Hirdetés

2017. november 21., kedd

(#1) imibogyo

imibogyo
(PH! kedvence)

Alakul ez... Elég sok ideje már szinte csak Inteles megoldásokat használok, de úgy drukkolok az AMD-nek (minden fronton és szegmensben), mint az ember a kedvenc csapatának/versenyzőjének (pedig én aztán nem vagyok egy márkának sem az elkötelezettje). :B

[ Szerkesztve ]

(#2) Raggie

Raggie
(őstag)

Egészen jónak tűnik a kicsike! :)
Jó volna a mobil szegmensben is kihúzni kicsit az AMD-t a gödörből. Itt ráadásul még talán nőnek is a számok az asztali piac csökkenésével szemben.

Lássunk tesztet róla!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#3) korion

korion
(senior tag)

Őszintén örülök! :R
Végre lesz egy kis verseny...

Remélem csinálnak egy 30W TDP keretes 12 szálú Ryzent is mobilba és akkor oda..BASS!

Telefonszámom : +36703664197 (Déltől-éjfélig átvehető!)A Postát 3 munkanapra vállalom!(Mostantól nem kapok 1 nap csúszás miatt negatívat)

(#4) zzola

zzola
(PH! nagyúr)

Hát ez szép! Mi lesz itt még kéremszépen?

(#5) x_424

x_424
(fanatikus tag)

Jók lesznek ezek az IGP-k is, alkalmi játékra is kiváló.

(#6) 7Heads Drago

7Heads Drago
(PH! addikt)

Grat nekik.
Végre egy kis verseny.

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#7) lemusz válasza zzola (#4) üzenetére

lemusz
(őstag)

Elképesztő sebesség és világrekordok :D

(#8) Metalfan

Metalfan
(senior tag)

Nagyon remélem, hogy ez már elég nyomás lesz a gyártók felé is, hogy ne Intel-only dizájnokat adjanak ki a kezeik közül, mert volt már rá példa az elmúlt években, hogy semmilyen épkézláb laptopot nem lehetett találni AMD procival.

"A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel." by Totalcar

(#9) solfilo

solfilo
(PH! kedvence)

Várjuk szeretettel! :C
VP9 gyorsításról van valami infó?

solfilo

(#10) apatyas

apatyas
(Korrektor)

Már majdnem felütöttem a megrendelést a Lenovo modellt nézve (13.3" méretkategória kell kb), amikor rájöttem, hogy pont ők kispórolták a dual-channelt a gépből. Helytakarékos platformdizájn stb stb, oszt mégis, ezen spórolni kellett egy APU-s gépnél. Pffff. Nem kell nekem papírlap vékony notebook.
Egyébként, maga az APU istenkirálycsászárság.

[ Szerkesztve ]

A Youtube nem zenelejátszó szoftver, sem webrádió. (#33558) Abu85 válasza MongolZ (#33553) üzenetére 2017-11-10 12:34:21 Az egésznek igazából semmi köze ehhez a paraméterezéshez. Majd decemberben fogjátok ezt megérteni.

(#11) Dare2Live válasza solfilo (#9) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

második oldal.

VP9ben nagyon nagyot ugrott AMD. [link]

Így elsőre ütősnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#12) cain69

cain69
(PH! kedvence)

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#13) -vitya-

-vitya-
(senior tag)

lássuk a termékeket... mert ez a három eléggé kevés még, ha igaz, hogy ebben az évben sokkal több nem jön, akkor az nem jó hír - hiába történt meg a bemutatás karácsony előtt, azt a hajrát elbukhatják

(#14) Legyes

Legyes
(lelkes újonc)

Simán el tudnám képzelni ITX-ben, AM4 foglalattal... Vagy egy R3U média box platformot. Ki más csinálhatná ezt meg mint az AMD-GloFo?

-=LeGyEs=-

(#15) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Ennyit a majd a vegáról.

Pontosan azért voltak nagyobb elvárásaim, mert előre agyon lett ünnepelve.

Ha valakinek full hd kijelzős laptop kell, amin új játékokat is szeretne futtatni, akkor kelleni fog a vga, aminek jövőre legalább egy 1050ti/1060 szintet meg kell ütni a mobil vonalon. És U-s gépet sem választanék. Fogyasztás nem olyan lényeg, úgyhogy lehet HQ-s nyugodtan.

