Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vivanto

    tag

    válasz creation #15 üzenetére

    A többi részét is elolvastad/értelmezted, vagy csak szeretsz context nélkül kiragadni dolgokat és trollkodni?

  • vivanto

    tag

    válasz creation #19 üzenetére

    De, pont arra utaltam hogy azt a kemény +1 fillérnyi dolgot kell többszörösen megfizetned a drágább alaplap + periféria árában ahhoz, hogy normálisan működjön az USB3.

    Ha én regáltam túl, akkor elnézést kérek, elsőre kissé félreértelmeztem a hozzászólásod szándékát (beszólás vs sírva nevetés). :)

  • macman507

    aktív tag

    válasz creation #21 üzenetére

    Na, erre voltam kíváncsi igazán, hogy ez már az a "mindegy, hogy dugod be" változat-e :P
    Meg úgy néz ki dupla olyan gyors is elméletben, ami tetszik. :))
    Valahogy a cikkben ezeket nem találtam :B
    :R I.T.E.M

    Egyébként hogy lenne az "és" a helyes? Azért írtam "vagy"-ot, mert azt szerettem volna tudni, hogy csak a sebessége változott, "vagy" csak a port kialakítása. De mint kiderült mindkettő, tehát a válasz erre: mindkettő.

    [ Szerkesztve ]

    1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

  • vivanto

    tag

    válasz creation #24 üzenetére

    Ha a telepítéshez nem tudsz bootolni róla, ahhoz semmi köze az oprendszernek.

    Valamint a perifériától is függ. Haver megvette a legolcsóbb Kingston pendriveot, aztán csodálkozott hogy nem megy. Kölcsön adtam egy közepes kategóriájú transcendet, és rögtön felment.

  • paperboy

    senior tag

    válasz creation #35 üzenetére

    Na olyannal találkoztam már, gondolom boot menüből választottad a pendrive-ot. Úgy menni fog, ha biosban beállítod hogy előszőr arról bootoljon a gép hdd-ként. Persze utána vissza kell állítani az első újraindulásnál, de menni fog...

  • Reggie0

    félisten

    válasz creation #30 üzenetére

    Igen van. En pl. orulnek, ha a kulso ssd teljes sebesseggel lenne hasznalhato. De FPGA-hoz sem art ha van savszel.

    [ Szerkesztve ]

  • Reggie0

    félisten

    válasz creation #46 üzenetére

    Az USB 1.0 megjelenesekor az USB sem volt hetkoznapi igeny. Az uj technologiak az elejen csak szivarognak. Ahhoz, hogy legyen 3.0-ra eszkoz, elobb hetkoznapiva kell valnia a host-nak.

    Az en peldaimon kivul meg elegge sok savszelesseg igenyes alkalmazas van: monitor, halozati eszkozok(pl. usb-s gigabit ethernet adapter), kulso HDD.

    Az USB 3.1 belepesenek a legfobb oka, hogy ne maradjon le a TB-hez kepest. Ha nem tartjak a lepest, akkor egy olyan szetvalas lesz tapasztalhato, mint USB2.0 es FW eseten. Ez nekik uzletileg hatranyos, a felhasznaloknak meg anyagilag.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz creation #42 üzenetére

    Kicsit pontosítsuk a dolgot. Ha USB 3.1-re azt mondod, hogy felár, (még) nem elterjedt, akár, a mi értelme stb. kijelentések, az még részben elfogadható, vagy pl. Thunderbolt esetében a túlzottan magas felár. Na, de USB 3.0-nál, ami már jó 5 éve a piacon van, ez a kijelentés nem igazán állja meg a helyét... :N
    Pont azt magyaráztam a másik topikban, hogy az USB 3.0 manapság egyre szélesebb felhasználói réteghez jut el, olcsó mainstream notikon, PC-ken, alaplapokon már van sok esetben, a szabványból leginkább profitáló külső tárolókból is zömével csak ilyen csatisakat árulnak, amiknél "ez" már nem jelent különösebb felárat. Van olyan termék, ahol szinte semmit, vagy épp a régi 2.0 verzió drágább (!).
    Elég, ha azt elmondják nekik, hogy gyorsabb (esetleg jobb az áramellátása) és viszik is őket, egyre többen. Ott van pl. a SATA3 , arról se tudják sokan, miért is jobb, mégis azt veszik, vagy azzal találkoznak az újabb termékeknél. De majd erővel, akkor vegyen mki SATA2-es alaplapot, HDD-t, csak mert...mikor pl. SATA3 merevlemez se drágább, meg több gyártó szórja ki a 2-eseket.
    A másik meg, hogy a fejlesztések nem állhatnak le és nem is fognak leállni, kivárva a vásárló olyan szintre eljutását, v mikor mutat felé érdeklődést. Más területeken is folyamatosan újítanak és idővel egyre inkább elterjedtebbé válnak az adott eszközök. Na meg, a verseny, ott a Thunderbolt, ami így is 2x olyan gyors, mint a 3.1... + az SSD technológia miatt muszáj volt külső interfész terén is egy olyant kreálni, ami tartani tudja a lépést vele. Ha még nem is elterjedtek, de nem lehet 5-1x évig várogatni a fejlesztéssel, piacra dobással, főleg, ha a konkurencia se ül a babérjain.
    Aztán ott van, az UHD 4K filmek továbbítása, lejátszása, vagy a hatékonyabb USB-s töltés, ezek szintén nem elhanyagolható dolgok és jól jön a nagyobb teljesítményű interfész.

