Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    Én vagyok lemaradva, és manapság nem nagyon szokás kivehető akksit csinálni, vagy csak az Ultrabook-oknál nem csinálnak ilyet, esetleg ez Acer hagyomány?

  • icons

    addikt

    válasz Krike #8 üzenetére

    És ettől nem használódik jobban?
    Pl tudtom szerint érdemes minél gyakrabban lemeríteni, és teljesen felölteni, havonta egyszer pedig ez mindenképpen ajánlott. Plusz az akksinak se tesz rosszat, hogyha nincsen állandóan használatban (nyilván nem úgy értem, hogyha hálózatra van dugva, akkor is akksiról veszi az áramot, de gondolom valamilyen mértékben használatban van akkor is).

    Nekem az is szempont lenne, hogyha már az akksim sokáig bírja egy töltéssel, akkor minél többször lehessek képes felölteni, mielőtt beadja a kulcsot (vagy lecsökken a teljesítménye a vicc-kategória szintre). És érzésem szerint (csak megérzés, de elég erős:D) utóbbi nem teljesül ezzel a beépített akksi témával:)

  • icons

    addikt

    válasz Krike #19 üzenetére

    Az olyan szintű lemerülést, amitől már károsodnak, szerencsére az elektronika manapság megakadályozza. A lemerülést ennek tudatában úgy értettem, hogy ameddig az elektronika engedi, vagy legalábbis minél alacsonyabb töltöttségi százalékra.
    Már sok mindent hallottam/olvastam, ezek az akkuk mitől mennek tönkre? Tehát mi az, amitől elhasználódnak? Hallottam olyat is, hogy a töltés, tehát minél kevesebbszer töltünk sokat rajtuk, annál jobb, de hallottam olyat is, hogy simán a használat rontja őket, tehát teljesen mindegy, hányszor, mennyi ideig töltjük? (nyilván értelmes keretek között, tehát nem mindig 49%ról 61%ra felöltve őket, vagy valami teljesen elenyésző időket töltve, hanem "normál" töltéssel számolva)
    Én is ilyesmi laptopban gondolkodom, a célom az lenne, hogy ha bemegyek reggel az egyetemre, és nem konnektor mellet ülök egész nap, akkor is tudjak tanulni/dolgozni. Viszont tervezem koleszban is sokat használni hálózatról (esetleg lemegyek mondjuk a Balcsi partjára, és tudjak egész nap dolgozni a laptopon (egész nap ~ max 10óra))

    Ez az utolsó mondat eléggé meggyőzően hangzik:). Meg igazából az ember úgyis mindig magával hordozza az akksit (bármikor kellhet), csak nem mindig rakja be. Ergó ha az elektronika elég intelligens (vagy a szoftver esetleg), akkor szinte csak előnyei vannak ennek a megoldásnak)

Új hozzászólás Aktív témák