Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eXodus

    őstag

    válasz Keksz03 #56 üzenetére

    Azért mert te 50-60 ezer forintos procit veszel még nem lesz drágább a PC ....
    De ha ezt tetted akkor mirét hasonlítod össze a konzolokkal, ami ma már minden szempontból elvaultabb.
    Olcsóbb PC-s játékokról már ne is beszéljünk.

    Szerintem aki 20+k ft-os hűtőt vesz az ne panaszkodjon h drága az a gép, amit összeállít. (a 40-50k-s tápról szintén ne is beszéljünk)

  • eXodus

    őstag

    válasz Keksz03 #59 üzenetére

    Ez tipikus AMD betegség. Az amd legyen 2x gyorsabb, fele annyi legyen a fogyasztása és fel annyiba kerüljön, mint az intel.
    Itt: A PC legyen gyorsabb, olcsóbb, időtállóbb.
    Ehelyett: Kicsit drágább, de sokkal jobb PC-t lehet össezállítani. De ha ragaszkodnánk a konzolos 720p felbontáshoz(vagy alatta) és a nagyon ritka AA-hoz, akkor már akár olcsóbban is össze lehetne rakni gépet.
    PC játékok is olcsóbbak akár több ezer Ft-tal. Ez pl 40 játéknál már nem elhanyagolható. + fizetős live.

    Pont hosszú távról beszélsz, amikor a konzolokat megjelenésnél igen nyomott áron árulják, és feltételezzük h nem jótékonysági intézmények, így is megszedig magukat a cégek.

    " PC-nél viszont azok hatalmas pénzeket fognak rá elkölteni"
    Ne magadból indulj ki.Elhiszem h te sokat költesz, de ez nem ésszerű.

    [ Szerkesztve ]

  • Jakuu

    őstag

    válasz Keksz03 #59 üzenetére

    Nem, nem reszletkerdes. Vegyel konzolt kezdo aron, amikor kijon es ne a kifuto arakat hasonlitsd ossze egy napi aras termekkel.
    Jah es bizony egyre rovidulni fog a konzolok atlageletkora ezt jol latja az Nvidia.
    Nem lehet mar azt az uzletpolitikat folytatni, hogy 12 evre tervezed a konzolt. Szepen lecsokken 6-7 evre, majd meg kisebb intervallumra, mert nagyon nagy leptekkel fejlodik mellette a technologia vagy eppen a konkurens termekek a piacon, mint a hordozhato keszulekek,tabletek. Lattuk a Temasht is, hogy mar a laptopokra is veszelyes tenyezo lesz par honapon belul. Ezekkel mind meg kell kuzdeni egy egyre szukulobb piacon es minnel hosszabb idore huzzak ki az eletkort, annal nagyobb elonyre tesz szert mindenki mas.

    [ Szerkesztve ]

  • Jakuu

    őstag

    válasz Keksz03 #62 üzenetére

    Egy hany eves konstrukcioju Xbox ? 8 eves ? Ez egy nagyon csusztatott megallapitas.
    Ilyen erovel akkor varsz 6-8 evet hogy vegre jatszhass ?

    DE en kihozok neked 50bol egy PC-t amivel vigan eljatszogathatsz. Ugye itt monitor nelkuli konfigrol beszelunk, mert valoszinu ha nem veszel vagy vettel TV-t akkor azzal se jatszol, ami ugye ugyanugy penzbe kerul vagy kerult.

    [ Szerkesztve ]

  • gabber01

    addikt

    válasz Keksz03 #62 üzenetére

    Nyugodtan visszamehetünk!!! Én a mai napig egy 8800GT-vel és egy Athlon X2-vel nyomom (mellette van egy laptop is Asus N55SF, ami talán hajszállal erősebb), nyilván nem max grafikán, de az box vagy ps3 szintjét ez is hozza.
    De megint hülyeségekről beszéltek. Konzolnak is meg PCnek is megvan a létjogosultsága, mondom ezt úgy hogy ősPC-s vagyok. Mindegyiken más játékélmény van.
    De ha már nagyon beleakarunk menni, a konzol sem olcsóbb semmivel, a játékok sokkal drágábbak rá, ezer perifériát lehet hozzá venni, ami szintén nem ingyen van, ha mással is akarsz játszani akkor plusz kontrollerek, stbstbstb. Nem egy alap boxot vagy ps-t kéne hasonlítani egy csúcsPChez.
    A TV-t nem említem, mert az azért akad gondolom ahova már jut konzol, de monitort PC-n sem cserél az ember évente.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • gabber01

    addikt

    válasz Keksz03 #65 üzenetére

    Te miről beszélsz már ne is haragudj!
    Az egeremet nem is tudom mikor vettem, de sztem 6+ éve, bill. hasonló, egérpad meg hagyjuk már...1500Ft. Nem rohadt drága gémer cuccokban kell gondolkozni, ami a nagy többségnek amúgyis teljesen felesleges.
    Asztali gépemen nem próbáltam, de még azon is ment közepes-közepes/magas beállításokkal minden új játék, laptopon meg szinte minden magason volt FC3-ban is, stb. Azt már nem is mondom, hogy magasabb felbontásban, mint a konzolokon.