Annyit megjegyeznék, hogy kinek a pap, és kinek a neje! Sokaknak nagyon jó lesz ez így, ahogy van, másoknak meg nem. És nem magára a Raven Ridge-re vagyok mérges, vagy értékelem alul, hanem ami megelőzte a jövetelét. Mindenesetre a cpu része legalább végre életképesnek tűnik, az eddigi bohóckodáshoz képest.

Bár szerintem, egy darabig még nem kell azzal számolnunk, hogy tömegével állnak majd sorba a népek a hitelpultnál a madarasteszkóban, hogy ilyen gépet vigyenek haza.

(#16) ldave

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Remek, de amíg mondjuk nem kerül bele XPS és hasonló minőségű laptokoba, addig nem sokra mennek vele.

A Slime draws near. Command?

(#17) solfilo válasza Dare2Live (#11) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Biztató. :)
Arra gondoltam, hogy viszi e a 4K VP9-et hardveres gyorsítással (UVD résznél nincs róla szó sajnos a cikkben), mert Bristol még csak 1080p-ig támogatta. Felette a procirész izzad.

solfilo

(#18) Raymond

Raymond
(PH! nagyúr)

"Elérte a mobil piacot a Zen"

"Itt a Raven Ridge"

versus a realitas:

"Unabhängige Benchmarks gibt es am heutigen Tage keine, denn weder Acer noch HP oder Lenovo können bisher liefern."

[link]

"Mire jó ez összerakva?"

Majd ha itt lesznek a termekek akkor kiderul, egyelore semmire. Lasd peldaul a mar eleve belengetett single channel konfiguraciokat.

"Trónfosztás történt?!"

Ezt majd akkor lehet megvalaszolni amikor a piacon lesznek a termekek. Es meg e szerint a cikk szerint se lesz a piac elarasztva egyelore termekekkel:

"Első körben egyébként a HP, az Acer és a Lenovo ad ki egy-egy mobil masinát az új platformra, és idén ennél lényegesen többre nem is igazán érdemes számítani. Az AMD az év elején megrendezendő CES-t jelölte meg a friss bejelentések színhelyéül, így a követező év első felében már sokkal nagyobb lesz a kínálat."

Tehat annak hogy lett-e valami az "erős gyomros"-bol majd valamikor jovo tavasszal kell utannanezni megint.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Megint egy Abunak fizetett, tesztnek álcázott hirdetés?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#20) Dilikutya válasza Kopi31415 (#19) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Hol van itt teszt?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ha lesz köré Latitude E7000-es sorozat, akkor megvan a következő üzleti laposom:) Kb 2év múlva aktuális lesz az e7450 cseréje, addig lesz rá idejük. "Core-M stílusban herélt" kivitelben nem vagyok érdekelt, nálam a 2centinél komolyabb vékonyítás hozzáadott értéke zéró - miközben az APU hűtését, alkatrészek (RAM, SSD) cseréjét ellehetetleníti a papírvékonyság-mánia.

#15: az AMD-termékeket mindíg előre körbeünneplik, a fórumok jellemzően a kiadás dátumára eljutnak a valós teljesítmény duplájáig. Ettől függetlenül ha ez a cucc hozza 25W-ból azt, amit 45W-ból pl egy Ivy 4magos mobil workstation proci hozott tartósan (throttling nélkül), akkor teljesen életképes termék lesz belőle, pláne így, normális igp-vel. Az igp-től se várom, hogy lehozza a csillagokat az égről, elég lesz ha a 4-5éves játékok elmennek rajta és minden mai médiaformátumot lekezel, beleértve a 8kHDR, VR, anyámkínja cuccokat is.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#22) Dilikutya válasza x_424 (#5) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Évek óta jók a nagyobb APU-k IGP-i játékra is, bár az a Geforce 1030 szint most picit még erősebbnek tűnik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Kíváncsi vagyok, hogy elmennek-e a még kisebb TDP, a Core-M / tabletszegmens vidékére.

Jól jönne egy desktop RR APU is, de szerintem az ultra-mobil szegmens lenne a következő elsődleges célpont ezután, üzleti szempontból. A desktop szegmensben már úgyis ott van a Ryzen, amit főleg csak játékosok vesznek, akiknek kell a dGPU

Örömmel látom, hogy végre az AMD-s notik háza is ultrabook szerű lett és a kijelző sem a szokásos 15 inch 720p. Remélem, hogy ezek között lesz olyan ami nem csak a fotó alapján tűnik alu-magnézium háznak. Ja és persze boltokba kerül Novemberre, az ünnepi roham idejére. Ha Windows-os notit terveznék venni, mindenképp ezek közül kerülne ki.

Ha jó árat tudna adni az Apple-nek az AMD, még megtörténhet hogy 1-2 év múlva AMD SoC kerül a Mac szériába. (még mielőtt áttérnek a saját ARM-os SoC-ra)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) -Solt- válasza Kopi31415 (#19) üzenetére

-Solt-
(PH! addikt)

Több mint egy óra eltelt a cikk megjelenése óta és csak most értél ide? Te sem vagy már a régi! :(

www.smart-bus.hu

(#25) Dilikutya válasza t72killer (#21) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Papírvékony üzleti lapos manágereknek, osztályvezetőknek való diagramokat, prezentációkat mutogatni.

(#26) gbors

gbors
(PH! nagyúr)

Papíron jól mutat a dolog, jó volna tényleges teszteket is látni. Talán ebből végre lesz egy normális, játékra is használható NUC gép...

Divine mental biopsy reveals you need psychosurgery

(#27) Manbal válasza Raymond (#18) üzenetére

Manbal
(senior tag)

nyugi, az AMD annyira kemény hogy még mindig csak a szar referencia Vegák érhetők el, az embereket meg csak hitegetik a custom megoldásokkal, hogy majd szeptember, nem várj csak majd október, nem még lesz az november is... komolyan mondom ha az NV áttérne a freesync támogatására, az AMD GPU részlege teljes mértékben lehúzhatná a rolót!

cpu frontom az intel elég keményen visszavágott a coffee lake-kel, pedig még csak nem is mondható újításnak... mi lesz majd 10nm-en? szóval ezek az izzadságszagú címek csak a fanoknak szólnak, a tartalmuk közelít a 0-hoz...

(#28) t72killer válasza Dilikutya (#25) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az E7450-nel jól elvagyok, ha fullra leterhelem a kis i7-et benne, akkor sem throttlingol. Lehet előny, hogy különálló vga van benne (ami nem nagy szám, de legalább nem a cpu elől eszi el a naftát). Sztem kb ennyi a vékonyítás értelmes "vége". A hűtés még hatékony (nyáron is), sem az SSD, sem a RAM-ok nincsenek az alaplapra forrasztva, két memcsatornás a rendszer - tehát semmilyen mesterséges korlát nem szivatja az embert.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#29) Raymond válasza Manbal (#27) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Az Intel a Cofee Lake-el akkor fog barkinek is visszavagni ha majd kaphato lesz. Es ha majd lesz az i5-8400-hoz valami ertelmes is nem csak Z370-es alaplapok.

(#30) Yutani válasza antikomcsi (#15) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

És nem magára a Raven Ridge-re vagyok mérges, vagy értékelem alul, hanem ami megelőzte a jövetelét.

Mi előzte meg? Túlzott elvárások a fórumozóktól? Én nem találkoztam ilyesmivel, bár annyira nem követtem a RR megjelenését, de kb. azt hozza, amire számítottam, talán CPU erőben többet is. Várjuk meg a real world teszteket, hogy ítéletet mondhassunk.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! *** Nem a véleménykülönbséggel van baj, hanem ahogy egyesek azt tálalják.

(#31) Tigerclaw válasza Raymond (#18) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Én úgy értem azt a cikkben lévő mondatot, hogy idén ennyi várható és jövőre jön a többi. A Tomshardware-es cikkben az szerepel, hogy a HP novemberi startot ígér. A Lenovo és az Acer is biztosan úgy tervezi hogy a Black Friday-ra elérhetőek legyenek, ami November 24. idén.

Szóval nem kell várni tavaszig a válaszra.

Reménykedjünk nagy sikerben és trónfosztásban, mert ezen komolyan múlik, hogy hogyan alakulnak a noti árak, akár AMD, akár Intel alapú gépet is veszünk. Kell a verseny, mind a technikai fejlődés, mind az ár miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) bil

bil
(kvázi-tag)

Ez oda fog csapni, de félek méregdrágák lesznek az ezzel szerelt laposok.

(#33) Dilikutya válasza Manbal (#27) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Azért olyan kemény visszavágást én nem vettem észre.

(#34) Kopi31415 válasza Dilikutya (#20) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Az egész cikk a tesztek közé van betéve.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#35) Yutani válasza Kopi31415 (#34) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Az AMD saját méréseinek leközlése nem teszt, hanem marketing.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! *** Nem a véleménykülönbséggel van baj, hanem ahogy egyesek azt tálalják.

