Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    Jövő héten kapok egy ilyen telefont (igaz csak a 2 GB-os verziót) munkahelyemtől, és mivel 2 sim kártyás arra gondoltam megszüntetném a magántelefonomat ami egyébként egy Sony Xperia S (nem röhög!, tudom, hogy nem mai darab, de még jól működik, nem volt indok lecserélni).

    Az alábbi kérdéseim lennének a Zenfone kapcsán:

    1) Névjegyzékben/Kapcsolatokban lehetséges valahogy különválasztani a céges ás a magán kontaktokat? Értsd ne keveredjenek össze.
    A céges kontaktok a sim kártya útján fognak átkerülni a Zenfone-ra. Gyakorlatilag csak telefonszámok lesznek, mert a jelenlegi céges telefonom nem okostelefon.
    Akár az is jó lenne, ha sim-mel bekerülő céges kontakotokat továbbra is a simen tárolná + akiket újként beírok arra majd figyelnék, hogy a simre mentse őket? Működhet ez?

    2) Az Xperiámról hogyan lehet majd átvinni a kontaktokat? Ezek telefonszámok és emailcímek, de magában az Xperiában vannak tárolva nincsenek összeszinkronizálva a gmail-es fiókommal. Ha továbbra sem akaor felszinkronizálni, akkor milyen lehetőségeim vannak? Bluetooth? NFC?

    3) Ugye a Zenfone-on is be lehet állítani, hogy se a magán, se a céges kontaktokat ne szinkronizálja fel gmail-es fiókomba?

    4) A céges számom T-s. Vélelmezem a Zenfone is T függő lesz. Kérdésem, hogy második sim-ként fog működni benne a Voda-s magán sim-em?

    5) Ha telepítek Viber-t azt meg tudom oldani, hogy a másodlagos Voda-s magán sim-emmel regisztrálok be? Viber melyik sim mobilhálózatán keresztül fog forgalmazni ez esetben?

    6) Az elsődleges (céges) sim-et le lehet úgy kapcsolni a hálózatról, hogy a másodlagos rajta marad? Értsd mintha a céges számom ki lenne kapcsolva, de aki a magánszámomon hív az továbbra is elér?

    Egyenlőre ennyi. Előre is köszönöm, hogy válaszol akinek van tapasztalata két sim-es működéssel.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz F.E.K.. #7409 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek. Nektek van ilyen telefonotok kézben amúgy?

    1) Végülis azzal, hogy külön csoportba rakom a céges és magán kontaktokat nagyjából elérem a célomat.

    Gyakorlatban valami ilyesmit kell majd csinálni?
    i) Céges sim be, összes telefonszám beolvasódik a kapcsolatok közé.
    ii) Létrehozom a céges csoportot
    iii) Kapcsolatok között kijelölöm az összeset és beteszem őket céges csoportba.
    iv) Innentől kezdve céges kontaktok megjelennek az összes kapcsolat és a céges csoportban is ugye?
    v) Magán sim be, és beolvasom a kapcsolatokat (itt már vannak mail címek is)
    vi) Beolvasott magán kontaktok megjelennek az összes kapcsolat között
    vii) Létrehozom magán csoportot
    viii) Összes kapcsolatból egyenként kijelölöm a magánokat és átteszem őket a Magán kapcsolatok közé. Ez kicsit macerás, de végülis csak egyszer kell megcsinálni.
    ix) Innentől kezdve összes kontaktok között megjelenik minden, de ha lényegében csak a Céges és Magán csoportokat fogom nézni, akkor nem zavar, hogy az összes kontakt között összekeveredve vannak.
    x) Arra kell figyelnem, hogy bármilyen új kontakt felvétele esetén berendeljem a két csoport egyikébe.

    xi) Ha mégis vissza akarok térni később külön telefonra, akkor bemegyek a magán csoportba kiexportálom a kapcsolatokat, és pl bluetooth-on keresztül átküldöm az magántelómra. Ezt követően magáncsoportból mindent kitörlök és ezáltal összes kontakt közül is eltűnnek a magánszámok ugye?

    Jól gondolom ezt? Bocsi a hosszú leírásért:U

    2-3) OK. Köszi.

    4) Ez probléma, mert borul az egész amit elterveztem. Lehet függetleníteni a telefont, esetleg úgy, hogy később visszaállítható is legyen? Mit kell ehhez tenni? Bootloadert nyitni, netán rootolni? Utóbbi biztos nem tud működni, mert feltelepül rá a céges levelezést elérő alkalmazás, ami nem megy rootolt készüléken:(

    5) Igen úgy értem, hogy Viber másodlagos telefonszámhoz lesz rögzítve, de az elsődleges sim mobilnet kapcsolatát használva kommunikál majd a Viber szervereivel.

    6) Akkor majd kiderül, ah itt lesz a teló:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz chipi-85 #7411 üzenetére

    Szerintem se lenne logikus... Anyway megnéztem a Telekom honlapját és nem is forgalmaznak Asus telókat. Lehet nem is a szolgáltatótól szerzi be a készülékeket a cégem már. 2008-ban amikor a mostani Nokia 3110-semet kaptam akkor még a Telekom szállította a készüléket is, onnan gondoltam, hogy az új Asus is függő lesz.

    Hétfőn kiderül:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák