Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #155 üzenetére

    Igen ez így van, állítható a TDP a gyártó által. Eddig is így volt mind Intel, mind AMD oldalon. Nincs újdonság benne.
    A másikban meg szimplán nem volt igazad, attól függően hány mp, de jelentősen kimehet a proci a normál TDP-ből. Egyébként ha megnézel teszteket mobil prociknál nem csak pár mp-ről van szó, direkt átlagfelhasználásra próbálják belőni ezeket, vagyis gyér TDP-ből sokkal jobban menjen legalább perces (0.5, de akár 2-3) nagyságrendben.

    A téma viszont nem ez volt. Vagyis arn-nal neked ez, de én nem erről beszéltem elsősorban. Szimplán csak arról spekuláltam, hogy a mobil Ryzen milyen teljesítményre képes.
    Tiszta perf/W.
    Aztán ha ez megvan akkor ebből már lehet tudni - ha a TDP-t tudjuk - hogy mi várható a procitól.
    - Ha a gyártó 15W-ra tolja akkor X mp után is tudjuk mennyit fog bírni kb.
    - Ha felkonfigurálja mondjuk 25W-ra akkor mennyit fog menni huzamos ideig... És az is édesmindegy, hogy milyen betűt biggyeszt oda mellé, mert elvben ez lehet 25W-ra felhúzott U vagy M, vagy akármi... tök mindegy.
    - Ill. most az új AMD feature a harmadik opció, ha jól értem: ha a gyártó ugyan 15W-ra lövi be, de aktív az mXFR és bírja a hűtés akkor a proci automatikusan továbbmegy a normál 15W TDP-n.

    A lényeg számomra az volt, hogy mennyi kraft jön ki a prociból 15/25/35W-on és a két gyártó hogy viszonyul most valósan egymáshoz. Épp azért, mert ráírhatnak U/M/HQ-t, ide-oda konfigolhatják a long/short TDP-ket, mXFR-eket... sajnos sok dologgal elvihetnek a málnásba amikor a papírra írt számok semmit nem jelentenek arra vonatkozóan, hogy 5 perc után melyik proci lesz mondjuk 1.5x gyorsabb a másiknál és mennyi TDP-ből.

    Itt viszont ha át is kanyarodnék az arn-nal vezetett témátokra, ott veled értek egyet. Vicc, hogy nem adják meg a gyártók a pontos specet és egész más az eset itt mobilnál, mint desktopon.
    Arn-nak egyben van igaza: mobil cpu-nál eddig is így volt, csak egy frekit adtak meg ami semmitmondó volt. Nem újdonság, de ettől még nem annyira jó ez így. Főleg sok mag esetében lenne egyre relevánsabb itt megadni, és nem a desktopra is átvinni ezt a "jó szokást".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák