Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz vivanto #8 üzenetére

    "Drága alaplap + drága pendrive/kamera/hdd/akármi-val sose voltak ilyen gondok."

    Ezt a jó érvet még soha senkitől nem hallottam/olvastam... :(((

    Zsebre is teszem, mert jól jöhet még majd valamikor, valakinek... :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    Továbbra is az a véleményem, mint az asrock-nál, csak itt még az is közre játszik, hogy a kiegészítő kártyákon nem látok olyat hogy mondjuk A-C verzió is lenne... Csak A, csak C. Ebből a szempontból még az Asrock is jobban dolgozott :DDD Ennyi erővel harmadik féltől is be lehet szerezni, de valóban... :R :W :U

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz vivanto #17 üzenetére

    Ne haragudj, de én a hozzászólásodat azon módon értelmeztem, hogy nekem kell drágább holmikat vegyek (alaplapot, pendrive-ot, ect..), ahhoz, hogy ne legyen mondjuk OS telepítési problémám akár már 3.0 alatt sem.

    Vagy arra gondoltál, hogy a "gyártmánytó cég"-eknek kellene drágább chipeket szerelniük? Mert a végeredmény ugyanaz.

    Legyen itt egy példa:
    MSI A88XI-AC (FM2+ kategóriában talán az egyik legjobban felszerelt és majdnem a legdrágább alaplap, mert ugyebár nem kategorizáltuk a drágát. Nekem 26000+HUF már drága)

    valamint

    Kingston 16GB USB2.0 pendrive (DTSE9), ha a cég még márkásnak számít, akkor ezzel a párossal

    a WIN7 Ultimate és bármely más telepítése is DVD meghajtó / internet hiányában, esélyeket tekintve, konvergál a nulla felé.

    DE ha esetleg másképp gondoltad volna, akkor kérlek fejtsd ki számomra, pór halandónak is egyértelművé téve gondolataidat. :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz macman507 #18 üzenetére

    A helyes mondatban ÉS van a vagy helyett. Bár a foglalat most két fajtára oszlik. A hagyományos (régi) eszközöknek szánt Type-A és annak a "micro" változata a Type-C. Amibe már elvileg akárhogy is dugod a kábeledet, működni fog :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz vivanto #23 üzenetére

    Akkor viszonyt annak tükrében amit felsoroltam, ez a +1 nem működött.

    Amikor vettem az MSI lapomat, a felszereltsége és a mérete volt a fontos szempont. Gyakorlatilag nagyon jó választásnak érzem ezt az alaplapot és mégis megbukik az USB3.0-ás telepítés terén, ami azért idegelő, mert mégiscsak egy ITX lapról van szó, amihez az ember fia nem feltétlen szeretne ODD-t csatlakoztatni.

    Nem szándékoztam Intelt vásárolni. Bár az utóbbi időkben már elgondolkodtató... Bár ez nem feltétlen változtat a lényegen. Adott kategória felsőházának legdrágább lapjainak egyike nem tud alapvető dolgot (ami amúgy szerintem szoftware-es hiba, egyszerűen a win*os a s**r)

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz macman507 #28 üzenetére

    "Mit tud ez az USB 3.1? Sebessége más, vagy csak a port változott, ha változott?"

    helyesen

    "Sebessége más és a port változott."

    Tulajdonképp nem is egészen...

    Ha az USB fejlődését nézzük, akkor a Micro-B - mini-B - Type-B vonalon (írhattam volna fordítva...) a Type-C lehetne a következő lépcső... Ha feltételezzük, hogy a Type-A megmarad nekünk... Bár én nem feltételezném... Ahogy a Micro-B (MikRobi :U ) sem biztos, hogy marad.

    Vajh mennyi idő kell majd a "régi szabványok végleges kifuttatásához? :U És vajh ha jön egy újabb, az megvárja míg az elődje legalább valamennyire "megmelegszik" a "mezei userek" körében? :F :U

    Mert mint azt korábban az AsRock kapcsán is kifejtettük... Nagyon kevés azok száma, akik ki(fel)használják akár a 3.0 szolgáltatásait is... Van már igényünk ennyire gyorsan egy újabb "generációra"? :F

    :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz paperboy #29 üzenetére

    Akkor az én windows-om sajnos kuka szökevény :)

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz vivanto #33 üzenetére

    Hmmm ezt érdekesen duplázta :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz vivanto #33 üzenetére

    A boottal nincs gond. Ami gondot okozott nem egy deszkának amivel összefutottam (Őszintén olyannal még nem találkoztam amin ment volna 3.0-ból), az a partíciós táblák készítése előtti rész. Ott valamiért egyszerűen elvesztette a fonalat...

    Hiszek annak akinek már sikerült, de valahogy engem ez a szerencse elkerült eddig :) Gondolkodok egy ideje egy külső ODD beszerzésén, akármilyen régimódinak is tűnik, el fog férni a külső FDD-m mellett :DDD

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz King Unique #37 üzenetére

    "Igen, így 2015 tájékán még a win7 telepítés az egyik legjobb indok, de lehetne az XP is. Vállalati szinten sok olyan program van ami csak az alól hajlandó üzemelni és van aki nem telepít ezért virtuális gépet, mert a kollegina az elindításától agyfrászt kapna. Örül ha tudja hol a bekapcsoló gomb."

    És nem, nem látom rosszul. Kicsiny hazánkban többségben van az akinek nincs pénze, tudása/igénye arra, hogy kifizesse a felárakat. Egyszerűen nem szükséges ez még. De menj le a közértbe és kérdezd meg az ajtón belépő első 100 embert, kíváncsi leszek ki lesz az aki egyáltalán tudja, miről szeretnél beszélgetni.
    De ne is menjünk ilyen messzire, közvetlen baráti, családi, ismerősi körödben érdeklődj utána, hogy ki az aki ezt most így ennyiért, vagy akár a 3.0-át kihasználja. Egyáltalán ki az aki tudja, miért jobb a 3.0...

