Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Én már rég óta nem néztem teszteket, de az rémlik, hogy 1-2 éve az volt a PH-s elv, hogy a kártyáknak ki kell nyomni a szemét, a fullHD felbontás kicsi, és mindent maximumra kell állítani, hogy akadjon, mint a disznó, a minimum fps 10 körül legyen. Ott lehetett kihozni, hogy 2560-ban az új Radeon jobb, mert 10fps helyett 11fps-el akadt a játék rajta, és a végszóban, hogy nagyobb felbontásban valószínűleg még jobban ellépnek.
    Ez alapján én törölném az összes fullHD-s eredményt. Akkor már legyen következetes, ha tök máshogy tesztelnek, mint a többi oldal. Amikor én néztem, akkor az épp aktuális Radeonok kikaptak külföldön, mert ott nem tették be a létező legnagyobb élsimítást, hogy 10fps körül legyenek, de legalább néha benézzen 10 köré, míg itt ugyebár igen, ami szerintem elég gáz volt, de most már inkább az a gáz, hogy itt van 100-200fps fullHD-be.
    A PH-s szisztéma szerint ma csak 4K-nak és nagyobbnak kellene lenni a tesztben 78x AA-val, és a kisebb kártyáknál is, hogy összehasonlítható legyen, mint 2 éve is volt.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Peat;) #198 üzenetére

    Abu arra céloz, hogy non-OC vízhűtéses Nvidiát vegyél, és otthon manuálisan ad meg a +20% OC-t, hogy ha majd instabil lesz az 5 év (vagy soha, vagy majd hanta API-t használ) múlva megjelenő játéktól, akkor kézzel visszarakhasd a gyári értéket.
    A Fury már egy jobb megoldás, mert ott az AMD nem csak arra gondolt, hogy a partnerei rápakolnának 200Mhz-et a cuccra, ha lehetne, és OC-ként több pénzt szednének be, aztán pofán röhögnék a user-t, amiért instabil a cucc az 5 év múlva megjelenő 70%-os terhelést adó DX15-ös visszafelé kompatibilis játékokban, hanem már eleve úgy tervezte meg a Fury-t, hogy ne nagyon lehessen húzni rajta, és ezért tűnik úgy, hogy ki van hegyezve. Az AMD és Nvidia ref órajel az maga a szentírás, az NV OC pedig a user Kánaánja.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Eddig mindig megnéztétek a tuningot, sőt sokszor azért volt valami ajánlva, mert sok tartalék volt benne tuningban a másikhoz képest ,még ha meg is volt említve, hogy a tuning lutri.
    Ha a tuning ennyire lutri, akkor sosem szabadott volna OC-s kártyát, és tuningot ajánlani. CPU tesztnél is mindig ki volt emelve, hogy a Sandy nem-K nem tuningolható, míg az AMD igen, de az nem volt említve, hogy az egész tuning dolog egy nagy broki, mert csak az stabil ami gyári ref. órajel. Ez volt a múlt.
    A jelenre lefordítva azt mondjátok, hogy a Gigabyte 980ti G1 egy nagy broki, mert az Nvidia ref órajel az ami atomstabil, és a Fury ref, és teljesen jó, hogy a Fury-n alig lehet húzni, mert gyári OC-sként instabil lesz, és a Giga G1 is úgy született, hogy a Giga lesz*rta a Nvidia ref. órajelet, és beállított egy olyan órajelet, ami vagy jó, vagy nem, és majd várja vissza gariba a nem jókat, hogy aztán azt mondja, hogy szoftver hiba, és a képébe röhögjön a usernek. És már nincs szükség a tuningra, ezért nem baj, ha a Fury-t nem igazán lehet, mert úgyis instabil lesz, mint egy két lábú szék, mert 5 év múlva jön valami játék, ami a furmarknál is nagyobb terhelést ad a chipnek.
    Na, és ez a jövő rész, amit már tucatszor leírtam az elmúlt kb 5-8 évben, révén, hogy kb 100 forumozóból 99-et a jelen érdekelné, hogy idén megvesz egy HW-t, haza viszi, és idén használja (tovább megyek, várja, hogy megérkezzen, és még aznap toljon neki valamit), vagy akik ritkábban vesznek azok nagyobb időintervallumban, de mindenképp a jelenben. Mindenki tudja, hogy még most is elég gyorsan elavul minden a PC-k területén, nem érdemes a jövővel foglalkozni.
    Az én gépem végig emelt órajelekkel fut, már rég megérte a dolog, és ha ma beszarna, akkor is jól jártam vele, mert az számított, hogy akkor mit mutatott. Az, hogy most is ezt a gépet használom, már rég csak egy bónusz, ha ez valaki előre megmondja, azt is lesz*rtam volna. Ha egy jövendőmondó szövegét beveszem, akkor bulldozer és valamelyik első gcn-es radeon lenne a gépben x éve, és várhatnám a csodát, hogy idén végre bejönnek azok a dolgok, amit akkoriban a jövendőmondó mondott, és nem kell venni a jelenre is egy i5-öt vagy egy Giga 980ti G1-es zsákbamacskát, mert bejön a DX32 meg a windows 28 és a régi bulldozer letarol mindent, már ha kiengedem a garázsból, mert a régi gcn-es radeon úgy is mindent kiszámol helyette is, cpu-ra nincs is szükség.
    Amíg követtem ezt a dolgot addig ezekből az ég világon semmi nem jött be.

