Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz facan #623 üzenetére

    Nem magamtól találtam ki, lásd az itt letölthető Manual-t. A 4. oldalon írják:

    "The C 556 is designed to be setup and used seamlessly. Setup the factory fitted cartridge by the following setup instruction.

    1. Push the counterweight as close as possible to the stop point in order to attain the correct tracking weight. This will automatically set the tonearm to within the recommended tracking range for the factory fitted stylus (2.0g – 3.0g).

    2. Set the Bias adjustment slider to the same number as the tracking weight. For example, 2.0g tracking weight = 2.0g on the Bias slider."

    Én is sokallom a 3g-ot, tekintve, hogy 1,5-2g között szokott lenni nagy átlagban az optimális érték a különböző pick-up-ok esetén, de mint látható, itt ezt írják. Sőt, az 5. oldalon levő táblázatban még meg is ismétlik: "Tracking force recommended: 2g – 3g"

    A vízszintezés természetes, ahogy az alkohol is, elég sok vinyl-t hallgattam már fater gyűjteményéből miközben felnőttem, szóval ismerem a dörgést.

    Csak igazából az érdekelne, hogy mennyire jó a Rega RP1 (illetve ugye ez a NAD C556), mert amit eddig olvastam, az alapján egy nagyon jó ár/érték arányú belépő audiofil lejátszó, csak ezek a kérdések, mint pl. ez a tűnyomás állítása vakon, elbizonytalanítanak. Egy Rega-s videóban pl. láttam egy lapot, amit be kell illeszteni az ellensúly és az ütközője közé, mert ezt a távot tartva alakul a leszorítás pl. 2g körül. Csak nem hiszem, hogy ilyesmit mellékelnek a lejátszóhoz, egyszerűen azt mondják, hogy tolja a user tövig az ellensúly és úgy lesz a jó. Ezt kicsit kétkedve fogadom.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák