja mivel a tesztpontszámokban üti.
    Jó esetben meg a teszt lefutási után is bírja tovább. :D

    szerk: Egyébként Skylake 6440HQ-m 30-35W körül (hwinfo szerint ami ugye azért nem feltétlen tuti) megy 3.1-et 4 maggal. Alulfeszelve 30W alá bemegy elvben. IGP terhelés nélkül.
    Tippre legrosszabb esetben is ki kell futnia magát 20-25W között. GPU-val együtt is 30-35-ből.

    szerk2: Egyébként ha van throttling ez akkor is nagy szám. Eddig erről szólt X évig: a multicore még úgy ahogy rendben, de single lófütty, főleg perf/W-ban. Most itt van ütős multi és ütős single is jó Turbóval.

    Akármelyik legyen, k* ütős lett ha így van.
    Jónak tűnt a desktop Ryzen perf/W-ra, de inkább felfelé, sok magnál ill. 3GHz körül a gyártástech miatt. Utóbbi miatt írtam, hogy jó lehet mobilra is, de ez nagyon durva lett.
    A GPU rész is meglepett ha ezt hozza mindenhol. Oké, hogy DCC - erre is számítottam - de papíron nem tűnt úgy, hogy megmenti a helyzetet ilyen szinten. Az asztali kis Polarisok azért küzdenek 100GB/s+ sávszél mellett is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21 üzenetére

    Közben ránéztem még pár diára másik oldalon is.
    Ott azt írják, hogy long duration CB futtatásnál mXFR-rel 550 pötty 25W, nélküle 450, 15W.

    Tehát rövid fejszámolás után kb. így nézhet ki a helyzet:
    3.8GHz - 700 pötty, ?W
    3.0 – 550 pötty, 25W
    2.4-2.5 – 450 pötty, 15W

    Ha jól rémlik a korábbi tesztekből akkor a Kaby-Lake R is 2.3-2.4GHz körül áll meg 15W-ból.

    Szóval a 15W-ból 91W-os desktop procit ver, vagy, hogy agyonveri a Kabyt az túlzásnak tűnik, de így is korrekt.
    Jobb is talán, és 25-30W-ból kijöhet az erős 4/8 mobil proci. Fullos IGP-vel meg gondolom 45W-ból lazán elvan.
    15W meg a szokásos throttlingos megoldás lesz, de az is elég erős azért rövid távon egy Ultrába. Olyan szint amiről 3-4 éve csak álmodtunk (mindkét oldalon).

    szerk: Az i5-6500-am dob pont 550 pontot CB-ben. Alaposan alulfeszelve 50-55W-ból.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #121 üzenetére

    Az is megvan, egyik betűt se írtam le? :)
    Tök mindegy, a slide-okon XFR és TDP érték szerepelt, ez alapján ott van, hogy 15 és 25W-ból mennyit tud.
    Elég egyértelmű. A 700 pontos érték mellé meg nem kaptunk W-ot, de nyilván ennél (15W-nál tutira) többet kér.

    Egyébként olyan szempontból is tök mindegy a beállított TDP (és így a betűjele), hogy pl. az Intel 15W-os is lazán felturbózik 25-40W-ra is akár, ugyanis létezik (régóta) Short Turbo TDP is.

    @cain69
    szerintem ezt az xfr mérést nyugodtan értheted (notebook szinten) végtelen hűtés csíttel.
    Ugyan, ez 25W. Azért ezt bőven lehűtik az Ultrabookokon kívül bárhol.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #150 üzenetére

    Ez nem csúfság meg hit kérdése. Tény. Kicsit utána kéne nézned, mert évek óta minimum két TDP érték létezik akár asztaliknál, akár mobil prociknál.

    A teljesség igénye nélkül... itt 25-30W-ig felmennek:
    [link]
    [link]
    A 40W-os mérésről most hirtelen nem találtam meg a képet.

    Az én 6440HQ-s Dell Latitude-om is 35W long, 45W short TDP-vel nyomja alapból.

    Az más kérdés, hogy van ahol vélhetően lekonfigutálják őket... mondjuk a 12mm vastag házakban.
    Vagy nem, mert ott a thermal throttling és úgyis lecsapja ha gond van. Ill. a short TDP duration is állítható az egyszerűség kedvéért.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #155 üzenetére

    Igen ez így van, állítható a TDP a gyártó által. Eddig is így volt mind Intel, mind AMD oldalon. Nincs újdonság benne.
    A másikban meg szimplán nem volt igazad, attól függően hány mp, de jelentősen kimehet a proci a normál TDP-ből. Egyébként ha megnézel teszteket mobil prociknál nem csak pár mp-ről van szó, direkt átlagfelhasználásra próbálják belőni ezeket, vagyis gyér TDP-ből sokkal jobban menjen legalább perces (0.5, de akár 2-3) nagyságrendben.

    A téma viszont nem ez volt. Vagyis arn-nal neked ez, de én nem erről beszéltem elsősorban. Szimplán csak arról spekuláltam, hogy a mobil Ryzen milyen teljesítményre képes.
    Tiszta perf/W.
    Aztán ha ez megvan akkor ebből már lehet tudni - ha a TDP-t tudjuk - hogy mi várható a procitól.
    - Ha a gyártó 15W-ra tolja akkor X mp után is tudjuk mennyit fog bírni kb.
    - Ha felkonfigurálja mondjuk 25W-ra akkor mennyit fog menni huzamos ideig... És az is édesmindegy, hogy milyen betűt biggyeszt oda mellé, mert elvben ez lehet 25W-ra felhúzott U vagy M, vagy akármi... tök mindegy.
    - Ill. most az új AMD feature a harmadik opció, ha jól értem: ha a gyártó ugyan 15W-ra lövi be, de aktív az mXFR és bírja a hűtés akkor a proci automatikusan továbbmegy a normál 15W TDP-n.

    A lényeg számomra az volt, hogy mennyi kraft jön ki a prociból 15/25/35W-on és a két gyártó hogy viszonyul most valósan egymáshoz. Épp azért, mert ráírhatnak U/M/HQ-t, ide-oda konfigolhatják a long/short TDP-ket, mXFR-eket... sajnos sok dologgal elvihetnek a málnásba amikor a papírra írt számok semmit nem jelentenek arra vonatkozóan, hogy 5 perc után melyik proci lesz mondjuk 1.5x gyorsabb a másiknál és mennyi TDP-ből.

    Itt viszont ha át is kanyarodnék az arn-nal vezetett témátokra, ott veled értek egyet. Vicc, hogy nem adják meg a gyártók a pontos specet és egész más az eset itt mobilnál, mint desktopon.
    Arn-nak egyben van igaza: mobil cpu-nál eddig is így volt, csak egy frekit adtak meg ami semmitmondó volt. Nem újdonság, de ettől még nem annyira jó ez így. Főleg sok mag esetében lenne egyre relevánsabb itt megadni, és nem a desktopra is átvinni ezt a "jó szokást".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák