Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz moonman #300 üzenetére

    Azokat olvastam, de nem csak a akizárólagas monopólium a monopólium. Az M$ egyedül van a piacon, s az nem megoldás hogy más is árulhatja a termékeiket. Az volna a megoldás ha rendszereik, mégha zárt is a kód, egy interkompatibilis interfész is felkerülne.

  • moonman

    titán

    válasz Csakénvagyok #301 üzenetére

    "Az M$ egyedül van a piacon"

    he? :F

    "Az volna a megoldás ha rendszereik, mégha zárt is a kód, egy interkompatibilis interfész is felkerülne."

    azért valahogy csak tud egymással kommunikálni a két "világ", Linuxot még Windows domainbe is beléptethetsz.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Csakénvagyok #303 üzenetére

    Linux alatt a Windowsosok?

    Linux alatt a Mac-esek?
    Mac alatt a Linuxosok?
    Windows alatt a Mac-esek?

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz moonman #304 üzenetére

    Természetesen hogy futnak, arra való a wine, ha már az M$ nem hajlandó egy bájtnyit sem megosztani a windowsból

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Csakénvagyok #305 üzenetére

    Windows alá is telepíthetek ezzel az erővel egy wubit.

    Sectumsempra - For Enemies

  • moonman

    titán

    válasz Csakénvagyok #305 üzenetére

    egyrészt a wine emulátor, nem natív környezet, másrészt a Windows apikhoz, protokollokhoz csak az nem fér hozzá, aki nem akar.

    a többi variációra nem válaszoltál.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    Végigolvasva a cikket, és végigolvasva a topic-ot, egykét észrevétel:

    Sok hsz olvasása közben azt érzem, hogy a befőttnek kéne eltenni a nagymamát.. Komolyan mondom nem értem mi baj azzal, hogy a windows lejátsz a védett tartalmakat.. így hirtelen magam előtt látom azt a helyzetet, mi lenne, ha nem tenné. Először is szerintem közel sem az történne, hogy akkor hirtelen befuccsolna a DRM-es tartalmak sokasága, hanem mindinkább az, hogy jönne a userektől az anyázás, hogy a windows még erre sem jó, bezzeg a másik, meg kapná a microsoft mindenhonnan a támadásokat, hogy ugyan hogy merte már kihagyni, merthogy ezzel az illegális tartalmakat támogatja. Most meg az megy, hogy ugyan ne a user ellen cselekedjen.. ugyan már emberek, nekünk semmi sem jó? Nem a különböző tartalmak terjesztését/másolását lehetetlenítette el, hanem csupán csak igyekszik kielégíteni azt az igényt, hogy ha valakinek ilyen tartalma van, azt is használni tudja..

    A windows nélkül nem lehet számítógépet venni dolog meg úgy hülyeség, ahogy van. Nem egy helyen láttam már ubuntuval telepített gépet, vagy épp olyat, amin semmi sincs. Emelett viszont hacsak nem maradtam le valahol, a többség még mindig windowst használ(és nem feltétlen csak kényszerűségből), így egyértelmű szvsz, hogy abból van több. Arról meg nem is beszélve, hogy az átlag felhasználók többsége még a windows-hoz sem ért, és sokkal egyszerűbb bemennie a boltba, megvenni előtelepített winnel a gépet, hazamenni, bekapcsolni, és használni. Akinek meg nem kell, szerintem mindenféle megeröltetés nélkül, bármely boltban tud magának anélkül is gépet venni. Nem érzem, hogy bárki, bármire is kényszerítve lenne.

    Olvastam itt olyanokat, hogy ez meg az nem fut (új)windows-on(valamelyik ACAD volt itt említve).. mért, linuxon vagy mac-en fut? Meg azon mindenki felháborodik, hogy ha megjelenik egy új windows, akkor ujra meg kell venni. Na és akkor az előbb említett példánál, az autodesk pl nem ezt csinálja? Megtehetné, hogy felfrissíti a 2002-es ACAD-et, hogy menjen win7-en pl, de nem teszi, hanem "kötelez" az új megvételére, és itt százezrekről beszélünk, egy új win meg megvan 2x-ből, vagy olcsóbban. Őket(ergo mindenkit) mért nem támadja mindenki? Mért nem ott tartunk még mindig, hogy a '95-ben megjelent szoftverek toldozott-foltozott változatait használjuk?

    Arra meg inkább nem mondok semmit, hogy a nyílt forráskód esetén húde gyorsan megy a hibajavítás a zárt forrásákóddal szemben. Nah jah, persze, a mai világban mindenki programozónak született, és csak az neki az élvezet, hogy ahelyett, hogy a dolgát végezné a gépen, a kiadott szoftver hibáit javítgatja..

    Megmételyezi az oktatást
    Mivel a Microsoft a lobbistáin és a marketinggépezetén keresztül rengeteg pénzt öl az oktatási minisztériumok megvesztegetésére, emiatt csak a szoftvercég termékeinek használatát oktatják az iskolákban.

    Az egyetemünkön van egy "kisház", ahol lehet nyomtatni, netezni, venni ezt-azt(laptop, telefon..) meg hasonló dolgokat, és ott 1 gép van, ami ezer éves, és windows futa rajta, emelett vagy 10-15 laptop, amin ubuntu(nem is értem hogyan, mikor ugy nem lehet gépet kapni :U ) és az agyam eldobom, mikor az itthon sok óra alatt elkészített dokumentumaim megnyitom openoffice-al, és ott cseszi szét sokszor, ahol éri. :W
    Az meg szerintem ugyan vitatható, de akkor is teljesen érthető, hogy az ms cuccait tanítják sok helyen, mivel azt használják sok helyen. Ebből hátrányunk lenne? És ha én középiskolában openoffice-t tanulok, aztán elmegyek egyetemre, ahol ms office kell, elmegyek egy céghez, ahol szintén, akkor majd elmagyarázom nekik, hogy én utálom az ms-t, és foggal körömmel harcolok érte, ezért nem azt tanultam.. biztosan megértik, és elnézik nekem. Na akkor nem vagyok hátrányban? :U

    Függőségi viszonyra kényszerít

    Mint már írtam.. használjunk még mindig '95-ös hardvert és szoftvert. Éljen. Új hardvert kell venni.. Az xp 14 évig támogatott, ha valaki ennyi idő alatt nem vesz magától új gépet legalább 1x, annak nem is kell semmire, csak azért van otthon, hogy legyen..

    Sorry ha hosszúra sikerült.. :B

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • VIC20

    őstag

    válasz Barthezz2 #309 üzenetére

    "Komolyan mondom nem értem mi baj azzal, hogy a windows lejátsz a védett tartalmakat.. "

    Szerintem nem azt kifogásolják, hanem azt, hogy "erőlteti a digitális jogkezelő megoldásokat".
    Hogy ez mit is jelent, az más kérdés, de ha csak arról lenne szó, hogy egyszerűen lejátssza azokat, akkor ez a pont lenne erőltetett.. :)

    "a többség még mindig windowst használ(és nem feltétlen csak kényszerűségből), így egyértelmű szvsz, hogy abból van több. Arról meg nem is beszélve, hogy az átlag felhasználók többsége még a windows-hoz sem ért, és sokkal egyszerűbb bemennie a boltba, megvenni előtelepített winnel a gépet, hazamenni, bekapcsolni, és használni. Akinek meg nem kell, szerintem mindenféle megeröltetés nélkül, bármely boltban tud magának anélkül is gépet venni."

    Ez mind igaz lehet, de nem érv.

    "Nem érzem, hogy bárki, bármire is kényszerítve lenne."

    Na, ez viszont nem igaz. Elég ott kezdeni, hogy a felhasználók nem csak otthoni magánszemélyekből állnak, akik otthonra veszik a gépet "krájsziszozni", hanem... Mondjam tovább?

