Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz King Unique #50 üzenetére

    Nem érted a lényeget. :)
    USB3 = úri huncutság.
    Ahogy a 4k film is. Másik topicban az volt kifejtve, hogy a 20GB (ugye az még csak HD) film is az, mer' a "hétköznapi ember" az divx-et néz. Kisfloppyról gondolom...

    Én is leírtam neki, hogy finoman szólva hülyeség az USB3-at fikázni, mert teljesen jó és épphogy kb. musthave 1-2 eszközhöz ami USB2-n rémálom volt és még az USB3 előtt is megvolt az igény rá.

    És itt sem űrtechnikás eszközökről van szó, meg külső SSD-ről mint itt az egyik rossz példában szerelet. Egy rohadt 500GB-os 5400-es mezei külső HDD-t nézzünk meg. Ír/olvas 80-90MB/s-kel. USB2-n mi a fenét kezd vele az ember 25MB/s-kel? 10db 9GB-os (legyen csak 720p a film! vagy 10 DL DVD lemez) az 90GB. USB2-őn 1 óra átmásolni, USB3-on 17 perc. Aztán hol vagyunk még attól, hogy mondjuk teleírjuk a HDD-t? Vagy több filmtől/DVD-től? Esetleg 15-20GB-os FHD filmtől?

    Persze most megint jöhetnének azok az érvek, hogy "hétköznapi embernek" ez is úri huncutság. Még a DVD is... sőt, továbbmegyek, lehet, hogy 10-ből 6 szembejövő embernek a "másolás" meg "PC" szó is úri huncutság... legalábbis itt mifelénk. De ebből kiindulni és globális létjogosultságát megkérdőjelezni az egész technológiának... Azért 9-10M magyaron (meg még hasonló balkániakon kívül) talán mások is léteznek a világon.

    Na rövidre zárva...
    Egy szaros külső HDD-nél meg pár GB anyagnál is érezhető és sokkal jobb az USB3. Ennyi a lényeg.
    Aztán max azon lehet vitatkozni, hogy a külső HDD mennyire rétegigény, de szerintem egy totálisan hétköznapi dolog és a kérdés inkább szociológiai jellegű mintsem technológiai.

    USB2 korszakban eSATA-val meg mindenféle szirszarral próbálkozott az ember míg végre eljött az USB korszak. :)

    Az új csatlakozóról:
    - Átviteli sebességben haladnak előre az eszközök. Mint a fenti példán látszott HDD/USB3-on sem perces mutatvány adatokat másolgatni. SSD-kkel, USB3.1-el ez is megoldható lesz. De ez még valóban a jövő zenéje.
    - A szimmetrikus csati: Valóban kell néha forgatni és eldugott helyen szívás, de engem speciel hidegen hagy ez a része.
    - A legnagyobb rövid távú előnyének a megnövelt táp részt tartom. Aki szarakodott már Y kábellel a táp miatt meg külső tápokkal az tudja mi-merre. De egy általánossá vált mobil/tablet feltöltés is nagyon gáz, hogy jelenleg csak spec portokon megy normális sebességgel.

Új hozzászólás Aktív témák