Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    válasz Krike #19 üzenetére

    Az olyan szintű lemerülést, amitől már károsodnak, szerencsére az elektronika manapság megakadályozza. A lemerülést ennek tudatában úgy értettem, hogy ameddig az elektronika engedi, vagy legalábbis minél alacsonyabb töltöttségi százalékra.
    Már sok mindent hallottam/olvastam, ezek az akkuk mitől mennek tönkre? Tehát mi az, amitől elhasználódnak? Hallottam olyat is, hogy a töltés, tehát minél kevesebbszer töltünk sokat rajtuk, annál jobb, de hallottam olyat is, hogy simán a használat rontja őket, tehát teljesen mindegy, hányszor, mennyi ideig töltjük? (nyilván értelmes keretek között, tehát nem mindig 49%ról 61%ra felöltve őket, vagy valami teljesen elenyésző időket töltve, hanem "normál" töltéssel számolva)
    Én is ilyesmi laptopban gondolkodom, a célom az lenne, hogy ha bemegyek reggel az egyetemre, és nem konnektor mellet ülök egész nap, akkor is tudjak tanulni/dolgozni. Viszont tervezem koleszban is sokat használni hálózatról (esetleg lemegyek mondjuk a Balcsi partjára, és tudjak egész nap dolgozni a laptopon (egész nap ~ max 10óra))

    Ez az utolsó mondat eléggé meggyőzően hangzik:). Meg igazából az ember úgyis mindig magával hordozza az akksit (bármikor kellhet), csak nem mindig rakja be. Ergó ha az elektronika elég intelligens (vagy a szoftver esetleg), akkor szinte csak előnyei vannak ennek a megoldásnak)

Új hozzászólás Aktív témák