Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keksz03

    senior tag

    válasz eXodus #58 üzenetére

    Az részletkérdés h nekem mennyiért vannak alkatrészek a gépemben, nem azért sírok mert nem tudom megengedni magamnak, voltak elvárásaim a gépemmel kapcsolatban (gyors, halk, hűvös, erős és minőségi) amiket szépen megvalósítottam ahogy a költségvetésem engedte, de szerintem az h mire költöm a pénzem az maradjon az én dolgom! :)

    Viszont amire gondolok az az h egy XBOX fele annyiból megvan mint egy közepes gamer konfig (nem az enyém hanem egy átlag játékra alkalmas gép) és nem kell aggódnod h nem fut, h szaggatni fog stb...a sok fejlesztgetésről nem is beszélve, persze ez is függ attól h ki mennyit hajlandó engedni a beállításokból!

    Tisztában vagyok vele h a jelenlegi konzol felhozatal már elavult a PC-hez képest több szempontból is, de ha idén jön a next genes konzol, számomra és szerintem elég sok gamer számára elgondolkodtató lenne belefektetni, mert ahogy írták a játékokon kívül nem kell hozzá venni szinte semmit és ahogy olvashattuk is, nem 4-5 évre vannak ezek tervezve! Hosszabb távon mindenképp kifizetődőbb egy konzol, persze a kompromisszumokat el kell fogadni, akiknek speciális igényeik vannak azok maradjanak a PC-nél viszont azok hatalmas pénzeket fognak rá elkölteni...én már nem akarok többet költeni! Ennyi!

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

  • Keksz03

    senior tag

    válasz eXodus #60 üzenetére

    50 egy XBOX, ennyiből milyen gépet hozol ki?

    APU jó megoldás lenne de egyelőre még drága szerintem, én legalábbis meg voltam elégedve a teljesítményével bár nekem Llano volt nem Trinity!

    Mindenki tudja h a játékok kerülnek sokba, azon keresnek a cégek nem azon h eladták a konzolt!

    Én azt mondom h menj vissza egy 5 évet az időben és gondold végig h ha 5 évvel ezelőtt vettél volna egy konzolt meg egy számítógépet és feltételezzük h mindegyikhez eredeti játékot veszel nem warezolsz akkor mennyiben lett volna h 5 éven keresztül tudja a PC-d ugyanazt a teljesítményt nyújtani amit az XBOX tudott?

    Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

  • Jakuu

    őstag

    válasz eXodus #66 üzenetére

    Ez igaz. Bar itt az eredeti tema a konzolok jovobeli utja. :D
    Mondom hiaba is, de az Nvidia az itteni velemenyekkel ellentetben sok helyen jol latja a dolgokat.

    Rovidulo konzolelettertam,szukulo piac, fokozodo technologiai kenyszer es sorolhatnam.
    A regi PS2 fele megkozelites nem jo. Egyszeruen tul lassu. Egy Master System, SNES es hasonlo regi konzol strukturakhoz eleg volt egy olyan piacon, ahol nem voltak tabletek, primitiv technologiai cikkek voltak es lassu fejlodes.
    De mara ez megvaltozott, ezeket a korulmenyeket is figyelembe kell venniuk, mert a versenytarsak ezt kihasznaljak.

    Teszem azt peldaul a kezi konzolok piacan. Egy 3DS,PSP,Vita stb hasonlo termekel nagyon kielezett versenyt kell hogy vivjanak biztosan az uj tablet gepekkel, ahol mar szinte egy PC teljesitmenyet hozo masinak lepnek majd a piacra. (mint irtam Temash)
    A mobil telefonok a kisebb keszulekeket veszelyeztetik szinten mint az NDS-t es hasonlo cuccokat.

    A hordozhatosag is elony lehet , ha megfelelo teljesitmennyel parosul, mikozben mas funkciokat is ellathat, ugye ez egy asztali konzollal szemben biztosan elony lesz. Elviszed es jatszol barhol, munkanal hasznalhatod utazaskozben vagy munkahelyen, hazaersz rakotod a TV-re.
    Ezekkel mind szamolni kell, ezeket Nvidia nagyon jol latja, nem veletlenul probal a Tegrajaval egy hordozhato konzolt csinalni.

