Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz #79335424 #2982 üzenetére

    > Parancs1 rendszerindulás eseményre, 30mp várakozás után, engedélyezi és végrehajtja (a végrehajtás művelet most került bele, eddig csak engedélyezte) parancs2 -t. Ez a rész a módosítás előtt is működött, mert ellenőrzéskor parancs2 aktív volt.

    Ha a Parancs2 eseménye az volt hogy "hálózati állapot megváltozott, csatlakozva", akkor ez azt jelenti hogy ha parancs1 engedélyezi parancs2-t, akkor parancs2 csak akkor fut le ha a csatlakozás a boot befejezést követő 30 másodperc után (ekkor engedélyezi parancs2-t) történik meg. Szerintem simán megtörténhet hogy ekkor már csatlakozva van az ethernet-re, így szerintem normális hogy nem futott le a Parancs2.

    Szerintem úgy kellene hogy Parancs1 engedélyezi Parancs2-t és ezután csak akkor futtatja ha már van hálózati kapcsolat. Vagyis ha korábban történik a kapcsolódás akkor ő futtatja, ha később történik majd akkor az esemény fog kiváltódni és úgy fog lefutni.

    A 30 másodperc szerepét nem értem.

    > Szerinted rendben van így az utolsó művelet feltétele, vagyis helyesen alkalmaztam benne az egyenlőség operátort?

    ha a "szöveg operátort" úgy érted hogy Konstansok / Szöveges érték, akkor igen.

    > 2

    Ugyebár IP cím több is lehet, mindegyik hálózati interfészhez lehet egy. Gondolom arra gondolsz hogy azt detektálni hogy bármelyik interfész IP címe megegyezik-e valamivel. Szerintem ez megoldható.

    Az a kérdés hogy lehet-e eseménnyel detektálni az IP változást, mert nem kellene folyamatosan ellenőrizni.

    Itt azt látom hogy van rá mód: http://stackoverflow.com/questions/8612300/how-can-i-detect-when-the-device-gets-a-new-ip

    E-Robot ezt már használja is, a Hálózat / Hálózati kapcsolat megváltozott esemény pont ez.
    Szóval az esemény megvan.

    Már csak azt kellene kitalálni milyen kifejezés(ek) kellenek hogy jól használható legyen. Pl:

    - adott hálózati interfész ip címének lekérése
    - ip cím illeszkedig-e egy tartományra

    Mit gondolsz?

Új hozzászólás Aktív témák