Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kube

    senior tag

    Üdv.

    Érdekes téma ez a fotográfia... Kicsit utána néztem a dolgoknak és mások szerint több ember is van a képen. Pontosabban 3 emberkét véltek felfedezni ha jól tudom. Van két emberkénk, az egyik pucol a másik élvezi. Ezen kívül az egyik ablakban egy kisgyereket lehet látni, de az is lehet hogy a túl hosszú exponálás viccel velünk, kitudja.

    Cipőpucoló téma
    Gyerek téma
    /ha a képre ráviszitek az egeret akkor szépen látni a dolgokat, hirdetés, akkor a cipőpucoló, köztük a kis srácot. Hát nem tudom mindenki döntse el maga, én megnéztem teljes méretben, és szerintem tényleg egy kis srác lehet az ablakban/

    És utoljára még egy kis szöveg egy másik úriemberről a francia mellett:

    ...Nagy-Britanniából vegyültek disszonáns hangok, ugyanis a két ünnepelt franciától függetlenül az angol William Fox Talbot is rájött a fényképezés titkára. Módszere még rövidebb expozíciót igényelt, s ő alkalmazta először az előhívást és a papírra fényképezést, továbbá a modern fényképészetet megalapozó pozitív-negatív eljárást. A vita Daguerre-t nem zavarta: megkapta a Becsületrendet, fényképezőgépeket gyártott, fotótanfolyamokat szervezett 1851. július 10-én bekövetkezett haláláig. Találmánya nem sokkal élte túl: az ekkor már legalább olyan jó minőségű, de sokszorosítható képet szolgáltató Talbot-módszer teljesen kiszorította."

    Ez a Talbot se lehetett semmi.

    Itt még egy kis exponálás:

    A kép rögzítésére először a francia Joseph Nicefore Niépce volt képes, aki a kamera képét fényre keményedő bitumennel bevont üveglapra vetítette és fixálta - igaz, ötnapos (később már "csak" 8-10 órás) exponálási idővel.

    [ Szerkesztve ]

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

  • Kube

    senior tag

    válasz MLaca #102 üzenetére

    Osztom a véleményed, igazából tényleg csak egyet mondhatunk biztosan személynek a képen :)

    No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

Új hozzászólás Aktív témák