    Láttam olyat aki a kék 3.0-ba bedugta az egeret meg a billentyűzetet, mert azt hitte az oda való. És hite volt rá. :(((

    Ezt az írást és a mi reakcióinkat nem csak PH-sok olvassák. Igen, okulnak. És lehet eztán használják is a fent említett portokat. De még így is sok aki lemarad.

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz Reggie0 #43 üzenetére

    Ez jó, megint felkerült a listára két olyan dolog ami biztos minden háztartásban visszaköszön. :(((

    Nem az a kérdés igazából, hogy ki szeretné felhasználni és mire.

    Erre könnyen válaszol az aki utánaolvas, mert az igény a termék megjelenésével azonnal kialakul. A kérdés inkább az, hogy a meglévő 3.0-ás technológiát mennyien használják kif/fel. Mert hiába az igény, ha nincs fizetőképes kereslet. Juci néni a virágos, aki napi 10-12 órát gürizik és tudja mi a fészbúk, mert az unoka ott van fönn rajta, az szerintem pont azt se tudja, hogy eszik e vagy isszák egyáltalán az újesbét. És pedig ilyen émber több van ha hiszed ha nem kicsiny hazánkban, mint olyan mint te vagy akármelyik újonc vagy a feletti az oldalon...

    Félreértetek. Nem ellene vagyok a technológiának, hisz én használom! De akkor is azt látom a hétköznapi életben, hogy az emberek örülnek ha az otthoni gépük egyáltalán működik, míg be nem krepál, mert sokba van az új. Akár hordozza a technológiát akár nem. És ezt az elmúlt 10 év alapján két megye (Nógrád, Veszprém) tükrében is kijelenthetem.

    :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz Reggie0 #43 üzenetére

    Jajj, várj, túl gyorsan reagáltam és nem olvastam, hogy én tettem fel egy kérdést és arra válaszoltál. Mea culpa. Ez már nem az első ilyen esetem.

    De...

    A külső SSD és a FPGA még nem túl hétköznapi. Nem találkozol feltétlenül ezekkel amikor átmész a szomszédhoz. Mi több valószínű, hogy fogalma se lesz arról, hogy egyáltalán miről van szó. Talán az SSd-ről bevillan neki valami, aztán ennyi.

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz Reggie0 #47 üzenetére

    Ahogy látom értjük egymást :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

  • creation

    senior tag

    válasz sb #53 üzenetére

    Nem "fikázásról" van szó. Csupán arról, hogy amíg a felhasználók körében ki nem tisztul, hogy mi miért van, addig az én meglátásom szerint a pár (száz?)ezer főt kitevő informatikával foglalkozó (igen hazai viszonylatban) emberke kivételével, ezt senki nem fogja (tudni, hogy létezik) kihasználni.

    Nem acsarkodok a technikai fejlesztések ellen. És igen, ahogy a 3.0 csatlakozók is szaporodnak az alaplapokon és hál' Istennek a kompatibilitásuk is megoldott lefelé (szerencsére a Type-A 3.1 is), úgy előbb utóbb a közönség is hozzászokik a jelenlétéhez és használatához.

    Ami azokat illeti akik (velem egyetemben) sokat szívtak már a 3.0-val (akár szoftware akár hardware okán). remélem nem fognak annyit mérgelődni a 3.1-el.

    Ami még szívfájdalmam ezzel kapcsolatban... Hogy Ha én kiadok a kezeim közül egy terméket s az nem tökéletes, de több millióan használják már, addig nem mernék kiadni egy másikat, amíg az első, ami már forgalomban van, azt ne javítanám. Teljesen! Mert hiszen amikor kifizetem az alaplapot, akkor jogosan várom el, hogy annak minden egyes eleme a tudása legjavát szolgálja. S a legkevésbé sem lehet megoldás a problémákra az, hogy az egészet fiókba söpröm és kihozok egy újat, azzal érvelve, hogy ez gyorsabb meg jobb az áram ellátása. És biztos lesznek olyanok akik majd most jól megmondják, hogy nem lett a 3.0 a fiókba söpörve, meg a 2.0 sem... De nekik majd az idő ad választ.

    @King Unique: "Ha ott élnél, tudnád, h ezen kijelentések széles körben nem feltétlenül állják meg a helyüket és nem a saját, meg szűk ismeretségi körből kell csak kiindulni."
    Ennyire jól ismerjük egymást s ismeretségi körét?!
    Az én tapasztalatom az ismeretségi körömből fakad. Ajka és környékén tevékenykedtem informatikában majd 10 évig. Pest és Nógrád megyében szintén majd 4 év van a hátam mögött. Nem egy és nem kettő Lomis gép került a kezeim közé és került ki telepítve, javítva (aki azon a környéken él tudja, hogy sokszor milyen csodákkal találkozhatott ott az ember... Nem ezzel nem akarok fellengzősködni, de a tény az tény.). Maradjunk abban, hogy minden tiszteletem azoknak a tudóknak, akiknek a fejlesztéseket köszönhetjük és azoknak akik értékes cikkeikkel a mi okulásunkat szolgálják. De sajnálom, hogy azokat akik más tapasztalatát lenézve azt nem tisztelve s legkevésbé sem elfogadva reagálnak, azokat figyelembe nem tudom venni.

    Azt gondolom, hogy eztán megtartom a véleményem, mert a szólás szabadsága és a tapasztalatok mit sem érnek a lapcsaládnál, ha jön két titán és közli a "papírformát".

    Maradok tisztelettel, creation.

    [ Szerkesztve ]

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák