Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Georg17 #40 üzenetére

    persze mert csak tripla méregdrága radit lehet venni, meg 55 eurós tartályt... dzsízüsz, a feléből is ki lehet hozni egy vízhűtést... pl itt vannak komplett szettek, ezekhez már csak a vga blokk kell: [link]

    azért ez nem 450 eur. viszont cserébe csendesebb, jobban hűt, és soha az életben nem kell megválni tőle (ok, leszámítva a vga blokkot, de az meg ugye pariban van az ilyen léghűtéses monstrumokkal). azért bakker ez a sz*r 34e forint, egy jó léghűtés megint 15-20k. ehhez mérten nem olyan rosz vétel egy vízhűtés. pláne nem akkor, amikor csúcskonfigurációkról beszélünk...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz Georg17 #40 üzenetére

    "Vannak ennél drágább boltok." - Meg van a hardverapró! ;)

    Mielőtt nekiesik az ember, mint bolond a pi...nak, érdemes körbenézni az aprón. DDC 3-4K között kapható, tripla Xtreme (4,5cm vastag) radik is simán kifoghatók 10-13K között. Tartályok 3-5K között szoktak elkelni, a méregdrága csatik pedig 400-500 pénz között mocorognak. Csőből kevesebb, mint 2méterrel lehet számolni, így az sem olyan horror, ha nem a csillagos eget nézed ki. CPU blokkot is ki lehet fogni olcsó, én spec egy Enzo Sapphiret 10K-ért lőttem! (ezúton is sokszori köszönet érte Helkis kollégának :R )

    Más szempontból viszont igazad van. DE! A víz több, mint hűtés, és több, mint modding. Beteg emberek beteg megnyilvánulásai. :DDD (jelzem, én is közéjük tartozom :B ) A legtöbb esetben úgy indul, hogy minimál projekt, de ha nem figyel oda, akár több százezer forintot is rákölthet az ember. Ettől függetlenül, ha nem veszíted szem elől az ár-érték-bővíthetőség lehetőségének szentháromságát, simán ki tudsz hozni "olcsón" egy komoly rendszert, amiben van tartalék, vagy a későbbi - további radiátorral és blokkal való - bővítés lehetősége...
    ;)

    Alléz Olympique de Marseille!

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Georg17 #40 üzenetére

    De ennyi pénzért(ha átgondoltan van kitalálva a rendszer) a következőket kapod:

    -Kis helyigény(nálam a lap fölött 80mm-re kezdődik a táp, így normális léghűtő szóba sem jöhetett, A egész doboz 290*260*430mm)
    -Alacsony belső hőmérséklet, körülbelül a szoba hőmérséklete (Az alaplapon a kondenzátorok örülnek neki)
    -Halk (A radiátoron átáramló levegő hangja, kellemesen duruzsol, semmi kattogás/zúgás )

    -Valószínű hosszabb élettartam mint léghűtéssel. Alacsonyabb hőmérsékleten lassabban pusztulnak a forrasztások Gpu: 80C° VS. 46C° VRM:96C° VS 40C°. A full-cover block nem csavarja/görbíti a PCB-t, és egyenletesen nyomja az alkatrészeket a pcb-re/nek.

    Ezeket "direkt" léghűtéssel nem igazán lehet...

    Ha ésszel van összelegózva akkor kiszolgál egy pár konfigot, Mérlegelni kell.

    Csak azért mert azt a 400W-ot elvezetni sok módon lehet, halkan hűvösen is ;]

    [ Szerkesztve ]

  • orbano

    félisten

    válasz Georg17 #79 üzenetére

    kötekedés: nem hinném, hogy a párszáz forintnyi "hűtőfolyadékot" bele kéne számolni, mint tétel :) az a 100 milis cucc pedig egy adalék, amit a desztvízhet köll tölteni. azért nem olyan hülyék a mérnökök sem, hogy vizet csomagoljanak a vízhűtéshez :D

    A vér nem válik VAZZE!™

  • yakuza.tora

    addikt

    válasz Georg17 #79 üzenetére

    "Mindenkinek meg vannak a maga bolondériái. Nekem pl. az, hogy számtach. cuccot nem veszek használtan." - Nem vagyunk egyformák. ;)

    "...a cikkben szereplő hűtőnek sem a használtpiaci ára volt az összehasonlítási alap, gondoltam új árakat hozok fel példának én is." - Ez igaz, de én nem a cikkben lévő új hűtővel kapcsolatban tettem az összehasonlításomat, hanem az általad példaként felhozott alkatrészek áraival.

    "Volt valakitől egy példa, egy EK vízhűtő szett. Maradjunk annyiban, hogy ha behelyettesítjük a megfelelő helyre a megfelelő alkatrészeket, nem akciós áron és még hűtőfolyadékot is töltünk a rendszerbe (100mL az ugyanis viccnek is rossz). Akkor simán 100-nál vagyunk mai áron számolva. Ugyanis az egy elég régi hirdetés. Karácsonyi árral." - Én a saját cuccaimat tudom példaként felhozni:
    DDC - 4K (új)
    DDC tető - 5,5K (új)
    tartály - 5K (új)
    Phobya G-Changer - 17K (használt) - Ebben a radiban nem kis tartalék van ám!
    Enzotech Sapphire revA - 10K (használt) - Bőven felsőkategóriás blokk
    csatik - 3K (új)
    cső - 2K (új)
    Összesen: 47K

    A hűtő folyadékot kihagytam, de a gyógyszertárban kb 200ft körül van 2l desztvíz, amibe lehet venni csodaszereket méregdrágán, de a vizesek 90%-a GlicoShellt használ. (1l vízhez 0,5-1dl fagyálló) - Vigyázz, mert amit te írtál, az koncentrátum!!! :K

    Alléz Olympique de Marseille!

Új hozzászólás Aktív témák