    Nem muszáj ilyent venni, használni se, lehet még 2020-ban is USB2, SATA2 lapokkal nyomulni, ilyen eszközöket használni, ha vkinek az az igénye, de nem kell mindenhol azt hangoztatni, hogy minek az új technológia, szabvány, meg felesleges, biztos nem fogják sehol kihasználni, mert nem igazán helytálló.

    (#49) Dr. Akula: hát én sok USB3-as külső vinyót használgattam, mai napig is, akár kompakt, akár rackes kivitelben, notin, PC-n egyaránt, de talán pár esettől eltekintve (amiken legtöbbször firmware frissítés segített), ilyet akkor se jelentenék ki általánosan. :N 100-ból 100x, ez abszurd, akkor bezony az Ön készülékében van a hiba.
    Tele van a PH! is, az adott topikokban régi-friss USB 3.0-ás tesztekkel, különböző gépeken és eszközökkel, de, hogy nem lehetne stabilan másolni 3.0-án, arra nem panaszkodott senki. Max pár eset volt, amikor eldobálta a kapcsolatot a külső ház, de azt rendszerint firmware update, kábelcsere megoldotta, v éppen más gépen, más USB3 vezérlővel stabil volt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz creation #54 üzenetére

    Van ráció abban amit írsz, de szerintem 3 helyen tévedsz:

    1. Tökéletes soha nincs. USB2 ugyanez volt, ilyen alapon az se lenne mert voltak hibái. Tegye fel a kezét aki az USB megjelenése utáni első 5 évben tudott róla bootolni vagy telepíteni. Naugye.

    2. Attól, hogy vmi nem tökéletes még nem szabad megállni a fejlődéssel. Sőt. Épp az erősíti az új szabvány megjelenését, hogy az előző nem tökéletes. Javítani mindig kell és lehet. Nem csak a meglévő technológián.

    3. Az igényeket továbbra is nagyon félrebecsülöd szerintem. Van rá igény, 5 éve is volt. Lehet, hogy itthon ez kis arányt jelent, de a kis % is sok ember. Már itthon is. De a legnagyobb hiba, hogy nem veszed figyelembe, hogy ez nem egy magyar szabvány. Azért világszerte nem 1-2 ember lehet aki USB3-at használ és szüksége is van rá.

    Nekem erről a gigabites LAN jut eszembe. Na azt szerintem még kevesebb ember használja és ismeri. Pedig az is ugyanez a tök hétköznapi használhatóságú téma lenne: hálón is másolgat az ember, az USB2-es sebességet már jellemeztem. A 100-as LAN az ugyenbár annak is a harmada csak kb.
    Kis túlzással amint egy excel filenál nagyobb dolgot akar másolgatni az ember már halál.

    A véleményed és a probléma létezik amiről írsz, de annak vajmi kevés köze van az USB3-hoz meg 3.1-hez. Sőt az egész informatikához. Szociális kérdés. Ami egyébként ha erről kell véleményt mondjak sokkal fontosabb és nagyobb gond mint önmagában az informatika. Ilyen alapon itthon nagyon más dolgokat kellene megoldani és mással kellene foglalkozni, informatikusra pedig kb. szükség sem lenne. Nagyon sarkítva.
    De ez teljesen más téma. Pl. Afrikában is azzal foglalkoznak, hogy legyen ivóvíz... vagy ne legyen malária. És ott nincs is értelme mással nagyon. De ettől az informatikának is van értelme... csak más környezetben.
    Vagy tekintsük úgy, hogy nincs... de akkor meg tényleg az egésznek nincs és mindenki termeljen élelmet, hordjon ivóvizet és orvosságot, vagy ami az adott helyen szükséges és égetőbb.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz creation #54 üzenetére

    Ami azokat illeti akik (velem egyetemben) sokat szívtak már a 3.0-val (akár szoftware akár hardware okán). remélem nem fognak annyit mérgelődni a 3.1-el.

    Nekem úgy tűnik, hogy a 3.0 hibáinak vagy hiányosságainak egy részét maga a 3.1 javítja.

    x gon' give it to ya

  • King Unique

    titán

    válasz creation #54 üzenetére

    Ez nem erre vonatkozott, nem kell ferdíteni... ha Te, a saját szűk ismeretségi köröd, v épp környékbeli egy-néhány vásárló szokása alapján általánosan kijelented, hogy márpedig még az USB 3.0 eszközöknek sincs jóformán semmi értelme, nem veszik őket, akkor tényleg nem a realitás talaján élsz. :N Globális szinten manapság egy ilyen kijelentés nem állja meg a helyét, még, ha 3.1-re írtad volna, akkor talán.
    "pár (száz?)ezer főt kitevő informatikával foglalkozó (igen hazai viszonylatban) emberke kivételével" - és szerinted csak ők használnak USB 3.0 eszközöket, csak nekik van a notijukon, asztali gépükön, alaplapjukon 3.0 csati??? Vagy épp bemegy a boltba venni notebookot, hozzá külső vinyót, vagy pendrive-ot az átlagember, akkor csak 2.0 USB-vel szereltet tud venni jó áron, v esetleg a 3.0 csatisak 1,5-2x, netán 5x olyan drágák??? Eladók lebeszélik őket róla, direkt régebbi termékeket tukmálják rá mindenütt, minden üzletben csak 2.0 cuccok vannak a kínálatban, ami adott esetben még csak nem is olcsóbb?? Mert szerintem nem, persze lehet felétek igen...
    Ha még Thunderbolt (mert túl dága), vagy USB 3.1 (elején feláras lesz, még nem terjedt el, SSD-s megoldásoknál használható ki igazán) kapcsán hozza ezt fel vki, OK. De egy mondhatni egyre bejáratottabb és olcsóbb USB 3.0-nál...inkább nem véleményezem...

    (#57) sb: +1

Új hozzászólás Aktív témák