    [ Szerkesztve ]

  • Keksz03

    senior tag

    válasz eXodus #66 üzenetére

    XBOX 360 Slim 250GB + Forza 4 + Skyrim - 59.900

    AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX - 31.300

    Ehhez kell lap, ram, vinya, ház, táp, hdd, egér, bill, ha nagyon szőrszálhasogatóak akarunk lenni akkor windows, én pl fifa miatt biztos vennék gamepadot mert ég és föld a billentyűzethez képest.

    És akkor van egy konzol aminek a hardverteljesítményére írnak játékot illetve van egy PC-d amiben van egy Trinity de megsúgom nem arra fogják optimalizálni a játékokat...ugye a BF3-hoz már most kevés az APU egyébként egymagában, 6670 hibrid cf megoldás lehet de az is plusz pénz! Na és akkor még nem telt el egy év sem, Crysis 3 pl megnézem h fog futni vagy a BF4 hogy fog...lehet h drágább de játékonként 3-4 ezer ft kis tételben elhanyagolható mert havi 1 játéknál is kb 40-ezer jön össze és kérdéses h azzal mit tudsz fejleszteni illetve h elég-e!

    De most egyébként vitázhatunk ezen, én ezzel a teóriával inkább a next gen konzolokra gondoltam, ott sokkal jobban megfogja érni mint ezeknél amiknek már lassan lejár az idejük!

    Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

  • Keksz03

    senior tag

    válasz eXodus #70 üzenetére

    "vinya, ház, táp, hdd, egér, bill,"
    Nem kell... Eddig nem volt? Vagy kidobtad? Régi gépet szintén kidobtad a kukába?

    Ha meglévő géppel számolsz akkor is új lap, új ramok és új proci, attól függően h mennyire régi a gép akár új vinya is kell (rengeteg IDE-s gépet hoznak be a boltunkba h szeretnék ha gyorsabb lenne és piszok nehéz ám olyan lapot találni amin még van IDE port)!

    Ha meg XBOX és volt már géped akkor meg eladod nem? Hoppá akkor annyival olcsóbb lesz nem? :Y Ez valami fantasztikus, már már varázslat...

    Nézd itt hiába vitázunk, nem értitek a lényeget! Egy átlag user nem vesz 30 játékot 1 évben, de talán 5 év alatt sem, jó ha 10-15 játékot megvesz. Akárhogy próbáljátok bizonygatni egy A10 ami most XBOX teljesítményt nyújt 2 éven belül már kompromisszumokat kell kötni különben akadni fog rendesen!

    Ez a tény az új generációs konzolokkal még jobban meg fog változni, meggyőződésem h rengeteg PC-s fog konzolra váltani, de kár vitázni, hamarosan úgyis kiderül kinek lett igaza!

    gabber01:épp ez a lényeg h nem fut, jövőre még ennyit se fog tudni pedig pár évvel ezelőtt még az is volt vagy 30k!

    Egyébként az ritka szarul optimalizált játék hírében áll

    Imádom mikor erre hivatkoznak, ezzel könnyű takarózni, a Crysis első része is egy brutálisan rosszul optimalizált játék volt, a GTA 4 is és mégis mindenki ezekkel akar játszani...
    Tehát h értsd a lényeget, senkit nem érdekel h optimalizálatlan egy játék, ha te azzal akarsz játszani akkor te azzal akarsz, kétlem h emiatt nem veszed meg és majd ülsz a szobád sarkában és malmozol miközben szidod őket h milyen gonoszak...nem, nem így lesz hanem veszel egy erősebb hardvert és játszol vele, ennyi! ezért fogynak, nem másért!

    Ezt kéne megérteni végre, de én sem vagyok hajlandó vitázni tovább! :R

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

Új hozzászólás Aktív témák