Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Döglött Róka #100 üzenetére

    "- fut, és aktívan frissít a win
    - fut egy virusirtó (nem kell keressen, csak legyen ott a háttérben, mint általában)
    - meg van nyitva egy böngésző 4-5-6-x tabbal, amiből egy youtube 720p
    - meg van nyitva mondjuk egy spotify"

    E mellé még aktív skype is.

    MaCS_70
    :C

    Én használom a könyvjelzőket. De egy pocket now is célszerűbbnek tűnik, mint a böngészőben tartani nyitva egy lapot napokig, de ahány ház...

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • MK VII

    veterán

    válasz Döglött Róka #100 üzenetére

    "bar nem is ertem, mire kellhet 8 GB ram egy atom melle... "
    Szerintem ő sem érti csak írogat, mert olyanja van..
    Totál felesleges egy gyíkfing teljesítményű tabletbe 8gb ram..
    A mai napig gémer gépek 8gb rammal röhögve működnek.. Sőt még munkára is foghatók.. Egy tablet azokhoz képest sokkal korlátoltabb felhasználási területeken hasznosítható. 4gb ram maximum elég kell legyen bennük..

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #116 üzenetére

    A surface book viszont feleslegesen erős, nekem valami a kettő közötti kéne. :)
    Viszont ok, elfogadtam, legyen igazatok, másra használnám, mint amire való, valószínű ez okozza a nézetkülönbségek nagyrészét is.
    Elfogadom, hogy tartalomfogyasztásra, esetleg filmezésre, stb átlagfelhasználásra gördülékeny multitasking mellett elég a 4gb ram is.

    A kettőt tényleg látnom kéne, hogy el is higgyem, sorry. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #124 üzenetére

    Lenovo yoga: megnéztem, ez nem is rossz! Nemrég mit jelent? Használod már annyi ideje, hogy tudj nyilatkozni a zsanér tartósságáról/minőségéről?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Ispy

    veterán

    válasz Döglött Róka #122 üzenetére

    Miért is kéne lennie :F

    Vagy minden rendszergazda tud programozni is? Lehet, csak én még nem találkoztam velük...

    Nekem T100TAM van, de én kifejezetten tartalomfogyasztásra vettem, nem várom el tőle azt a teljesítmény, mint a i5-s dell laptopomtól (amiben egyébként 8 GB RAM van, sokan állítják, hogy elég a 4 GB is, de biztos, ami biztos :D ).

    Szerintem ennyi pénzért ez teljesen vállalható, igaz nem tudnék most olyat mondani, ami miatt ezt választanám a mostani helyett.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #133 üzenetére

    Én meg arra, ha valaki képtelen megérteni, hogy valakinek mások az igényei. Ismét felhívnám rá a figyelmet, hogy a fő probléma abból eredt, hogy úgy gondoltam, hogy ennek az atomnak 2,26ghz-en van közel olyan nyers számítási kapacitása, mint egy 3ghz-es phenomnak.
    Ezt abból gondoltam, hogy már a nehalem is erősebb volt clok-to-clok, mint a phenom. Ezek szerint rosszul gondoltam, megesik.

    De akkor amin élvezkedsz, memóriamangement:
    Neked fontos, hogy ott legyen lehetőleg minden előtöltve a memóriába? Nem. Nekem az? Az. Te érzed a differenciát aközött, hogy valamit csak a memóriából kell előkapni, vagy (jobb esetben) a (tömörített) pagefile-ból, roszabb esetben a háttértárról és még baszakodni vele? Ezek szerint nem. Én érzem? Igen. Számít az a napi ~20-30p, amit nyerek vele? Igen, rohadt sokat. Megjelenik ez konkrétan pénzben? De meg ám. Kérdés van?

    Szóval, még egyszer: értem én, hogy sok embernél ez nem nagy hátrány, akár észre se veszi. Ezt nagyon ügyesen megoldották microsofték, le a kalappal, egységsugarú felhasználásnál nagyon jó. Ettől függetlenül van, ahova nem elég. Ezen mit olyan rohadt nehéz megérteni, de komolyan?

    Ha ez alapján is úgy gondolod, hogy súlyos gondok vannak, kérlek linkelj valamit, ami ezt bizonyítja, hogy rosszul tudom. Ha igazad van, be fogom írni, hogy igazad volt, és megköszönöm, mert abból is tanulok.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #139 üzenetére

    "nincs mert tenyleg nem ertesz hozza, semmi szukseg elotoltesre az ssd-k koraban."
    Atyaég...
    De mostmár nagyon fun, fejtsd ki kérlek, miért nincs értelme az előtöltésnek az ssd-k korában? Ha már belemegyek a játékba, hadd élvezzem én is. Mielőtt megteszed, hasonlítsd össze a legjobb konzumer ssd sebeségét a leglassabb ddr3 memóriáéval, aztán gondolkozz. Ha nagyon belelendülsz, még számolhatsz is egy kicsit. Elég csak azt, hogy hányszor gyorsabb a memória. Ha még mindig úgy gondolod, hogy a kettő sebesség megegyezik, akkor legyen igazad, ennél többet Én erre már tényleg nem szánok.
    (Most hagyjuk figyelmen kívül a tényt, hogy a háttértárból elsőnek ígyis-úgyis a memóriába kell betölteni bármit)

    "A win_rt memoriakezeleserol meg tenyleg semmit nem tudhatsz :)"
    Ez mondjuk igaz, bár fogalmam sincs, hogy jön ide a win rt? :F
    Most komolyan arm-re írt rendszerrel példálózol egy asztali os-ről és azt használó eszközről szóló topicban, közvetlenül azután, hogy kijelentetted, hogy én nem értek hozzá? Őszintén, mi a francért néztem volna meg bármit a win rt-ről? Az egész rendszer teljesen hidegen hagy úgy, ahogy van.

    "Mai gepet ezek szerint nem lattal modern os-el mert nem szajkoznal ilyen marhasagokat."
    Konkrétan leírtam, hogy kiszedtem a memória nagyrészét a gépemből, hogy megnézzem, hogy tényleg Én beszélek-e baromságot, vagy tényleg döglassú 2gb rammal. Döglassú volt.
    Remélem észrevetted a különbségek kettőnk között. Én konkrétan megnéztem, hogy hátha igazad van. Nem lett. Miután végigszenvedtem azt a kb 15 percet, amit kibírtam 2gb rammal, visszaraktam még kettőt. Így már so-so használható volt a gép, de közel se hozta azt a szintet, mint 8gb-al. Pont a win memóriakezelése miatt, ami szereti a sok ramot, és konkrétan él vele, minél tovább van fent egy gépen, annál hatékonyabban (userprofil alapú előtöltés, aminek ugye semmi haszna szerinted).
    Mielőtt meggyanúsítasz eredeti, nem crackelt win10 x64 home.

    De, hogy még viccesebb legyen a történet. Szombaton megyek be haverhoz koliba, ahol van két asztali gép, nagyon hasonló specifikációkkal. Egyikben 60gb-os, másikban 250gb-os ssd. Ugyan ezt a kísérletet el fogom végezni azon a két gépen is. Persze, gondolom akkor is hiába fogjuk a saját szemünkkel látni/érezni a nem kicsi különbséget, akkor se lesz igazam, mert neked van, ugye?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák