Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz Memora #35 üzenetére

    Csakis a sentinelnek hinnék. Sose hazudott nekem, sokszor menthettem meg mások adatait időben.

    Sentinellel foglalkozik a fejlesztő. Support is pöpec. És foglalkozik a felhasználói kérdésekkel,visszajelzésekkel.

  • djyuri

    őstag

    válasz Kékes525 #81 üzenetére

    Amikor jelentkezni próbáltam régen a Kürt Kft-hez,akkor ott volt az igazán jól megfogalmazott mondás az adattárolásra.
    Mindig az adat értéke fogja eldönteni, hogy mi az a határérték, mi az a riasztási , mik azok az előjelek, mik azok az akkor is cserélem,ha még minden program 100%-osnak látja hozzáállás.
    Legjobb társpéldának a repülőipart tudom felhozni. Vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy több olyan kollégám van, aki fizikailag a repülőgépek karbantartásában/fejlesztésében dolgoztak és bizton állíthatom, hogy ha eljött az előírt üzemóra,akkor kicserélik az alkatrészt akkor is,ha műszerrel se mondod meg, hogy szar. És minden cserélt alkatrészt laborba visznek és gyakorlatilag molekulakötésekig elemzik. Az összes repülési naplóval együtt. És ha ott,de csakis ott megállapítják,hogy bírja még, akkor tesznek javaslatot az üzemóra kitolására. Az igazán nagy szerverek adattárolóit ugyanígy elemzik. És az átlag emberek adattárolóiból is több szériát. Csak ugyebár ez megdrágítja az adott széria árát. Ergó olcsót akarsz,mert csóró vagy, akkor vállad be, hogy nincs tesztelve minden téren. Ezért magára a technológiára tesz egy ajánlást a gyártó. Azt vagy betartod,vagy nem. Bevállalja azt is, hogy sérül és legariztatod. De azért azt ne felejtsd el, hogy adatvesztésre csak gyártói telepítés és felügyelet mellett van garancia. És az nem a teszteletlen cuccokat építi be és nem fogja engedni, hogy az üzemórát átlépjed.
    A következő lépés ilyenkor, hogy duplikálsz,triplikálsz...sőt több helyszínen tárolsz. Az adat árától függ.

    Nem vagyok világot járt,de láttam WDgreen vinyókkal teleb*szott szervert vállalkozásnak. Az adat drága...ezért a világon elhelyezett 3 szervert. És mindkettőben kétszer vannak meg az adatai. De ezért cserébe a világ legolcsóbb vinyóit használja.

    Most akkor jöhet a tároljunk felhőben. Nos...Iparilag ha nem vagy tehetős,akkor brutálisan lassú az adatelérés.

    Mindenki döntse el.

    (láttam elválni házaspárt az elveszett adatok miatt :D :D :D :D )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák