Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyooka

    tag

    Sziasztok!

    Én is 2 napja lettem ennek a szépségnek a tulajdonosa, fehér színben!
    Androidról váltottam (Galaxy S4 mini) eddig nagyon elégedett vagyok vele, szuper telefon, régóta szemeztem már vele.
    Nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy ő vagy inkább az 5S (az 5C szóba sem jöhetett, számomra nagyon taszítóra sikerült). Egyedül kettő dolog miatt gondolkodtam az 5Sen és remélem jól döntöttem, hogy maradtam az 5 mellett.
    Az egyik a kamera volt. Sok embert kérdezgettem, olvasgattam és sokszor azt a választ kaptam ha csak a kamera miatt gondolkodok az 5S-en akkor nem éri meg mert annyival nem nyújt kamera szempontjából jobb teljesítményt.
    A másik elgondolkodtató számomra a támogatás volt, hogy meddig is fog még a sima 5 frissítést kapni?! Ebben a témában mindenki más választ adott. Hallottam olyat is, hogy mivel az 5 belsejét egy az egyben megkapta az 5C és mivel az Apple az utolsó 3 készülékét támogatja mindig, így az 5S, 5C és a 4S lesz. De olyat is mondtak, hogy időrend szerint nézik és 5S,5C, 5 kap további támogatást a jövőben. Ha ezzel kapcsolatban van valaki tud valami okosat annak örülnék :)
    Nem szoktam nagy dolgokon játszani, fotózni szoktam, zenét hallgatni, nettezgetni, facebookozni, ilyen alapvetőnek mondható dolgok, ezért gondoltam úgy, hogy (egyenlőre) nem fektetnék be az 5S-re. Remélem jól döntöttem.
    Szerintem korrekt áron jutottam hozzá. T-mobilós dolgozó, dolgozói kedvezménnyel vette (egyben kifizette, erről kaptam számlát is, amin fel van tüntetve, hogy egy összegben vásárolták és korrektül kaptam adás-vételi szerződést és fel is ajánlotta az illető, hogy plusz 15.000 forintért a T-mobile függetleníti hivatalosan, érdemes lenne meglépni ezt a biztonság kedvéért, hogy később biztosan ne legyen gondom ebből, vagy ez így elfogadható? Igazolta papírokkal is, hogy t-mobilós dolgozó, bár nem volt rá szükség mert a kocsi amivel érkezett le se tagadhatta volna :D ), dobozán is még rajta volt a fólia, teljesen új készülék, 135.000 forintért, úgy érzem megérte. Az 5S 190 alatt nem volna meg szerintem.
    A kérdésem annyi lenne, hogy ha bármi gond van vele a számlával is gariztathatom? A számla 12.16ai kiállítású.Vagy mindenképp garancia levél is kell?
    Ha szilikontokban tartom elől-hátul fóliával az megfelelő? Mert tudom a fémhátlap koptat, de a szilikonnal gondolom talán nincs ilyen gond? A ki-be húzós tokok nem koptatták meg az oldalát a sok ki-be csúsztatástól?
    Elnézést a hosszú irományomért és előre is köszönöm a segítségeket!

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    Érdekes gondom merült fel, de tuti nem a telefon a hibás.

    Ha csatlakozok vele itthon wifire akkor kapcsolódik, kint a jel de semmit nem tölt rajta be. Tesóm 4S-e ugyan ez (mind kettő ios 7). Wifi bekapcsolás, csatlakozik, kint a jel is (maxon) de semmit nem tölt be wifin keresztül egyik sem. Kipróbáltam plázába a wifit és a melóhelyen is, mind két helyen gond nélkül ment a wifi és pillanatok alatt betöltött. Viszont más teló (androidos) meg a laptopom meg gond nélkül használja az itthoni wifit. Esetleg valakinek ötlete? Egyébként sem vagyok nagy műszaki zseni, de ez nekem végképp rejtély. :F

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz bigdady #6992 üzenetére

    Más eszköz (laptop és androidos telók) rendesen mennek vele. Viszont a két családban lévő Iphone készülék is megy megy más wifivel rendesen.
    A router márkája Belkin.

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz bigdady #6995 üzenetére

    Próbáltam. Mind kettő almánal (4S és 5) de semelyik. Hát mindegy. Max itthon nem wifizek :)

    Más:
    Aki esetleg már huzamosabb ideje belebujtatós tokot használ: Milyen állapotban van a keret? Mert öcsém 4S-én elég sok a szürke karcok, foltok, kopások. (Gondolom a sok ki-be csúsztatástól?!)

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz Keksz #7015 üzenetére

    Nincs semmi korlátozás rajta. A neve Belkin és mögötte egy szám sorozat. Lehet nagyon buta dolog jutott eszembe, de nem lehet ez összefüggésben az IOS7-el? Mert régen kb év elején még volt egy sima 4em IOS 6al és azzal nem volt ilyen problémám, ment rendesen vele. Az 5 már IOS7el került hozzám, így nem tudom kipróbálni. Csak egy ötlet, lehet butaság. Tesóm is sajnos már IOS7-el vette át azon se tudom tesztelni. De tudom, hogy az IOS6-al ment, ebben 100%ig biztos vagyok. Az androidos telókkal sem problémázik.

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz irgum #7018 üzenetére

    Mindenképpen tesztelgetni fogom, mert egyre izgalmasabb ez. Volt egy sima T-online-os modemünk régebben, mikor több gép került a lakásba vettük a már említett Belkin típúsú wifis routert, majd később mikor digitális tv és nagyobb net csomagra váltottunk kicserélte a t-online a sima routert egy wifisre, így most magyarán két wifi is van. Kipróbáltam és ha nem a Belkines re csatlakozok hanem a sima gyári t-onlinos modemre akkor bejön rendesen. Végül is ezzel így megoldott igaziból mert így már használható csak fura, mert az összes androidos telefon és még a régebbi sima Iphone 4 készülékem a Belkines hálózatra csatlakozva is gond nélkül ment. Hát végül is mindegy, a lényegre nem jöttem rá, de megoldódott.

    Kicsit más: A készülékem egy t-mobilos dolgozótól vettem, számlával. Számlát kaptam hozzá, de garancia levelet nem. Ha problémám lesz a készülékkel akkor mindenképp kelleni fog a garancia levél vagy elfogják fogadni a számlát is? A számla szerint egyébként 12.13ai vásárlású a készülék. Lehet gondom a garancia levél hiányából vagy a számla elegendő lesz?
    A másik, hogy ha a készülék nem az én nevemen van de van róla számlám, hogy még nincs 60 napos ( úgy tudom 60 napon belül köthető még meg a biztosítás)és van t-mobilos előfizetésem is valahogy megtudom oldani rá a készülék biztosítást a T-mobilba? Vagy ahhoz mindenképp saját vásárlásúnak kell lennie?

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz nord_ #7020 üzenetére

    Köszönöm Szépen, ezek szerint a Garancia levéllel nem lesz gond :)

    Most egyik barátom Iphone 5-ös készülékével van gond.
    5 Hónapja vásárolta (aukciós oldalon) magánszemélytől, a készülék akkor 1 hónapos volt, tehát most fél éves.
    Kapta szintén a számlát a készülék mellé.
    A telefon pár napja meghibásodott, kamera hibás. ( Bekapcsoló / lezáró gomb már igaziból 2-3hónapja rosszalkodik csak a harmadik-egyedik nyomásra érzékel, de csak ezért nem akart szervizt)
    Ugye a Telekom ezt a készüléket nem szervizeli hanem ha megállapítja, hogy jogos akkor kicserélik.
    1., Mindenképp előkel szedni az eredeti tulajdonost hozzá (mert az ő nevén van a készülék) vagy nem kell hozzá előkaparni kicserélik neki is, így hogy nem az ő nevén van?
    2., Ugye ez a készülék már nincs nekik ilyenkor az Apple tud még cserére biztosítani készüléket vagy ilyenkor mi, hogy, merre?

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz nord_ #7022 üzenetére

    Köszi Szépen! :)
    Ma bevitte és csak a számla kellett hozzá, nem kértek garancia papírt se, se semmit. Elküldték bevizsgálásra, de a szervizes szerint 100% a csere.
    Ha cserélik és kap egy teljesen újat, megéri esetleg eladnia és befektetni egy 5S-be? Tud annyival többet amennyivel drágább? Igaziból attól fél, hogy mivel kijött az 5C nem lesz már sokáig támogatva a sima 5.

    Iphone 5 16GB White

  • Bogyooka

    tag

    válasz szpajk #7081 üzenetére

    Szia!
    Megprobálom kicsit összefoglalni a 2 napos tapasztalatom a 2 készülék között mert én 5ről váltottam 5S-re, ezek az első benyomásaim.
    - Az ujjlenyomatolvasó nagyon korrekt, nem várakoztatt, nekem eddig mindig reagált egyből, de talán ez nem mindenkinek egy hasznos újítás.
    - A kamera videofelvétel része érezhetően tényleg jobb, de ez talán annak lehet szempont aki szeret sokat videózni, én inkább fotózni szoktam. A dupla vaku tényleg nagyon jó, de észrevételem szerint ha nem közeli dolgot fotózol (tehát ami már ki esik a vakunak a hatótávolságából) és van fény (pl ha este várost fotózol) nekem nem szembe tünően jobb a képminőség. Ha közeli dolgot, személyt fotózol akkor viszont tényleg szép képet add a vakú. Nappal számomra nem sok különbbséget nyújt ha borús, ködös az idő számomra egyik készülék sem alkotott korrekt képet, napos időben pedig mind kettő szép képeket lő. Az első kamera javult kicsit.
    - Gyorsaságban alap apoknál (facebook, dropbox stb) nem érzek különbbséget, nagyobb játékoknál 1-2 másodperc eltérést tapasztaltam. A böngészésnél is az oldalak vissza lépésénél, betöltésnél is tapasztaltam 1-2 másodperces sebbeség gyorsulást.
    - Ugyan az a használat mellett nekem az 5S akksia egy-másfél órával több használatot bír.

    Számomra ezek amik így két nap elteltével szembetűntek. Ha hosszú távra tervezel szerintem érdemesebb az 5S, nem is (csak) az újítások miatt hanem mert időtt állobb mint a sima 5. Bár szerintem a sima 5 is lesz még támogatva 2 évig biztosan. Mindennapi használatba nincs gond a 5-el, engem nem hagyott cserben sosem. Ha esetleg gondolkodsz rajta, hogy szeretnél majd 6ra váltani akkor a sima 5 is jó választás.
    Én nem terveztem az 5öm leváltani, mert teljesen elégedett voltam vele, úgy terveztem majd 6ra váltok, a sors hozta így mert párom készüléke megadta magát és szeretett volna ő is inkább Iphone készüléket. Ha simán váltottam volna ok nélkül S-ra szerintem sajnáltam volna a belefektetett pénzt.
    Sokan vallják, hogy az 5S kb majd fél év, év múlva fogja tudni megmutatni magát hardveresen akkor meg már a nyakán lesz a 6 megérkezése.

    Magyarán ha 2 évnél tovább gondolkodsz akkor 5S. (de szerintem az 5is fog kapni még 2évig frissítést). Na meg persze ha nem sajnálod a plusz pénzt. Ha nem tervezel hosszabb távra akkor szerintem 5.
    Az 5 még most megállja a helyét bőven gyorsasságban, de 1-2 év múlva már lehet nem. Bár még a 4S is bőven hozza az elvárt szintet.

    [ Szerkesztve ]

    Iphone 5 16GB White

Új hozzászólás Aktív témák