    "Olvastam itt olyanokat, hogy ez meg az nem fut (új)windows-on(valamelyik ACAD volt itt említve).. mért, linuxon vagy mac-en fut? Meg azon mindenki felháborodik, hogy ha megjelenik egy új windows, akkor ujra meg kell venni. Na és akkor az előbb említett példánál, az autodesk pl nem ezt csinálja? Megtehetné, hogy felfrissíti a 2002-es ACAD-et, hogy menjen win7-en pl, de nem teszi, hanem "kötelez" az új megvételére, és itt százezrekről beszélünk, egy új win meg megvan 2x-ből, vagy olcsóbban. Őket(ergo mindenkit) mért nem támadja mindenki?"

    Ez megint csak lehet igaz, de nem érv. Más vállalatok hasonlóan elítélendő gyakorlata miért mentené fel a Microsoft-ot?

    "Mért nem ott tartunk még mindig, hogy a '95-ben megjelent szoftverek toldozott-foltozott változatait használjuk?"

    Erre nem írom, hogy nem igaz, csak azt, hogy nem értek vele egyet. Ne tudom, hogy ha egy rendszergazdát megkérdeznénk, melyiket választaná: egy "toldozott-foltozott" oprendszert vagy szoftvercsomagot illetve valami vadi újat, amit éppen most dobtak piacra? (Ismétlem: itt megint csak nem Pistike otthoni gépéről beszélünk, amin ha valami nem úgy sül el, ahogy szeretné, hát Istenem; legfeljebb újrahúzza a rendszert.)

    Ez a "toldozás-foltozás" kifejezés kissé pejoratív: nem holmi kabátról van itt szó, amit lehet foltozgatni, de mindenképpen egyre rosszabb lesz, mert kopik, használódik. A szoftverek nem használódnak el, és - ha a programozók jól csinálják (/-nák), akkor egyre javulniuk kellene.

    "Arra meg inkább nem mondok semmit, hogy a nyílt forráskód esetén húde gyorsan megy a hibajavítás a zárt forrásákóddal szemben. ..."

    Valóban nem is mondtál, konkrétumokat pléne nem, tehát nincs is mire reagálni.

    "Az egyetemünkön van egy "kisház", ..."

    Hát ha az egyetemed, és azon belül a "kisház" jelenti a világ közepét, akkor nyilván a minta jól tükrözi nemcsak a magyar, de az egész világ viszonyait. Ellenkező esetben nem.

    "...és az agyam eldobom, mikor az itthon sok óra alatt elkészített dokumentumaim megnyitom openoffice-al, és ott cseszi szét sokszor, ahol éri."

    Ez megint nem igazán érv, de ami lényegesebb az az, hogy ezt ne az Open Office íróin akard leverni, hanem éppenséggel a Microsofton, amiért nem hozza nyilvánosságra a fájlformátumait. Szóval valójában az MS monopóliuma elleni példa lett belőle. :)

    "Az meg szerintem ugyan vitatható, de akkor is teljesen érthető, hogy az ms cuccait tanítják sok helyen, mivel azt használják sok helyen."

    Ez megintcsak nem érv - hacsak éppenhogy a másik oldalnak nem: egyfajta ördögi kör, a monopólium önmagát erősítő hatása... stb.

    "Ebből hátrányunk lenne? "

    Nagyon sok hátrányunk lehet belőle. A "hét bűn" felsorolásszerűen közöl néhány dolgot, amiből mind hátrányunk.. nem is lehet, hanem inkább van. Ezeket egyenként is sokáig lehetne ragozni, boncolgatni. De ha egyáltalán bele se gondolunk, akkor már régen rossz.

    "És ha én középiskolában openoffice-t tanulok, aztán elmegyek egyetemre, ahol ms office kell, elmegyek egy céghez, ahol szintén, akkor majd elmagyarázom nekik, hogy én utálom az ms-t, és foggal körömmel harcolok érte, ezért nem azt tanultam.. biztosan megértik, és elnézik nekem. Na akkor nem vagyok hátrányban?"

    Ez elég összetett:
    1. A konkrét példával élve: szerintem ha valakinek komoly gondot okoz, hogy Open vagy MS Office-ban kell elkészítenie egy dokumentumot, akkor az valóban hátrányos helyzetbe kerül. De nem a programok eltérései miatt hátrányos helyzetű...
    2. Elég baj, ha egyetemen, progmaton, de igazából akármilyen szakon elsősorban MS Office-t, MS-ezt, MS-azt oktatnak, nem pedig informatikai problémák általános megoldási módjait.
    3. Foggal-körömmel harcolni a két Office-változat miatt? Hát, ha valaki ezt tényleg megteszi, az valóban elég... hátrányos helyzetű lesz. (Például munkanélküli.)

    [I]"Függőségi viszonyra kényszerít

    Mint már írtam.. használjunk még mindig '95-ös hardvert és szoftvert."
    [/I]

    Miért ne? Ha jól működik, és tökéletesen elvégzi a feladatot, amire szánták? Nem, nem a Krájziszt futtatja tízezer FPS-sel, hanem számlát készít, készletet tart nyilván, lehet rajta programozni... stb, stb.

    "Új hardvert kell venni.."

    Már miért? Miért KELL?! Ha jól működik, és tökéletesen elvégzi... stb. stb.
    Ez a "vegyél újat, mert az a jobb, a régi értéktelen" gondolat egy métely: a fogyasztókba beleoltott vírus, amely a nagy cégek túlélését és profitját szolgálja.

    "Az xp 14 évig támogatott, ha valaki ennyi idő alatt nem vesz magától új gépet legalább 1x, annak nem is kell semmire, csak azért van otthon, hogy legyen.."

    Erre mit mondhatnék? Tényleg szét kellene nézni, hogy ki mindenki használ számítógépet és mi mindenre. (Csak egy apróság a konkrét példához, a korrektség kedvéért: a Microsoft még véletlenül sem támogatta volna ilyen sokáig az XP-t, ha nem lett volna a Vista-bukta (jó, kicsi bukta volt, de mégiscsak bukta), ha nem jöttek volna a netbook-ok, amihez nem volt más oprendszere... És - ha jól tudom - ez a támogatás sem teljes körű, meg nem a teljes nagyközönségnek szól.)

    Összességében:

    Ahogy már egyszer föntebb leírtam: ez hét pont nagyon sok kérdést vet fel, továbbgondolkodásra inspirál. A hozzászólásod azonban csak párat ragadott ki belőle (tény, hogy magad is leírtad: nem törekszel teljességre), és azokkal kapcsolatban sem érvelt igazán találóan: sok esetben igaz, amit leírsz (általánosságban vagy csak bizonyos felhasználói körre vonatkozóan), de az állítások nem jelentik az eredeti cikk állításainak cáfolatát.

    Elnézést, ha még hosszabb voltam! :)

    [ Szerkesztve ]

  • bacsko1

    csendes tag

    Olvassátok el az eredeti cikket, kicsit bővebb!

    http://en.windows7sins.org/

  • csaresz002

    aktív tag

    tárgytalan

    [ Szerkesztve ]

    ××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

  • Antigabo

    tag

    Miért akar a Win7 (64) csatlakozni a rendszer indulásakor a windows rendszeresemény jelző szolgáltatáshoz - AMIUTÁN MÁR LE LETT TILTVA !! - meg amúgy is !! - van amikor semmi baja - ekkor a rendszer 30 mp alatt bebootol SSD-ről - ha viszont kénye kedve szerint nem sikerül neki vmi (amit nem is kellene hogy csináljon) akkor úgy belassítja az indulást hogy siralmas - percekig vacakol nem is beszélve a leállításrol amit még nem sikerült kivárnom soha mert végtelen...
    Hogy lehet ezt teljesen blokkolni ??

    Szégyen a tudás - de hasznos !

  • Axe93

    csendes tag

    Sziasztok!!

    Nekem fent van a windows 7 home prémium n ,és most néztem rajta filmet ,neten keresztül és ki adta a kék halált ez mért van? eddig nem csinálta,ezt de most igen ,és ez javítható??

Új hozzászólás Aktív témák