Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    válasz shteer #16 üzenetére

    Azt hiszem, most rátapintottál a lényegre, idén télen már megint hiánycikk lesz a vga.
    Eddig ugye ez volt a képlet:
    Bevétel a bányászatból - Áramfelhasználás

    De télen végül is ez a képlet:
    Bevétel a bányászatból - Áramfelhasználás + Amit nem kell gázra költeni, mert vgaval fűtünk :)

  • borg25

    senior tag

    válasz mindig.ujreg #43 üzenetére

    Úgy tűnik nagyon sokáig kell hátradőlnöd, a nagy elemzők azt jósolják, hogy még csak most fog megduplázódni, illetve az elkövetkező évtizedben megtízszereződni a bitcoint.
    Forrás

  • borg25

    senior tag

    válasz DNReNTi #69 üzenetére

    Van olyan crypto pénz, amit nem lehet ASIC-cal számolni, csak VGA-val, és ott is a min 4GB RAM a feltétel.

  • borg25

    senior tag

    válasz távcsőves #80 üzenetére

    De adhatsz. Feltéve, ha én is adhatok, hogy a sok mocskos kamionos, taxis, biciklivel nem közlekedünk, meg juj 1km gyalog én soha miatt kell nekem 330Ftért benzint tankolnom. Bezzeg, ha senki se venne benzint, akkor talán itt is lenne nyomot áras benzin. Vagy mégse, mert ha nem lenne elég fogyasztó, akkor az állandó költségek miatt magas lenne a benzin ára, mint ahogy ha nem kell bányászat miatt videokártyát gyártani, akkor pár év múlva befellegezne a dedikált vga piacnak.
    Jah és hagy háborogjak azért is, hogy nem telik egy vacak 2017es Ferrarira, de még egy 2016os új Fordra sincs pénzem. Ugye téged is zavar, hogy nem tudsz játszani egy 2016os játékkal, mert a hardware csak egy 5 évvel ezelőtti szoftverre elég. Most gondolj bele, nekem egy 10 éves kocsit kell vezetnem. Hát nem embertelen? A mocskos kőolaj-spekulánsok, felvásárolják drágán a benzint, és a gépkocsit, miattuk nem adják 100Ftért a piros Lambokat, pedig hidd el, ha más nem adna ki érte tízmilliókat, akkor meg tudnám venni egy ezresért. Egyetlen taxis se mondja nekem, hogy új kocsit kell vennie, hogy pénzt keressen, a nép is tud bkvzni, és az előbb említettem a bicikli használatát is.

    Unom, hogy minden cryptovaluta bányász cikknél valaki megjelenik, és hisztizik azért, mert hiába nyomnak AK-t a fejéhez nem tud játszani, mert nincs pénze hardverre és így inkább eret vág.

  • borg25

    senior tag

    válasz távcsőves #90 üzenetére

    Félre értettél, én benzinzabáló monstrummal akarok nyaralni menni, mialatt a többi bringást kerülöm, és hüledezek, hogy mé kell egymás mellett az út közepén közlekedni, kanyarodás előtt sosem hátra nézni.

    Nézd lássuk be:
    Alanyi jogon nem jár 1080Ti
    Piac gazdaság van=A gyártó annyit kér a termékért amennyit akar, a vásárló szintén annyit ad amennyit akar. Ha ez a két érték találkozik, akkor létrejön az üzlet.
    Kevesebb VGA-t gyártanak, mint amennyit a piacon el lehetne adni.
    A bányász hajlandó magasabb árat is megadni egy VGA-ért, mint egy mezei játékos.
    Nem muszáj a legújabb játékkal játszani. (C64en sok élvezetesebb játék volt, mint a mostaniak, vagy legalábbis jobb volt velük játszani, erre varrjál gombot)
    Sokaknak még jól is jönne, ha mivel nincs hardware, nem tud játszani, kimegy a napra, hogy éljen. Esetleg megismerkedik a családjával, megtudja mi történt velük az elmúlt 1 évben. (Jó ez utóbbi már erősen sztereotípia)

    Szóval azért sírni mert az ég kék, szerintem hülyeség legyek bármekkora arrogáns f@sz.
    Csak tudod két féle ember létezik: Az egyik ha problémája van, akkor sír, a másik vállat von és és megoldja vagyha nem lehet megoldani akkor továbblép.

  • borg25

    senior tag

    válasz mindig.ujreg #94 üzenetére

    Igen, ez egy érdekes kérdés, vajon kilukad-e a lufi? Ha igen, akkor mikor? Az tuti, hogy kevés hasznos tulajdonságát látom, inkább a negatívumok ugranak be. Azt kell hogy mondjam, még a napos idő részvény is hasznosabb és szerethetőbb mint a bitcoint. Dehát nem szeretni kell, hanem pénzt csinálni belőle.

    Hogy mi lenne ha összedőlne?

    Bitcoint kapitalizációja: 70 Mrd$
    Ethereum: 30 Mrd$
    Microsoft: 563 Mrd$
    Apple: 825 Mrd$ (Legnagyobb)

    Mikor a Lehman Brothers csődbe ment 700 Mrd$ ért, a csőd oka, hogy lejárt hiteleit nem voltak hajlandóak megújítani a bankok, a történetet nehéz kihámozni, de kb 90Mrd$ kellett volna akkor ott neki, hogy ne menjen csődbe. Szóval ha ez a 70M$ eltűnne, azt biztos megérezné a világ, az öröm az ürömben, hogy ez a pénz nem nagy befektetési bank kezében van, hanem sok kicsi személynél, így a hatás nehezebben tud összeadódni. Passz, hogy milyen a bitcoint birtoklók összetétele: bányász, befektető, fegyverkereskedő, drogbáró, ransomware tulaj vagy nővér, nyugdíjas. (Ki kit sajnál)
    Nem vagyok pénzügyes, tehát inkább csak kérdéseim vannak semmint válaszaim. Ami hasonlóság lenne még a 2008-as válsághoz, hogy itt lehetne egy újabb bizalmi váltság, bizalomvesztés a crypto valuták részéről, tehát valószínűleg az összesnek leáldozna, és az összes bányász új megélhetés után nézne.

  • borg25

    senior tag

    Számomra az a gamer gazdag aki képes új videokártyát venni 100eFtért. És nem azért, mert van erre 100eFt-ja, hanem mert van arra 30-40eFt-ja, hogy fél-egy év alatt ennyit essen az eszköz ára.
    Ha így nézed teljesen mindegy, hogy a videokártya 100eFt és 1 év múlva 70eFt-ért adja el, vagy 180eFt és egy év múlva 150eFtért adja el. Ugyanazt a 30eFt-ot dobja ki, csak utóbbi esetben ehhez először 80eFttal többet kellett betennie.
    Igaz, a példa sántít, mert az ár fél év alatt nem 30eFt-al esik,hanem 30%-al, és az a drágábbnál 54eFt. Ugyanakkor már elhangzott, hogy a fél éve megvett kártya most használtan több a piacon a megfigyelt árfelhajtó hatás miatt. Úgyhogy jó kérdés, hogy fél év múlva a kártyák 30 vagy 15%-al érnek kevesebbet.

    Még annyit, tessék szerezni 92"ből való Commodore Világot. Annak a hátulján lesz IBM 286 hirdetés. A részletek már homályosak 20MHz CPU, 1MB RAM 20MB HDD potom 250 000Ft!!!!!!!!! áron. Nah ekkor a minimálbér 8000Ft volt. Most 127eFt. Úgyhogy tessék örülni, mert most 2 havi minimálbérből van egy jó számítógép, és nem 31 hónap alatt jön össze. Az más kérdés, hogy akkor az emberek a pénzt magukra és egymásra fordították, beszélgettek, nem arra, hogy egy gép előtt zombuljanak, vagy a közösségi média mondja meg mi az aktuális igazság.

