Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercel

    senior tag

    válasz #33253120 #13 üzenetére

    Mentalitás helyett szerintem a gondolkodásmód oktatására gondoltál szerintem.

    Nos ez nagyon nagyon ritka dolog - sajnos - a magam részéről éveken keresztül oktattam és szinte egyedül voltam azzal a hozzáállással, hogy ne beseggeltessük az "anyagot" hanem a gondolkodásmódot "vigyük át" és ez sajnos nem csak magyar sajátosság.
    Pedig nagy szükség lenne rá mert különben funkcionális analfabétak kerülnek ki az iskolákból, a munkáltatói oldal pedig - ebből a szempontból legalábbis - jogosan anyázik.

    Marcel

  • King Unique

    titán

    válasz #33253120 #13 üzenetére

    Igen, ez mind szép és jó, hogy mentalitás és elvek, gondolkodás stb., csak az a helyzet, hogy a gyakorlatban ez nem ilyen egyszerű. Az mitől különb, ha LO-t tanítanak, akkor is csak 1 programot és annak használatát fogják ismerni? És pont hogy szoftverspecifikus a dolog, mert ennél se csak szövegszerkesztést, hanem magának a programnak a használatát tanulod, azt magolod be.
    Másrészt ilyen elterjedtség és gyakorlati használat mellett az se logikus, ha pl.egy MSO-t abszolút nem tanítanak, és csak és kizárólag alternatív megoldásokra építik az oktatást. Akkor lenne értelme, ha az adott szoftverek használati aránya megegyező lenne, vagy éppen dominánsabb az utóbbi javára. Ezzel nyilván az oktatási intézmények is tisztában vannak és épp ezért nem is erőltetik annyira.

    Vagy más példa kapcsán, nyitó gondolatmenet értelmében, képszerkesztést is elég volna Gimp és társain (Paint.net stb.) tanítani. De egyrészt, aki ezekben elkattintgat, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy egy Photoshop és Illustrator kapcsán is elboldogul. És mivel utóbbiak a szélesebb körben használtak és elvártak, így egy iskolában, tanfolyamon is azt várom el, hogy elsődlegesen ezeket tanítsák. És nem utólag akarom kibogarászni, YT-n utánanézni, autodidakta módon tanulgatni a programot, illetve amiatt szívni, hogy nem ismerem a felületét, működését.

    (#14) CPT.Pirk: nézz meg itthon is X 1000/ 10.000 fős nagy cégeket, nagyvállalatokat, ott miket használnak, vagy szimplán csak az üzleti vonalon. ;)

Új hozzászólás Aktív témák