Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raucher

    tag

    válasz Vladi #35 üzenetére

    Ha néhány feltétel teljesül, számomra érdektelen a notebookban (PC-ben) lévő hardver.

    Ezek a feltételek.
    Elfogadható sebességgel futtathatóak legyen rajta a kedvenc programjaim. (Javarészt ingyenes programokat használok. Nem hiszem, hogy probléma probléma a portolás vagy alternatíva állítás.)
    A meglévő (USB) eszközeimet tudjam használni. (Ez a kényes pont, a driver támogatás (hiánya) okán.)
    Legyen megfelelő szupportja. Ha gondom van, ne kínai nyelvből fordított fórumokon kelljen megoldást keresni.
    Minőség/teljesítmény/ár összehasonlításban állja meg a helyét.

    Ezen feltételek teljesülése esetén nekem lényegtelen a platform. Lehet x86/64 vagy ARM, vagy valami más. Gondolom ezzel nem leszek egyedül.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz Hokoyumi #37 üzenetére

    beszéltetek az áráról és az OS csak árnövelő tényező esetünkben

    Az android sincs ingyen, csak be van építve a termék árába. Még a Microsoftnak is van bevétele, az eladott androidos készülék után, a felhasznált szabadalmak ellenértékeként.

    Én amúgy is szívesebben fizetek egy stabil op.rendszerért, mint egy látszólag ingyenes, de stabilitási gondokkal küszködő rendszerért.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz Pug #40 üzenetére

    ..És most legalább minimális részletekben kifejtenéd, hogy mire alapozod eme lesújtó véleményed a droidról?..

    Habár én nem neveztem meg a droidot, hogy bajom van a vele, de valóban nem szerelmesedtem belé.

    Van egy Motorolla Defy+ telefonom.
    A 16GB-os SD kártyát időnként eldobta kártyahibával. Most 8GB-os van benne, ezzel stabil. A másuk kártya szintén stabil más eszközben.
    A telefon időnként gondol egyet és újraindul. BT fülhallgatót használok vezetés közben. hallom amikor elengedi és visszajelentkezik a telefon.
    Fényképezéskor, nagyítás címén, a képből vág le. Ha nem tudja a nagyítást korrekt módon végrehajtani, akkor minek ez a funkció. (A kész képet én is tudom vágni.) A röpködő megapixelek ellenére, alig jobb a vele készült fénykép, mint az első digitális fényképezőgépeké. (Persze ez nem közvetlenül az Android hibája.)
    A play store elég szerencsétlenül működik. Olyan alkalmazásokat is mutat, ami nem megy a telefon hardverén. Ha kellően figyelmetlen vagyok, csak azután derül ki, miután indítanám a programot.
    Néhány program, főleg játék, ami időnként összeomlik. Amikor többször egymás után, akkor már bosszantó.
    A programok letöltésénél amúgy is esznél kell lenni. Csak a program készítőinek gátlásossága/gátlástalansága szab határt mihez fér hozzá a program.
    Ha a WIFI SSID neve le van tiltva, nem tud csatlakozni, hiába van beállítva előre.
    Az okostelefon, annyira okos, hogy nem képes a SIM kártyát közvetlenül kezelni. A telefonkönyve olvasásához külön program kell. Nem értem miért kell a telefonszámokat távoli szerveren tárolni.
    Tok nélkül nem igazán lehet használni. Vagy nagyon észnél kell lenni, hogy ne érjek hozzá a kijelző széléhez, amit azonnal érintésnek érzékel.

    Az egész emlékezetet a Windows 9x állapotára. Ugyan használható, de bármikor tud összeomlást, adatvesztést és furcsaságot produkálni.
    Tudom vannak megoldások a problémák egy részére. Lehet romot cserélni. Közkézen forognak javítások. De én csak használni akarom a telefont és nem akarok szoftvert cserélgetni rajta. A letölthető appokon okulva kétségeim vannak a főzött romokkal. Olyan biztonsági rést is üthet a pajzson (telefonon), ami egy teherszállító repülőgép, lassítás nélkül tud keresztül repülni.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz Cyberpunk #45 üzenetére

    Részben a droid hibája.
    Pontosabban a droid készítőjének hibája, hogy nem támaszt minőségi követelményeket a droid használatához. (A helyzet érdekessé vált, mert időközben egy kézbe került a hardver és a szoftver, a Defy+ esetében.)

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz Hokoyumi #60 üzenetére

    tanulság: MINDENKINEK olyan eszközt kell vásárolnia amit képes működtetni, és ha nem
    ért hozzá, olyat válasszon ahol a számára legkönnyebben használható os/szoftverek vannak előre telepítve

    Ez szépen hangzik, csak nem korrekt.
    Ha veszel egy brand PC-t, az működni fog. Az OS előre van telepítve. Néhány program előre van telepítve. A hangkártya meghajtó programját sem keresni, mert telepítve van.
    Hiba nélkül fog üzemelni, hosszú ideig. (Nem kell kernel szintű operációkat végrehajtani rajta, az üzembiztonságért.) Az almás gépeken is hasonló a helyzet. Bekapcsolod. Rendezgeti magát egy ideig, majd stabilan üzemel.

    Ha minőségi alkatrészekből összeraksz egy gépet, Windowst telepítesz rá, üzemelni fog. Néhány drivert telepítened kell, ha teljes értékű szolgáltatásokat akarsz igénybe venni a gépen, de nem kell új kernelt fordítani.
    Azért gondolj bele, mennyire eltérő hardvereken tud üzembiztosan futni a Windows. Illetve Linux, hogy ne legyek részrehajló.

    A droid miért más?
    Megvettem egy ismert gyártó, ismert készülékét. Nem egy kis kínai cég, pincében és hulladékból összepakolt terméke.(Mégha Kínában is készült.)
    Olyan nagy elvárás egy készülékkel szemben, hogy stabilan üzemeljen?

    Nem azzal van bajom, hogy nem tudok appokat letölteni és telepíteni. Nem azzal van bajom, hogy nem tudom beállítani a készüléket. Mert normáliséknál ezek tartoznak a működtetés fogalmába. Nem a rootolás, ROM főzés és cserélés. (Ha ilyen szinten akarok játszadozni, akkor Raspberry Pi-t veszek.)

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz bambano #62 üzenetére

    Azért ez a brand aljára jellemző.
    A Dell notebookomhoz kaptam telepítőlemezt. (Legalább 7 nyelven beszél, közte van a magyar is.) A víruskereső is 1 évig használható. Egyedül az Office-t nem használom. (Bár az sem 30 napos verzió, de német nyelvű.) Van még PowerDVD, az meg elfér.

    szerzel valahonnan eredeti ms kiadású telepítő lemezt és felrakod azt

    Ilyen a droid esetében nem létezik. Sőt Linuxról sem tudok, ami mobiltelefon orientált, és használható.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Raucher

    tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    Van a családban Toshiba. Még az eredeti, első Vista telepítés fut rajta. Az volt telenyomva felesleges dolgokkal, amik erősen időkorlátosak is voltak.

    Ettől a felesleges szoftverözöntől eltekintve hibátlan a gép. Nem indul újra, nem fagy, nem akadozik. A hardver mára leavult, de ellátja a feladatát. Üzemben is marad még egy ideig.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Új hozzászólás Aktív témák