    Én azt tudom mondani, hogy sajnálom azokat, akik hitettek/hisznek és legfőképp hinni fognak a jövőben, és mindig csak várni fogják a jövőt, hogy végre bejöjjenek a jóslatok, miközben ők is ugyanúgy a jelenben vannak mindig, mint az, aki korábban itt felhozta a Giga G1-et, és szinte biztos vagyok benne, hogy ha megvesz egy ilyet, akkor jól jár vele a jelenben, és a jövőben sem fogja magát szarul érezni, amikor bejön vagy nem jön be a várt csodajáték, és nem fog elpatkolni a kártyája. Ő fogja jó érzéssel betenni a szekrény aljába, amikor lecseréli, és aki állandóan a jövőre vár, annak lesz hiányérzete, hogy hát nem erről volt szó a jövendölésben.

    Az egész hsz-ben az összes márka, típus, hw és az összes szám tetszőlegesen kicserélhető (mind hasraütésszerűen kerül ide), a többi szöveg a lényeg.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz opr #492 üzenetére

    Nem értelmezted a szöveget, vagy nem vetted figyelembe, amit a végén írtam, hogy a márkák, gyártók hasraütésszerűek, kicserélhetőek. Te nyugodtan cseréld ki másikra, beleláthatod az amd-t, vagy bármelyiket, vagy kicserélheted "semelyikre", de gyártó nélkül nehéz leírni amiről írtam, ami túllép azon, hogy hogy reagálsz rá, és nem rólam szól.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz opr #504 üzenetére

    Az a baj, hogy amit írtam, az arról szól, hogy megjövendölik, hogy mi lesz a jövőben, és nem a márkákról, gyártókról.
    Így már itt bukta az egész:
    "de ha valaki hosszútávra tervez, jó, ha tudja, hogy valószínűleg elő fog olyan fordulni, amikor a tuning (akár gyári, akár otthoni) instabilitást okoz a low level api-kban. Ennek csak azért van jelentősége, mert eddig a valószínű tuningpotenciál akár vásárlási alapot is jelenthetett sok embernél. Ez gyak egy figyelmeztetés, hogy a döntésnél a referencia órajeleket vedd figyelembe, és az azon nyújtott teljesítményt.

    Én azt mondom, hogy valaki egyáltalán tervez, az jó, ha tudja, hogy nem érdemes semmi ilyet figyelembe venni, mert egyrészt sosem jött még be, másrészt nem a jövőben akar valamit, hanem a jelenben.
    A felvetett jövendölés annyit jelentene a jelenben, hogy fognád a fejed, hogy nem hallgattál a jövendőmondóra, és 2010-től egy GTX480 gyárilag szarrá OC-zet változattal nyomtad, mint hogy inkább referencia kártyát vettél volna, ami lassabb lett volna máig, de ma is stabil lenne a GTA5-ben és a furmarkban, ha azóta nem a szekrény alján lenne rajta már valószínűleg azóta még egy kártyával.
    És itt megint csak írtam egy márkát és kártyát, nem kell felvetni, hogy van aki 2010-ben azért vette meg a csúcs kártyát, hogy 5+ évig le legyen a gondja, mert egyrészt ez nem jellemző, és ez is ritkán jön be, mint a fehér holló.
    Ezért írtam először, amikor konkrétan valaki ezt írta, hogy a ref. órajelenet vegye figyelembe a gyári OC-s giga G1 helyett, hogy nyugodtan vegye a gyári OC-st.
    Most akarja használni, aki most azt mondja, hogy az érdekli, hogy hogy fog futni az elavult hw-en a jövő játékra a bizonytalan API-n, azt is a jelen érdekli, csak azért merül fel benne, mert volt aki felvetette.

    És ezeket az emberek tévesen figyelembe veszik, mert teljesítményben vagy árban szeretnének egyszer végre jól járni. Ezt várják a csoda driver, a csoda windows, az csoda API, az új DX, stb. személyében. Bejön, és milyen jól járt, hogy bár nem volt maradéktalanul elégedett, de a csoda driver miatt végre megspórolta egy kártya árát, de ez sosem jön be. Nem hozta a csodát a windows 8, sem a 8.1, a 10 sem fogja, nem lett jobb a 2010-es hardver, teszem azt le kellett cserélni a cél érdekében, nem hozta el a csodát a dx11, pláne nem a első dx11-es hardverekkel.
    Úgy tudom, hogy a játékok sem fejlődtek olyan marha jól, ellenben azért cserélgetni kellett a kártyákat gazdagon.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Raysen623 #516 üzenetére

    Már a 7-től és a DX10-től élethű játék (ráb.nak a DX9-es kártyával, mert holnap jönnek a megváltó DX10-es játékok), általános számítások, (GPGPU, compute shader) az int. GPU a jövő hetet is kiszámolja 20-30ezer Ft-ért, és nincs szükség CPU teljesítményre. A jövőben, vagyis már a múltban, már nincs szükség cpu erőre, jól ráb.ott aki ez idő alatt erős cpu-t vett, és azon dolgozott. A windows 8 feladatütemezőtől várták, hogy az 50K-s CPU letolja a 300K-st varázsütésre. A DX minden verziószáma (akár a 11.2) meghozza a megváltást, és faca lesz a játék, mert nem kell csak igp, vagy egyszer megveszed az adott szériát, és az egyre és egyre jobban és gyorsabban fog működni, már ha valaki nem kelt fel.

    Most a DX12 hozza jelenleg, ezért mint itt olvashattuk, meg kell várnunk a DX12-es teszteket is az új kártyával (nemsokára lesz is belőle annyi, mint a szemét, csak olyan lesz a tesztben), vagy a hanta API-t, de még nem biztos a dolog, mert lehet, hogy ebből, és a következőből, és az azt követőből is kell venni majd egyet, mert jönnek ám a megváltó DX12-vel a hozzá tartozó játékok is, ami már úgy fog futni az első dx12-es olcsó kártyákon, hogy az akkori modelek (ez egyébként 3 szériát jelent, ha valaki nem tudná) már csak papíron fognak létezni, mert nem lesz rájuk szükség, de persze ref. órajeles kártyán, mert a játék úgy fogja terhelni a kártyát, mint a NASA furmarkja, és eljön a virtuális valóság is.

    Amikor azok voltak a jóslatok, hogy a következő játékok ugyanúgy fognak kinézni, mint a régi DX9-es, de sokkal nagyobb lesz az erőforrásigénye, és hiába tudja az akkori kártya az új játékhoz tartozó DX verziót, a teljesítménye már nem lesz elég, és pláne nem fog nőni az újabb játékok és driver telepítések után, és kelleni fog hozzá az új szériából egy új kártya, és ráadásul egyre drágább, stb... hát legalább attól nem tépelődött a user, még ha az is jóslat volt.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz opr #522 üzenetére

    "A Gigabyte G1 alig drágább a referencia GTX-eknél, viszont azokhoz képest van benne körülbelül + 20% tudás. És itt most nem a manuális tuningra gondolok."
    "A tuningnak és egyben a gyári OC-nek is van egy kis problémája úgy általánosan. Egyrészt a return rate jóval magasabb, ...
    Mikor probléma a gyári OC stabilitása? A mai játékokban, amelyek tényleg nem terhelik a hardvert 20-40% fölé? Oké ott stabil.
    Mi lesz akkor, ha lesz 60-70%-ra terhelő program? ...
    "egy mai PC-s játék 30% körüli terhelése nem tekinthető mérvadónak. Az a hardver kaphat jóval nagyobb terhelést is, és ott már rezeg a léc"
    "Persze extra 40-50 MHz nem számít, mert annyira azért nem mennek ezek a határon, és a specifikációnak is van valamennyi mozgástere, de 70+ MHz már bizonyítottan problémákat jelent a gyártók speciálisan kialakított tesztjein, amelyeket direkt a lapka gépi kódjára írtak, hogy tökéletes terhelést szimuláljon. Amiről ti azt hiszitek, hogy ráhagyás, az valójában nem stabil órajel."
    "Akkor csak olyan vga-t ildomos vasarolni amik lathatoan nem a maxon mennek es a hutes tulmeretezettnek tunik?"
    "Abu arra céloz, hogy non-OC vízhűtéses Nvidiát vegyél, és otthon manuálisan ad meg a +20% OC-t, hogy ha majd instabil lesz az 5 év (vagy soha, vagy majd hanta API-t használ) múlva megjelenő játéktól, akkor kézzel visszarakhasd a gyári értéket."
    "Kicsit fura ez szamomra, nekem a laikus logika azt sugna hogy amin meg lehet rantani 200 mhz-et ott akkor fogadjuk el hogy ha lenne olyan terhelesu jatek akkor csak pl. 70 mhz tuningon lesz stabil a kartya. De ami kartya mar most alig bir tuningot az siman fogja birni a gyari orajelet, mert hitelesitve van, punktum. Elhiszem hogy ez igy van"
    "Mi köze a gpu kihasználtságnak ehhez? Ha mondjuk én meg tudom mérni az FPS értékekkel a tuning mértékét, akkor működik tehát örülök. Létezik jelenleg olyan program (benchmark) ami legalább 60-70%-on járatja a gpu-t? Vagy ez majd csak a DX12-vel jöhet el? Csak azért kérdezem, mert Mantle se hoz annyival több fps-t, szinte csak akkor ha gyenge proci van a gépben."
    "igazság szerint ezek a kártyák a játékokban nyújtott teljesítményükben mutatják meg a valós tudásukat. Az hogy ilyen-olyan szintetikus tesztben melyik hogy teljesít egyáltalán nem releváns. A jelenlegi tesztben is van ComputeMark és LuxMark, ahol egy R9 290 is kenterbe veri a 980Ti kártyát pedig én tudom hogy a 290 mire képes a valós életben. A gpu technikai fejlettsége akkor jó, ha azt a gyakorlatban is érezzük. Szerintem."

    Ezekből a kézzel fogható dolgok: a G1 többletteljesítménye, a mérhető FPS többlet, a gyakorlatban mutatott produkció.
    A mese: 20-40% helyett 60-70% terhelés a jövőben, de még a régi Deloreállal Marty McFly-al és a Dokival, a ráhagyás a jövőben nem stabil órajel, olyan játék a jövőben, ami 200Mhz OC-t nem visel el, de 70Mhz-et igen, a DX12 a jövőben elhozza a 60-70%-ot terhelő játékot.

    Nálad a kézzel fogható dolgok: a jövőt senki nem tudja, 99%-ban nem jön be, nem kell vele törődni, csak 3-5 év mire eljön, a mostani kártyák már sehol sem lesznek.
    amit pedig elhittél,: nagy változás, nagyon durva bugok,

    A nagy változás elmarad, és érdeklődés hiányában a kártyák sem fognak tömegesen elhalálozni. Már eleve nem is lesz 60-70%-on terhelve egy Fury vagy 980ti, az akkori kártyák pedig fel lesznek készítve az akkori játékokhoz, de akkor is csak az akkorihoz, a jövőbelihez sosem.
    A PC és a játékpiac érdeke is az, hogy ne így legyen. Az az érdek, hogy a 980ti-t betegyed a szekrénybe, és vegyél 1080ti-t, és nem az, hogy ne vegyél fury 2-t vagy, hogy ledögöljön az összes OC-s 980ti, de ennél semmiképp sem kapj többet. Arra kínosan figyelni fognak mindig is.

Új hozzászólás Aktív témák