    "kinek mik az igényei."
    Vicces vagy, saját magad paradoxonja. Gyakorlatilag elmondod, hogy konzolhoz is az vesz különböző kiegészítőket akinek erre igénye van, mint ahogy PC-t is olyan értékben és olyan kiegészítőkkel vesz az ember amilyet akar. Nyilván. Tehát akár a konzolra is lehet marha sokat költeni, ugyanúgy mint ahogy PC-re sem muszáj.
    De még ha szeretne is valaki PC-t fejleszteni, bőven fedezi a költségeket a játékok árában közötti különbség, amit nagyvonalúan mindig elfelejtenek a konzolhuszárok. És most legálisan beszerezett játékokról beszélünk.
    Az én konfigom ahogy mondtam már hosszú évek óta kiszolgál, és pl. a 8800GT-t (is) használtan vettem, kemény 16k-ért, de netto 6k-ért, mert eladtam az elődjét. Akkor miről is beszélünk még, hogy drága a PC? Természetesen akinek nagyobbak az igényei többet költ, de az többet költene konzolra is.

    Mindezeket ismétlem úgy mondom, hogy semmi bajom a konzolokkal, azoknak is megvan a terepük, hasznuk.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • eXodus

    őstag

    válasz Keksz03 #68 üzenetére

    "vinya, ház, táp, hdd, egér, bill,"
    Nem kell... Eddig nem volt? Vagy kidobtad? Régi gépet szintén kidobtad a kukába? De mint írtam 30 játéknál átalgosan 2k (és ennél nagyobb különbségek vannak) már 60k csak játékokból + live még mindig nem ingyenes ha multizni akarsz... De te ezt szépen elhanyagolod, mert neked így kényelmes.
    Egész egyszerűen nem tudsz úgy gondolkodni h ne mindeből a legdrágább legyen. Legjobb példa a géped: rengeteg feleslegesen drága alkatrész. Ami a te dolgod, de akkor de írj olyankot h mi éri meg és mi nem.

    A szűkülő konzolpiacból kiindulva mégnagyobb lehúzás lesz a nextgen.

  • gabber01

    addikt

    válasz Keksz03 #73 üzenetére

    "Egy Asus Formula HD4770 + C2D E5200 + 4GB DDR3 mellett nem ment kimaxolva az új Most Wanted 720p-be pedig az sem egy hulladék konfig..."

    Csak eddig olvastam, mert már tovább nem vagyok hajlandó feleslegesen vitázni.
    Persze, hogy nem megy maxon. Amúgy a 4770-es kártya nem olyan hű de erős...kb. a 8800GT szintjén van.
    Egyébként az ritka szarul optimalizált játék hírében áll, személy szerint én azt pont nem próbáltam ki. De sztem közepes beállításokkal is hozza a box vagy ps szintjét. Mivel nem is kell maxon mennie ahhoz hogy a box vagy ps minőségét hozza egy játék manapság, mivel maxon már szebbek, ez nem vita kérdése.

    Na mindegy, részemről elegem van, úgyis hiába beszélek.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • nakos

    senior tag

    válasz Keksz03 #75 üzenetére

    csak egy komment: PC akkor is kell ha van konzolod. Szoval olyan nincs hogy "csak" konzol es nem lapul a hatterben egy PC vagy laptop. Ha igy nezed akkor ismet a PC nyer.
    En abban hiszek hogy lesz egy olyan ultimate vegso megoldas ami egy hordozhato, bivalyeros gep ami futtat alkalmazasokat is nem csak jatekra van kitalalva. Pl ma egy gamer laptop lenne ez, ha nem lenne olyan marha draga. De ez lenne az ultimate megoldas. Beteszed a taskadba es viszed, dolgozol rajta, jatszol rajta stb... nem foglal sok helyet, nem zajos, nem kell 6-10 kabellel szerencsetlenkedni stb...

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz Keksz03 #91 üzenetére

    "Jelenleg egy GTA 4 futtatásához szükséges PC árát egy jelenleg GTA 4 futtatására képes XBOX árával hasonlítom össze ugyanis nem az a kérdés h mikor megjelent az XBOX akkor mit volt érdemes venni hanem h MOST számítógép avagy konzolt éri meg jobban JÁTÉKRA!" és "A folyamatosan megjelenő, gyakorlatilag egyáltalán nem optimalizált konzolátiratok miatt feleslegesen magas gépigények születnek pl: GTA 4."

    Ha lebutítom a doboz szintjére a grafikát, azonos felbontás mellett, akkor nem olyan nagy az eltérés az árakban. De ha azt veszem, hogy pl. egy stalker complette mod szintű grafikát szeretnék a konzolra, akkor az azt megjelenítő PC árának többszöröse kellene, ha tudná a doboz azt.
    Nézd, ha 6-8 évig Brazos-ra kell, folyamatosan játékot fejleszteni, akkor azt is kiismernék annyira a fejlesztők, hogy a konzol grafikai szintjét minimum elérje. Pláne, ha olyan nyomás alatt lennének, mint most a konzolra "fejlesztők".
    Azt meg ne vegyük alapul, hogy hogyan nem tud programozni a GTA4 "alkotógárdája" PC-n, mert az ilyen gány cuccot, aminél van különb is a PC-s piacon - sokkal kisebb gépigénnyel - , szégyen kiadni - ahogy megvenni is. Csak a GTA4-ért pedig nem veszek semmilyen hardvert sem - pontosan azért mert van helyette más is, ebben a kategóriában, PC-n legalábbis bizonyosan - , annak futtatására, tehát nézd a kínálat egészét, és ne a hulladékot ragadd ki a kupacból.

    "Ezt a részét meg te sem hiszed el remélem..."

    Ha akarná a picipuha és a zintel, akkor simán tudná, de nem akarja, mert "üzletileg", perpill., most ez a felállás "jobb" nekik. Sajnos, a PC jelenét (mit tud és mit nem tudhat, pedig már most is tudná) ez a két, megkérdőjelezhetetlenül egyeduralkodó helyzetben lévő cég határozza meg (szoftver/hardver), mert az AMD, egyedül, kevés a forradalom sikeréhez.
    Legyen elég annyi, hogy a szükséges potenciál megvan bennük (atom+ion(2)/brazos), de nem futhatják ki magukat.

    "Valóban így van, játékról volt szó és úgy kezdtünk hozzá az egészhez h eredeti szoftverekkel számolunk."

    Játékból sokféle van, grafikai minőségre, beltartalomra nézve is. Míg a PC-n nem okoz különösebb gondot ezek bármelyikének futtatása - és akár moddolása sem - , addig a konzolon csak az van, amit eléd dobnak.
    Miért kéne nekem PC-n megvennem a 3. részt vmiből, ha fel tudom a grafikáját javítani az elsőnek is egy moddal/addonnal, miközben az érdemi cselekmény nem változott a programokban (pl. lövöldözős, szimulátor-jellegű, sport, stb. játékoknál)?!
    Ha pedig azt veszem, hogy az évek alatt már minden kategóriában bevásárolt magának az egyén, és eléggé ritkán jelenik meg valóban új a nap alatt - a folytatások elenyésző része tesz túl az első részeken, legfeljebb grafikai javítást kapnak azok, amit egy mod is tudhat akár - , akkor hardverre sem kell többet költenem, mint szoftverre, sajnos.
    A 6 éves gépemmel is vígan játszom azokat a játékokat, amik érdekelnek, minimum konzol szintű grafikai élmény mellett, mert ha adnak magukra a programozók, akkor ezt lazán kitudják vitelezni a PC-n (is).
    Ha meg az üzemidejében a játékokra eső részt kivetítem a PC-ém árára, akkor még egy mostani, "új" konzol árát sem érné el az, így abszolút nem érné meg még egy dobozt vennem a TV alá (lásd: "félórát játszok, akkor meg minek a drága PC" hablaty).

    "Nincs is ezzel baj, játékok jönnek rá, sőt nincs vele kompatibilitási és egyéb probléma mert egy bizonyos hardverre kell fejleszteni."

    Ha jól írják meg a játékprogramot (a GTA4&tsai ennek egy szöges ellentéte, ugye), ami a 'vindóz, mint op.rendszer' miatt amúgy is lehetetlenség, akkor semmiféle probléma sincs - ehhez kell a hardvergyártók nem vevőellenes hozzáállása is, ezt elismerem, de ennek gyökerét megint csak az önpusztító társadalmi berendezkedésre tudom visszavezetni, ami a konzolost is uú sújtja.

    ...

    Summa: az elaprózott piac miatt csak a vásárlók fizetnek rá - direkt ezen célból jött létre a PC-klón konzolok "piaca" - , pedig a PC mindent tud(hatna), amit a mai és későbbi konzolok tudni fognak. Csak a PC-s piac meghatározó, pozíciójukkal nagyon aljas módon visszaélő cégekre és azok tulajdonosi körére kéne az államapparátusnak hatnia - igen, már ők is a markukban vannak - , ha a fogyasztó, mint a "piac egyik meghatározó ( :DD ) szereplője" már képtelen erre.

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

Új hozzászólás Aktív témák