Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Ha jól értem, ez egy teljes értékű (x86/64) win10, nem az arm-es verzió.
    Akkor viszont nem kevés kicsit az a 4gb ram? Nem is tudom, mikor használtam utoljára olyan gépet, amiben nem volt legalább 8gb ram, úgyhogy nem tudom, mennyire fogja le a teljesítményt. Most is megnéztem hirtelen, a 8gb-ból 1,7 szabad, és nem használom túl a gépet...

    A 2gb-osról nem is mondok semmit, egy böngésző 3 tabbal meg egy total commander már megette az egészet, az számomra a használhatatlan kategória.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz CyberPunk666 #23 üzenetére

    Vezesd le kérlek, ebből melyik az, amiről fogalmam sincs, de határozottan kijelentettem? :DDD
    Ha már ott jársz, azt se felejtsd ki, hogy honnan tudod, hogy fogalmam sincs róla. ;)

    Avicularia: ha bárki kérdezi, azt, hogy meg ne vedd. :DDD

    De komolyan, ha már x86, akkor szeretném használni is. Tehát nem egytabos böngészés meg stb.
    Nézzünk egy olyan felhasználást, ami finoman szólva nem nevezhető extrémnek:
    Fusson egyszerre:
    - Chrome, 4 megnyitott tabbal (gmail, facebook, ph! lapcsalád, plusz egy random, esetemben ez egy stackowerflow oldal lesz)
    - spotify
    - skype
    - hangouts
    - free commander (melóhely, nincs TC licenc :( )

    Konkrétan ezek most futnak nálam.
    Foglalt memória:
    Chrome core: 205mb
    gmail: 225mb
    facebook: 216mb
    mobilarena fórum: 52mb (külön tabon megnyitva, nem hsz-szerk közben)
    stacowerflow: 33mb
    Böngésző összesen: 731mb
    Spotify: 67mb
    Skype: 231mb
    Free Commander: 37mb
    Hangouts: 114mb

    Összesen: 1180mb, rendszer nélkül, nagyon-nagyon alap felhasználás esetén.

    Vegyük észre, hogy jófej voltam, nincs nyitva egy nyüves youtube se, se office, se semmi hasonló. Valszeg anélkül, hogy használhatatlanra lassulna a 2gb verzió, nem is lehet.
    Nem fut a háttérben frissítés, antivirus, stb.

    Ez alapján azt mondanám, hogy a 4gb verzió is erős megkötésekkel javasolt, csak és kizárólag tartalomfogyasztásra, minimális multitaskinggal.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz CyberPunk666 #26 üzenetére

    Szerkesztettem, nézd meg. Az alapján írtam. Érdekelne, hogy a windows memóriamenedzsmenjte hogy oldja meg, hogy az adott programok negyedannyi ramot egyenek. Biztos szól benne a vectoroknak, hogy gyerekek, kapjátok már össze magatokat, elég nektek a 16 bites int is! :K ;]
    Sőt, maga Ballmer megy oda a fejlesztőkhöz, ha nem figyelnek a paddingra, hogy az utolsó kbyte-ot is kipasszírozzák a dologból, ugye? :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz CyberPunk666 #35 üzenetére

    Jó, de minek nézzek utána? Most csak ezért nem fogok kivenni a gépemből 6gb ramot, hogy meglássam, amit tudok, hogy rohadtul belassul.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz MK VII #93 üzenetére

    FYI, tegnap kiszedtem 6gb ramot az otthoni gépből. Nem használtuk túl, az otthoni gépen abszolút átlaguser vagyok, vagy még az sem, annyi, hogy asszony is használja, tehát két böngésző van megnyitva (pontosabban a chrome kétszer).
    Hát, ha valakinek ez a sebesség az gördülékeny és szalad, akkor egészségére. Nekem az, hogy ~40mp váltani a két böngésző között az annyira nem gördülékeny, de rendben, biztos van olyan, akinek elég.

    De, meggyőzhető vagyok. Ha valaki mutat nekem egy olyat, hogy:
    2gb ramos gépen
    - fut, és aktívan frissít a win
    - fut egy virusirtó (nem kell keressen, csak legyen ott a háttérben, mint általában)
    - meg van nyitva egy böngésző 4-5-6-x tabbal, amiből egy youtube 720p
    - meg van nyitva mondjuk egy spotify

    A teszt: a böngésző tálcán figyel mondjuk 2 órán át
    Az aktív ablak a spotify meg a skype. A sopotify-on megy a zene. Winupdate fut és frissít.
    Bejön egy hívás skype-on, erre leállítja a zenét spotify-on, felveszi a hívást skype-on, aztán miközben megy a hívás, megnyitja a böngészőt, bezárja a youtube-ot, megnyit egy új oldalt, google->keresés->csillámfaszláma->első találatra klikk.
    Namost, ha ez megy seek-elés nélkül, gördülékenyen, akkor elhiszem.
    Ha nem, akkor továbbra is azt mondom, hogy hagyjuk inkább...

    Amit aláírok: egy ssd valószínűleg rengeteget javít a helyzeten, kérdés mennyire tesz neki jót a folyamatos írás (lapozófile).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #95 üzenetére

    Az adatlapomon az otthoni konfig van, az közel sem egy erőgép, meg lennék lepődve, ha a vga-t kivéve ez a 4magos atom sokkal gyengébb lenne. Arról nem is beszélve, hogy nem a cpu-teljesítmény a szűk keresztmetszet.
    Win-es tablet: igen, nagy szívfájdalmam, hogy perpill nincs olyan wines tablet, amit megfelelőnek (és elérhetőnek) tartanék, pedig nagyon szeretném, hogy legyen ilyen. Lehetőleg nem asus, de ez mellékvágány, nem is lényeges, ne is pazaroljunk rá több szót.

    Fizikai képtelenség: nekem elég lenne egy olyan gép, hogy:
    128gb háttértár, 8gb ram, 4magos atom. Ez bőven elég lenne arra, amire használnám, de sajnos ilyen konfigurációt pont nem nagyon találtam érdemleges gyártótól (ilyen szinten már nem bízok a noname kínai webshopos cuccokban). De nembaj, van egy olyan érzésem, hogy még max 2 év, és megkapom normális áron, amire vágyok. :DDD

    Ryoo: Chrome: ez így van, a chrome zabálja a ramot ezerrel, mégis ezt használom, ezt szoktam meg, nem azt szeretném, hogy a szokásaimon kelljen változtatni, hanem egy olyan eszközt, ami ki tudja szolgálni ezt a fajta felhasználást, lehetőleg elérhető áron. Sajnos perpill iylet csak a surface termékek között tudok, de ott meg egyéb bajom van, pl hogy rohadt drága.
    Tabok: nálam az átlag az 5-6, asszonynál meg a határ az valahol a csillagos ég, mindig néz valami szart (általában a gyerekkel kapcsolatban), amit aztán otthagy, mert még kellhet. Ezen lehetne változtatni, de megintcsak visszaérünk oda, hogy nem a szokásokon szeretném változtatni, hanem eszközt keresek, ami ezeket kiszolgálja.

    ssd: erről nem tudtam, hogy ez a gond megszűnt, utánanézek mindenképpen, mert ha igaz, az egy nagyon jó hír, köszönöm az info-t! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz HaZse #108 üzenetére

    Én konkrétan arra szeretném használni, mint amire mondjuk a surface book-ot is használnám. Tehát nem tartalomfogyasztásra, hanem ugyan az lenne rajta, mint a bivalyerős asztali gépemen.
    Az értelme az lenne, hogy amikor prezentálni kell a vezetőségnek a program pillanatnyi állapotát, akkor svn update, visual studio compile, debug run, képet pedig küldje ki kivetítőre. Tudom, hogy nem lesz olyan gyors, mint az asztali, nem is elvárás. Csak sajnos nekem pont a memória az, amiből sok kell, mindegy mivan. :(

    Ez pont egy olyan dolog, ami nagyon ritkán kell, de akkor nagyon jól jönne, gyakorlatilag bármikor "prezentáció készek" lennénk 20p alatt, ami egy nagyon jó dolog. Most ez néha órákat is el tud venni az életből, bár ez inkább a mi hibánk, nem erre lett kitalálva a rendszer, így ezt szívás is megvalósítani. de pont itt jön be, hogy nem akarok alkalmazkodni, egy eszközt szeretnék, ami kiszolgál, és lehetőleg nem kerül sokszázezer forintba, mert annyit viszont nem ér az egész.

    Otthonra inkább vennék valami droidos tabletet valszeg, amire otthon használnám, arra elég az is, sőt, még az 5"-os telefon is.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz MeszesKPT #112 üzenetére

    "Szeretnél Surface Book teljesítményt T100-as áron."
    Ezt honnan sikerült levonni? Konkrétan leírtam, mit szeretnék hardware-ben... :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #116 üzenetére

    A surface book viszont feleslegesen erős, nekem valami a kettő közötti kéne. :)
    Viszont ok, elfogadtam, legyen igazatok, másra használnám, mint amire való, valószínű ez okozza a nézetkülönbségek nagyrészét is.
    Elfogadom, hogy tartalomfogyasztásra, esetleg filmezésre, stb átlagfelhasználásra gördülékeny multitasking mellett elég a 4gb ram is.