  • borg25

    senior tag

    válasz hokuszpk #154 üzenetére

    Akkor beszéljünk kicsit a napsütés részvényről, mikor arra bocsátanak ki részvényt, hogy a tárgyévben mennyi lesz a napsütéses napok száma, és ezzel spekulálnak. Ugye milyen hülyeség? Ha hülyeség miért csinálják, és miért éri meg?
    Egyszeri kaliforniai narancstermelő év elején fogja és a pénzének felét a narancs ültetvényébe fektetni, a másik részéből napsütés részvényt vesz. Év végén aztán két dolog történhet. Ha egész évben jó volt az időjárás és sok-sok napsütéses nap volt, akkor jó lesz a termése, a napsütés részvényei meg fabatkát sem fognak érni akkor is lesz pénze, hogy karácsonykor ajándékot vegyen. A másik eset ha egész évben rossz volt az időjárás, akkor ugye termés az nuku abból nincs bevétel, viszont ha eladja a napsütés részvényeit, amik sokat érnek megint csak lesz pénze a karácsonyi ajándékra.
    Szóval bár a napsütés részvény elsőre hülyeségnek tűnik,mégis egy nagyon jó kockázatmegosztó módszer.
    Látom azt már érted, hogy a tőzsdének az egyik értelme, hogy a cégek olcsóbban tudjanak forráshoz jutni. Viszont mit gondolsz, mi lenne spekulánsok nélkül? Megmondom, a rendszer befagyna. Csak olyanok lennének akik ülnek a részvényeken, csak a biztosra mennek, a magas kockázatú részvényekbe alig ruháznának. Ha te el akarnád adni a részvényedet várhatnál rá napokat. Nézd meg a BÉT-en a nem blue részvényeket. Alig kereskednek velük. Következésképp, ha valaki nagy tételben akar vásárolni egyből 15%-al kileng az ár, mert nincs annyi eladási ajánlat. Ezzel szemben nézd meg, hogy mi megy az erősebb blue papíroknál, ott ez a hatás még kevésbé érvényesül. Aztán ezt lehet tovább vinni: New Yorki tőzsde: beviszel 1 Mrd dollárt a napi forgalom simán felszívja. Ms, Apple részvény: picit emelkedik. EURUSD: Történt bármi is?

    Szóval mégis mit csinál egy bányász vagy tőzsdés? Semmi különöset, csak épp KOCKÁZATOT VÁLLAL. Lehet, hogy ez a futószalag mellett dolgozva érdektelennek tűnik, elvégre ott 8 óra után tudod mennyit viszel haza, de picit komolyabb szinten, például a munkaadódnak már nem az van, hogy téged ha 8 órában alkalmaz akkor neki abból van x profitja. Neki a te foglalkoztatásából akkor van profitja, ha a munkádat egy projekt keretében el tudja számolni. Semmit nem ér neki, hogy te a futószalagnál legyártottál ezer gumikacsát, ha azt utána nem tudja eladni. Ő viseli a gumikacsa eladásának kockázatát. Lehet, hogy ez könnyűnek tűnik, de akkor nem értem, hogy miért rinyálsz, hogy bányászok így, bányászok úgy, semmit nem csinálnak, és jön a pénz, és te meg nem tudsz játszani. Ezt a semmit te is tudod csinálni, elvégre van pénzed videokártyára, szóval simán csinálhatnád, hogy mikor épp nem játszol a gép bányászik neked, te meg fizeted az áramot. Esetleg az asszonnyal is jobban meg lehet dumálni, hogy lehet, hogy most 3x annyit adsz ki videokártyára, viszont ez nem csak a játékra lesz, de fél év múlva visszahozza az árát. Vagy nem, de hát az csak kockázat, ami semmi.

  • borg25

    senior tag

    válasz hokuszpk #159 üzenetére

    Akkor nézd más nézőpontból. A hagyományos pénznek is van költsége ami itt már el is hangzott. A papír pénz használódik, gyűrődik, nyomtatni kell, feldolgozni, szállítani, ellenőrizni stb. Azt mondják ennek a költsége a GDP 1-2%-a. Ennek egy része a pénzverdék fenntartásában, más része a bankok működési költségében realizálódik. Ezeket te most is megfizeted, mert vagy adód egy részét fordítják erre, vagy pénzt nyomtatnak és a nemzeti bank a papírt a rányomtatott értéken, nem pedig az előállítási értéken adja, vagy fizeted a bankszámla vezetés díját.
    A crpyto pénznél is van működési költség, a tranzakciókat hitelesíteni kell, ahhoz számítási kapacitás kell és áram. Ezért kapnak a bányászok pénzt, hogy ezt ellentételezzék. A rendszer crypto pénzt ad nekik. Ez olyan mint amikor a jegynyomda pénzt nyomtat, csak épp a papírra ráírt pénz nem a jegynyomdánál, hanem a bányásznál landol. Ami valahol logikus is, hisz végül is, ő "nyomtatta" ki azt a pénzt.

    Ami a crypto pénznél zavaró, hogy nehéz értékteremtőt mögé képzelni. Olyan mint egy olyan banánköztársaság pénze aminek csak két terméke van: banán és napos tengerpart. Ez nem jelenti azt, hogy itt ne adnának a helyi pénzért kaját, szolgáltatást, vizet vagy ruhát, de mégis a banánköztársaság pénzéről az jut eszedbe, hogy azért banánt veszel és nem nagyvállalati számítógépet. A Crypto pénzről is az embernek pár dolog ugrik be, hogy azt tud rajta venni, de azért ez nem a teljes igazság.

    Lehetne üzletet kidolgozni a rákkutatásra is. A bányászoknak mindegy miből van a pénzük, csak a hozam kockázat mutató számít. Ha lenne olyan szolgáltatás, hogy az amazon felhőszolgáltatásához hasonlóan számítási kapacitást lehetne kiajánlani, és ezt gyógyszercégek igénybe vennék mindenki használná. Sőt talán még kockázatmentesebb lenne, ami vonzó tulajdonság lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    válasz shield #164 üzenetére

    Mondok egy viccet:
    Informatikus kimegy a céghez, fél óra alatt elhárítja a problémát, és közli, hogy a számla 54000Ft lesz.
    Cégvezető csodálkozva: Fél óra munkáért 54000Ft?
    Mire az informatikus: Nem. A fél óra munkáért 4000Ft-ot kérek, hogy előtte 5 évig tanultam, hogy a munkát el tudjam végezni az 50000 Ft.

    Ha nem érted, hogy mit jelent a kockázatviselés akkor inkább kussolj. Az a gond, hogy egy parasztnak több esze van, mert ő tudja, hogy év során kockázatot vállal azzal, hogy lesz-e termés igen vagy nem. Mi lesz, ha a termés fele itt rohad igen vagy nem. Elviszik-e az összes termést a kért áron igen vagy nem. Ennek megfelelően kitalál úgy egy árat, amiért még megveszik és akkor is megéljen, ha csak a termés egy részét viszik el.
    Gondolom sejted, hogy a bevételnek nem ahhoz lesz köze, hogy ő mennyit dolgozott pl ásóval ásott, vagy traktorral szántott, vagy megnyomta a gombot, hogy gps alapján végezze a gép a dolgát, (ami semmi fizikai munka ) Hanem, hogy neki milyen költségei vannak, illetve milyen költségei voltak a kockázatkezelésre (pl a legegyszerűbb tartalék képzés)

  • borg25

    senior tag

    válasz shield #167 üzenetére

    Te meg azt értsd meg, hogy van a munka a szallag mellett és van az kampány szerű munka. Utóbbinál az árban benne van a kockázat ára is. Nem kell egyből cégtulaj milliárdosra és tőzsdei spekulánsra gondolni. Szerinted egy villanyszerelő mit csinál? Az árba bekalkulálja, hogy az évnek nem mind a 240-260 napján lesz munkája? Amikor nincs munkája, akkor is kell ennie, tehát olyan árat fog elkérni, hogy akkor is életben maradjon, ha csak az év felében van munka. Úgyhogy remélem az összes egyéni vállalkozót is máglyahalálra akarod küldeni, mert ők se a munkájukért járó díjat számolják fel, hanem többet. Ha esetleg nagyon jó munkás, és több hónapra előre be van táblázva, és biztosnak érzi a munkát, és alacsonyabb árral versenyelőnyhöz akar jutni, akkor közelebb megy a munka tényleges árához. Bár ilyenkor inkább árat emel, mert ha így is van munka, akkor miért ne emelne árat, elvégre a bevétele ugyanaz vagy több lesz kevesebb vagy ugyanannyi munkával. Jah még valamit mikor egy kivitelezővel megállapodsz, hogy ez lenne a munka, ő megbecsüli, hogy ennyi embernap lesz, akkor ha fele idő alatt végez, mert a munka egyszerűbb lett, akkor mondja majd, hogy bocsi fele pénz jár? Bezzeg, ha pár nappal több, akkor egyből szól, hogy pluszmunka, és változtatás, és pluszpénz. Az ilyeneket is likvidáld már kérlek.
    Jah, Edison, Tesla és Ford is ingyenélő volt akkor, elvégre volt egy ötletük, egy villanás, szöszöltek vele pár napot, hogy megálmodják az izzót, a váltakozó áramot és a futószallagos gépkocsigyártást, és mennyi pénzt leakasztottak érte. Felháborító, azért mert egyesek, pl te is majd minden pénzt megadnának azért, hogy legyen áram, este világítás, és reggel friss tej amit gépkocsival szállítottak a boltba. Milyen lehúzás már nem? Vagy kénytelen vagy belenyugodni abba a ténybe, hogy: Egy gyűjtemény annyit ér, amennyiért rá tudsz venni valakit, hogy megvegye. (Ferengi vagyongyűjtési szabály 101)

    Tudtam, hogy azt kellett volna írnom, ha csöndben maradtál volna, okosabb maradtál volna.

  • borg25

    senior tag

    A bitcoint részleteit nem ismerem, hogy milyen matematikai elv szerint hitelesíti a tranzakciókat.
    Azért bitcoin forgalmat nem csak az teszi ki, hogy a bányászok a kibányászott pénzt átváltják dollárra.
    Ami viszont felmerült bennem, és kíváncsi vagyok, hogy egy szakértő tudna-e rá válaszolni, hogy mi lenne, ha 1 év múlva azt mondanák, hogy mindenki fizessen bitcointban. Buszjegytől kezdve a hamburgeren át a Stradivari hegedűig mindent. Ez őrületes tranzakciós forgalmat generálna. Meg lehetne oldani számítási kapacitással? Energiával?

    Itt mutatják a bitcoin forgalmat. Nem tudom, hogy ez a bitcoin-bitcoin vagy csak a bitcoin-deviza forgalom. Átlak 160e BTC ami kb 704 millió USD ami megfelel a Microsoft napi forgalmának. Oké, hogy az egyik legjobban kereskedett részvény, de csak egy részvény, és a devizapiacok forgalmához képest ez is eltörpül.
    Másik becslés az lenne, hogy a világ GDP-je 73 598 823 millió USD volt 2015-ben. Ha ezt a pénzt nem is költötte el mindenki, de ez a pénz valahonnan valahova utalva lett, mert ha mást nem, ment a megtakarítási számlára. Ez napi szinten 201 640 millió USD-t jelent, ez 286szorosa a BTC jelenlegi napi forgalmának. Ez csak a nyereség. Egy vállalatnál az éves árbevétel többszöröse nyereségnek. 10%-os nyereségesség már nagyon jó. Ráadásul olyan szorzók is vannak, mint a pénz megérkezik a vállalathoz, aztán azt fizetésként, és költségként továbbutalja, az máris 2x szorzó. Szóval a világ GDP-je alapján a napi átlagos pénzforgalom min 5000szerese a bitcoin jelenlegi napi forgalmának. Ilyen lépték mellett valaha át lehet térni rá?
    Nem mondom, ez egy felöl, azt jelenti, hogy a tortát még el se kezdték szeletelni, a maradék 99% még nem is létezik. Másfelől viszont, már így is bődületes energiát emészt fel a bányászat, lehet azt mondani, hogy a jelenlegi pénzrendszer is hatalmas energiát emészt fel, de könyörgöm, az ezek szerint egy min 5000x több tranzakciót kezel, naná, hogy más nagyságrendű az energiafelhasználása…

Új hozzászólás Aktív témák