(#36) ->Raizen<-

->Raizen<-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Elég combos a cpu rész az igp a kérdés egyedül hogy mennyire használható játékra. Az intel kapott egy jó erős gyomrost.

(#37) tibaimp válasza Raggie (#2) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Ez az, teszt a népnek!! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) martin66

martin66
(senior tag)

Igényes írás. :C

AMD Ryzen 1600 6 mag + 12 szál = VAD :)

(#39) antikomcsi válasza Yutani (#30) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Kérlek szépen, röviden és egyszerűen jellemezve a dolgot, mondhatni, hogy Messiás várás volt!

Érdekes, hogy sokan nem találkoztok ilyenekkel, pedig ha figyelmesen olvassuk a lapcsaládot, egy-egy AMD termék megjelenése előtt, már megérkezettnek látják a Megváltót.

Aztán valahogy az szokott jönni, hogy szó sem volt ilyenről.

(#40) stratova válasza antikomcsi (#15) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Akkor full AMD vonalon ide egy R7 2700P (35W) + Vega 11 kellene. Nálam mondjuk ez jöhetne 35 W verzióban (R7 2700P) is.

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#41) Abu85 válasza antikomcsi (#39) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Egyáltalán nem várta senki, hogy egy 15 wattos APU IGP-je helytálljon az 45-65 wattos tartományban lévő GPU-kkal, amiket említettél. A 15 wattos Ryzen 7 2700U a 15+25 wattos Core i7-8550U+MX150 konfigurációk teljesítményének környékén van. A procirész látszik mit tud összevetve az i7-8550U-val, míg az IGP ~4000 pontot tud 3Dmark 11-ben, szemben az MX150 ~4500 pontjával (nyilván ezek függnek a platformdizájntól, tehát +/-300 pont ide-oda beleszámolható). És a fogyasztás lényegében feleannyi. Mi lenne az, amire azt mondanád, hogy ez jó? Legyen a fogyasztás négyszer jobb? Az már két generációnyi előny lenne. Semmi gond egyébként, ha az az igényed, hogy az AMD-től csak negyedannyi fogyasztással fogadod el nagyjából ugyanazt a teljesítményt, mert feleannyi fogyasztással még nem elég jó, csak ezt tisztázni kell. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#42) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Hajrá AMD, a Sandy bridge i5-öt cserélném bármikor Raven ridge-re

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#43) Armagedown

Armagedown
(senior tag)

Mi akadályozta az AMDt abban, hogy ezt előbb kiadja, mondjuk a Ryzenel egy időben?

[ Szerkesztve ]

kar, hogy kozben fel kell oltani a lampat, hogy toltson - by libit

(#44) Raymond válasza Armagedown (#43) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Nem volt kesz a termek?

(#45) Pinky Demon válasza antikomcsi (#39) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

mostmár engem is érdekelne hol volt ez a messiás várás, rendszeresen olvasom a hírekhez tartozó fórumokat és általában külön figyelemmel igyekszek letörni a túlzott lelkesedést, de ilyennel sehol nem találkoztam. A legkirívóbb amire emlékszem, hogy valaki mx150 teljesítményt akart integrálva, és az meg is lett.

(#46) rupszi

rupszi
(őstag)

Meg is van a kovetkezo mobil platformom. :K

(#47) wsanyi válasza Armagedown (#43) üzenetére

wsanyi
(fanatikus tag)

És várták, hogy kiforrjon a ryzen. Ez azért nem asztali PC, ahol a felhasználók jelentős része valamennyire ért hozzá... Plusz tapasztalatok szerzése kellett, és gyártókapacitás. ;) Tehát le is kell tudni szállítani a megrendelést. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#48) Pipó

Pipó
(őstag)

Miután elolvastam a cikket, meg kellett néznem a googlet, nincs-e ma is bolondok napja. Aztán átgondoltam, és rájöttem, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch

(#49) RareParrot

RareParrot
(fanatikus tag)

Desktop APU mikor jön?

(#50) Dilikutya válasza RareParrot (#49) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Valamikor kora tavasszal, úgy rémlik.
Bár nem igazán értem, miért nincs valami IGP, amit most is beletehettek volna. Így mindenképpen kell videókártya a Ryzen mellé, míg az Intel-nél szinte minden mainstream processzorban van IGP. Olyan, amilyen, de van, irodai gépbe máris jó. Igaz, oda meg a Ryzen sok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.