    A kettőt tényleg látnom kéne, hogy el is higgyem, sorry. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz margithid #120 üzenetére

    "Programozó vagy és ennyire nem értesz a gépekhez?"
    Van, amihez de, van, amihez nagyon nem. Sajnos már nincs rá annyi időm, mint régen, újabban inkább a kérdező, mint a válszoló vagyok. Az atom eddig teljesen elkerült, pont a teljesítményproblémák miatt, az architektúra upgrade miatt gondoltam, hogy lehet közel annyira erős 2,26ghz-en, mint egy ugyan annyi magos phenomII 3ghz-en. Tévedtem, megesik, elfogadom, info-t eltároltam, visszatérek rá 2-3 év múlva. :)

    A win-féle memóriakezelésbe meg inkább ne menjünk bele, nem véletlenül nem reagáltam azokra a hozzászólásokra. Megfelelő topicban vagy kérésre privátban kifejtem.

    Szóval, amit akarok, csak még nem reális: egy olyan gépet, ami passzív hűtésű tablet, cpu teljesítményben hozza a 4magos, 3ghz-es phenomII szinjét és van benne 8gb ram meg minimum 128gb (gyors) háttértár, illetve teljes értékű asztali win, meg van hozzá egy jó billentyűzet, és szereti a bluetooth egeret. Vga mindegy, nem játszok rajta.
    Ebből jelenleg úgy tűnik, számomra elérhető áron nem megvalósítható a cpu és a memória rész, a többi már adott. Megoldás: várok még vagy 2-3 évet, hátha. Mivel nagyon, de nagyon régóta várok már ilyen gépre, nem halok bele, ha tovább kell várnom. Ha meg nem valósul meg beáltahtó időn belül, akkor felmérem, mennyire is kell ez igazából, mennyire használnám ki, kiszámolom a megtérülést, és ha úgy alakul, összeszorítom a fogam, és könnyekkel küszködve ugyan, de kiadom rá a megfelelő összeget. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #124 üzenetére

    Lenovo yoga: megnéztem, ez nem is rossz! Nemrég mit jelent? Használod már annyi ideje, hogy tudj nyilatkozni a zsanér tartósságáról/minőségéről?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #133 üzenetére

    Én meg arra, ha valaki képtelen megérteni, hogy valakinek mások az igényei. Ismét felhívnám rá a figyelmet, hogy a fő probléma abból eredt, hogy úgy gondoltam, hogy ennek az atomnak 2,26ghz-en van közel olyan nyers számítási kapacitása, mint egy 3ghz-es phenomnak.
    Ezt abból gondoltam, hogy már a nehalem is erősebb volt clok-to-clok, mint a phenom. Ezek szerint rosszul gondoltam, megesik.

    De akkor amin élvezkedsz, memóriamangement:
    Neked fontos, hogy ott legyen lehetőleg minden előtöltve a memóriába? Nem. Nekem az? Az. Te érzed a differenciát aközött, hogy valamit csak a memóriából kell előkapni, vagy (jobb esetben) a (tömörített) pagefile-ból, roszabb esetben a háttértárról és még baszakodni vele? Ezek szerint nem. Én érzem? Igen. Számít az a napi ~20-30p, amit nyerek vele? Igen, rohadt sokat. Megjelenik ez konkrétan pénzben? De meg ám. Kérdés van?

    Szóval, még egyszer: értem én, hogy sok embernél ez nem nagy hátrány, akár észre se veszi. Ezt nagyon ügyesen megoldották microsofték, le a kalappal, egységsugarú felhasználásnál nagyon jó. Ettől függetlenül van, ahova nem elég. Ezen mit olyan rohadt nehéz megérteni, de komolyan?

    Ha ez alapján is úgy gondolod, hogy súlyos gondok vannak, kérlek linkelj valamit, ami ezt bizonyítja, hogy rosszul tudom. Ha igazad van, be fogom írni, hogy igazad volt, és megköszönöm, mert abból is tanulok.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #135 üzenetére

    Igen, de ez tisztázva is lett, hogy egyelőre az igényeim bőven túlzóak. Ezután nem igazán értem mire írtad a sajnálkozást, le lett írva, hogy nekem ez jelenleg gyenge, elfogatam, lett írva olyan eszköz, ami talán megfelel, aminek örültem, illetve leírtam, hogy ha ez van, semmi gond, várok még pár évet és kész.

    A kérdés csak az, hogy az ember ezután merje-e feltenni a kérdést pár év múlva, hogy az adott eszköz vajon megfelel-e már az igényeknek vagy nem, vagy hagyja inkább a picsába, vegyen egyet, próbálja ki és ha nem jön be, nem, adja el egynapos használtként. Francnak nincs szüksége a sértett fanboy tulajok boszorkányüldözését végigszenvedni egy ilyen dolog miatt...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Polllen #137 üzenetére

    Jogos, úgy kellett volna fogalmazni, hogy számomra kevés.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Döglött Róka #139 üzenetére

    "nincs mert tenyleg nem ertesz hozza, semmi szukseg elotoltesre az ssd-k koraban."
    Atyaég...
    De mostmár nagyon fun, fejtsd ki kérlek, miért nincs értelme az előtöltésnek az ssd-k korában? Ha már belemegyek a játékba, hadd élvezzem én is. Mielőtt megteszed, hasonlítsd össze a legjobb konzumer ssd sebeségét a leglassabb ddr3 memóriáéval, aztán gondolkozz. Ha nagyon belelendülsz, még számolhatsz is egy kicsit. Elég csak azt, hogy hányszor gyorsabb a memória. Ha még mindig úgy gondolod, hogy a kettő sebesség megegyezik, akkor legyen igazad, ennél többet Én erre már tényleg nem szánok.
    (Most hagyjuk figyelmen kívül a tényt, hogy a háttértárból elsőnek ígyis-úgyis a memóriába kell betölteni bármit)

    "A win_rt memoriakezeleserol meg tenyleg semmit nem tudhatsz :)"
    Ez mondjuk igaz, bár fogalmam sincs, hogy jön ide a win rt? :F
    Most komolyan arm-re írt rendszerrel példálózol egy asztali os-ről és azt használó eszközről szóló topicban, közvetlenül azután, hogy kijelentetted, hogy én nem értek hozzá? Őszintén, mi a francért néztem volna meg bármit a win rt-ről? Az egész rendszer teljesen hidegen hagy úgy, ahogy van.

    "Mai gepet ezek szerint nem lattal modern os-el mert nem szajkoznal ilyen marhasagokat."
    Konkrétan leírtam, hogy kiszedtem a memória nagyrészét a gépemből, hogy megnézzem, hogy tényleg Én beszélek-e baromságot, vagy tényleg döglassú 2gb rammal. Döglassú volt.
    Remélem észrevetted a különbségek kettőnk között. Én konkrétan megnéztem, hogy hátha igazad van. Nem lett. Miután végigszenvedtem azt a kb 15 percet, amit kibírtam 2gb rammal, visszaraktam még kettőt. Így már so-so használható volt a gép, de közel se hozta azt a szintet, mint 8gb-al. Pont a win memóriakezelése miatt, ami szereti a sok ramot, és konkrétan él vele, minél tovább van fent egy gépen, annál hatékonyabban (userprofil alapú előtöltés, aminek ugye semmi haszna szerinted).
    Mielőtt meggyanúsítasz eredeti, nem crackelt win10 x64 home.

    De, hogy még viccesebb legyen a történet. Szombaton megyek be haverhoz koliba, ahol van két asztali gép, nagyon hasonló specifikációkkal. Egyikben 60gb-os, másikban 250gb-os ssd. Ugyan ezt a kísérletet el fogom végezni azon a két gépen is. Persze, gondolom akkor is hiába fogjuk a saját szemünkkel látni/érezni a nem kicsi különbséget, akkor se lesz igazam, mert neked van, ugye?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz AxBattler #145 üzenetére

    Ok, ezt tényleg benéztem. Eszembe se jutott, hogy a winRT itt windows runtime-ot fog jelenteni, ez fail, jogos.
    Viszont akkor tényleg nem értem, hogy jön ide, winRT csak a store-on keresztül elérhető appokra vonatkozik, itt meg in general volt a téma, nem? De -mivel nem terveztem dolgozni winstore-ba a közeljövőben- valóban nem néztem meg alaposabban a dolgot.
    Szóval mi köze a winRT-re írt appoknak in general a rendszer memóriamanagement-jéhez? Itt tényleg lehet valami, amit nem tudok, mert Én semmi kapcsolatot nem látok így hirtelen.

    "utóbbi nem összeválogatott hardverek egyvelege, hanem egy SoC, és nem SSD van ráforrasztva, hanem eMMC. Többek között."
    Tisztában vagyok vele. Viszont az ssd mérföldekkel gyorsabb, mégis sokszorosan lassabb a memóriánál. Az ssd-t egyébként se én hoztam fel, én már csak reflektáltam rá.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák