Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flamich76

    tag

    válasz hallador #15 üzenetére

    Azért valaki, hogy ennyire mindenről arra asszociáljon?

    Emberek feltettek kérdést, hogy vajon ilyen hardver összetétellel miért nincs értelmesen kinéző gép windows-zal, erre összehasonlítod az MS összes fizetős szolgáltatását a google összes ingyenes szolgáltatásával.

    Tudtad, hogy az MS-nek is van ingyenes irodai csomagja, amit a böngészőn keresztül használhatsz és ingyen ad hozzá tárhelyet? Tudtad, hogy a google is kér pénzt a termékeiért a cégektől? [link]

    Abban lehet, valami, hogy a windows, mint fizetős op.rendszer megdrágíthatja a gép árát, csak épp ezt előtted senki nem tette szóvá.

  • flamich76

    tag

    válasz hallador #18 üzenetére

    Erre elmondod, a Microsoft miért nem adja ingyen legalább azon a szinten ingyen a termékeit mint a google? Mert hiába van ingyen, ha a kutya sem akarja használni, mert vagy nem teheti meg, vagy nem tudja... Ezek szerint USA iskolák közintézmények kb jó nagy százaléka sem használhatja ezt ingyen...

    De te nagyon rákattantál az office 365-re.
    Az MS szinte szóról szóra ugyan azt a szolgáltatás spektrumot adja mint a google, pontosan ugyanúgy ingyen. Ez alól kivétel az operációs rendszere, amiért van még eset ahol pénzt kér, míg a google ezt nem teheti meg, mivel úgy nem biztos, hogy tudna vele piacot szerezni.
    Most nem akarom neked összehasonlítani a két cég webes szolgáltatásait, de valószínűnek tartom, hogy te összekevered az office 365-ös szolgáltatás csomagot, az MS bárki számára ingyenesen elérhető webes irodai programjaival.

    A microsoft lemaradt 1995-ben ez meg szintén tény, nem versenyképes ezen az áron ez is tény, nem kell szépíteni a dolgokat...
    Jesszus faxxa. Ez meg aztán végképp nem semmi, ide eljutni a felbontás hiányolásából.

    Akkor van jobb ötleted?
    Van, de mások már leírták, hogy valószínűleg a windows nagy felbontásokon nem túl megfelelő méretezéséből adódik, hogy a gyártók inkább hanyagolják, de ez persze szigorúan csak feltételezés a részemről.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #30 üzenetére

    Nem tudok arról, hogy az USA-ban terjedne ez bármennyire is. Bizonyos iskolai kerületek bevezették, ahogy az iPad-ot is, de egyik eszköz esetében sem lehet mondani, hogy ez azt jelenti, hogy jó okkal vették meg és lesz folytatása. Gondolom erősen bevezető áron adták és talán még támogatást is kaptak rá az iskolák.

    Otthon szerintem már nagyon hamar korlátba ütközik a user egy ilyen eszköznél. A facebook generáció informatikai igényeihez meg elég egy okostelefon is. Amúgy meg ha már ennyire fapados hardveresen és szoftveresen, legalább olcsó lehetne... de nem az.

    Egy átlag PC esetén a többség sosem foglalkozik driver telepítéssel. Én csak a videokártya driverét frissítem néha, de az sem okoz problémát. Wines notin évek óta nem frissítek drivert. Az updatek meg maguktól települnek. OS X esetén ez még egyszerűbb.

    A vírusok és kártékony programok az tényleg problémásak, főleg windows esetén.

    A Chromebook legfőbb hátránya az átlagembernek:
    - net nélkül szinte semmire sem jó
    - az adattárolást felhőben, vagy külső meghajtón kell megoldani (ha nincs net, nincs felhő, nincs adat)
    - nagyon kevés alkalmazás

    Nagyjából olyan, mint egy fapados felhasználóbarát linux.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • TigerCat

    nagyúr

    válasz hallador #32 üzenetére

    Javarészt egyetértek a mondandóddal, mert a végfelhasználók esetében az egyszerűség felé megy a világ. Erre tényleg kiváló eszköz a Chromebook. Jönni-menni simán elfogadnám és szerintem 98%-ban elég is lenne.

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

  • solasola

    csendes tag

    válasz hallador #32 üzenetére

    Én is egyetértek azzal, hogy a ChromeOS egyszerűsége nyilván vonzó az iskolai felhasználáshoz (és még sok más felhasználási esethez). Net hiányában persze limitált, de azért sok ember számára már a mobilnet is teljesen megengedhető itthon is.

    Annyit érdemes megjegyezni, hogy a Chromebook-okat manapság jónéhányan használják olcsó, de teljes értékű Linux számítógépnek. Mind Crouton-al, mind önnálló formában megoldható ezekre a gépekre az Ubuntu vagy más hasonló full Linux telepítése. Ezek egyáltalán nem limitált / fapados Linux környezetek hanem mind az asztali környezet, mind az alkalmazások szempontjából teljes értékűek (pl.: tudsz direktben LibreOffice-t, Calibre, Firefox, Thunderbird, FreeMind...stb futtatni).

    Ez a HP-s típus nagyszerű választás lehet ilyen Linux-os számítógépnek, mert ár/érték arányban nagyszerű (PS képernyő, felbontás, proci...stb) és valószínűleg csont nélkül megy majd rajta az Ubuntu / Linux Mint / egyéb disztro, hiszen javarészt standard x86-os hardver. Ha meghal a Samsung Chromebook-om, akkor majdnem biztosan egy ilyenbe, vagy hasonlóba fogok beruházni.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac nem egyenlő az egész piaccal. Ahogy írtam én is, a Chromebook-ok oda pont ideálisak, mert nagyon jól zártá lehet tenni. Mint minden "network PC", vagy vékony kliens. Ami egy iskola vagy tanár szemszögéből ideális iskolai számítógép, a teljesen más, mint amit otthonra venne egy átlagember.

    Kíváncsiságból összenéztem két nagyon hasonló megoldást és az jött ki, hogy nem olcsóbb a chorme book a wines alternatívájához képest:

    Ez egy Asus Chromebook C200 összehasonlítása egy Asus Transformer Chi-vel:

    http://www.thelaptopsearch.com/compare/Asus-Chromebook-C200-DS01-vs-Asus-Transformer-Book-Chi-10-T100CHI_C1_BK

    Hasonló áron vannak az Acer netbookok is a chromebookjaikkal. Van amelyik szinte ugyanazt a hardvert rejti. Gondolom a gyártók örülnek is annak, hogy eladhatják a netbookjaikat új "néven"

    Itt is van egy régebbi összehasonlítás: http://www.chromebookworld.com/2014/11/10/chromebook-vs-netbook-round-one-with-the-200-acer-e11/

    Egy 1000 dolláros prémium chromebookkal szemben meg nem hogy olcsóbb windows is alternatíva van, de ott van pl. a Macbook Air is. Igaz a kijelző felbontása nem túl magas, de minden másban kíváló. Nagy üzemidő, erős cpu, nagy és gyors háttértár, a legjobb háttérvilágításos billentyűzettel, prémium megvalósítással, gyárilag egy halom ingyenes szoftverrel és utólag telepíthető rá rengeteg natív alkalmazás.

    Szóval árban egyforma, vagy minimálisan olcsóbb csak a Chromebook. Az se segít rajta, hogy sok oldalon használnak pl. java-t, amit a chrome os nem támogat. Sajnos úgy néz ki, hogy sok idő eltelik majd, míg a net java vagy mondjuk flash mentes lesz és addig nagy bosszúságot okoznak az olyan os-ek, mint a chrome vagy az iOS.

    A Google hardvereiből nekem sajnos pont a Pixel C tetszik, de arra meg Androidot tettek, nem Chrome-ot.

    Az ideális noti, vagy chromebook az 2in1 gép, vagyis tablet rácsatolható billentyűzettel és ebben a Pixel C eddig a legjobb megoldás. Lekörözi magasan a Sureface Pro-t és az iPad Pro-t is.

    A jelenlegi palettáról az Asus Chromebook Flip tetszik...de sajnos az sem tagadhatja le azt hogy okkal olcsó. Ezeket a 720p felbontáshoz közeli kijelzőpaneleket már el kellene felejtenie az összes gyártónak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Gusztáv

    addikt

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac egy elég speciális terület, azért megnézném, hogy az egyetemisták mekkora része használ Chromebook-ot.

    Az iskolákba a legtöbb helyen azért vették, mert sokkal olcsóbb/igénytelenebb, mint az iPad (plusz Apple még gépenként elkért 150$ az oktatási csomagért is) Ehhez képest a Chromebook-ok ára 200$-nál kezdődik. És ehhez jön az ingyenes és egyszerű management szoftver. Viszont közben a iskolákba szánt Windowsos gépek ára is 300$ alá csökkent, és gondolom az MS sem itt akarja halálra keresni magát, nem véletlen van a Win 10-ből Education verzió az Enterprise mellett. A rendszerben gyárilag lévő MDM-t egy felhő alapú Intune-al megtámogatva, a gépek menedzselése sem lehet olyan bonyolult (pl nem kell hozzá külön szerver).

    A Chromebook sajnos net nélkül nem sokat ér, és ez az USA-ban a 3G alap dolgot nem tudom honnan veszed, már csak a területéből adódóan egy csomó helyen még térerő sincs. Arról nem is beszélve, hogy pl jóval drágábbak a net csomagok, mint pl Nyugat-Európában.
    Otthoni felhasználásra tényleg jó, amíg netezni akarsz, meg tartalmat fogyasztani, de arra ott a tablet is. De pl kíváncsi vagyok hány nyomtatóval működik együtt, és akkor nem is említem mondjuk a digitális fényképezőgépeket, kamerákat.
    Én már jópár gépet frissítettem WIn 10-re, driver-t nem nagyon kellett még installálnom. És természetesen a 10-el vett gépekre ez fokozottan igaz. A szívás az 1000 éves hardverrel, vagy a spéci dolgokkal van, pl hangkártya amire már 8.1-es illesztő sem volt. A frissítést már a rendszer teljesen maga végzi, ezzel a felhasználónak nem sok dolga van. Az új gépre való átköltözés 8.1-óta itt is kb 15 perc, ha a felhőben tárolod a fájlokat. Megadod az MS id-t, és szépen átszinkronizál mindent, beállítások, appok, még a háttérképet is.

    Nem akarok én itt vég nélküli, értelmetlen vitát kezdeményezni, de azt gondolni, hogy az emberek azért használnak Windowst, mert a csúnya MS mindenkit jól lefizetett, elég nagy butaság. Ha egy átlag felhasználó, ha azt hallja, hogy Linux, sírva menekül ki a szobából. Egyszerűen nem tudod őket rávenni, hogy kipróbálják. És ez nem azért van, mert MS átmosta az agyukat, hanem mert baromi sokáig nem voltak felhasználóbarátak a Linux-ok. Ez lehet, hogy most már nem így van, de a Linux megmarad az emberek szemében a kockák, programozók, számítógép mágusok játékszerének. Mellesleg az sem segít, hogy nem tudják kihez kötni. És itt jön be a Chromebook előnye, a Google-t és a böngészőt kb mindenki ismeri vagy legalább hallott róla, és simán kipróbálják, olyanok is, akiket egy Linux elé fegyverrel sem tudnál leültetni.

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz hallador #40 üzenetére

    Most jó lenne tisztázni, hogy az oktatásról beszélünk, vagy úgy nagy általánosságban a számítógép iparról.

    Mert marhára nem látszik a statisztikákba, hogy a Linux + ChormeOS annyira törne fel.

    Laci

  • Gusztáv

    addikt

    válasz hallador #42 üzenetére

    Közben lejárt a szerkesztési idő:

    Ebben igazad van, csak éppen USA-ban és egyéb országokban a 3G default, nálunk meg szopatják az embert, és ha így nézed, akkor a net probléma kilőve.
    A másik, ha eszközt cserél, telefon notebook, bármi, akkor kb beüti az e-mail címét jelszavát, 10 - 15 per alatt készüléket cserélt, és minden adata megvan, ez a Windows alatt kb 1 munkanap, nem mindegy.
    .

    Erre írtam, hogy ez kb ugyanannyi idő egy Windows esetében is (sőt WP-nál is). Senki nem beszélt arról, hogy 500GB adatot kell szinkronizálni, de nem is kötelező egy Win-es gépen minden szart tárolni. Simán mehet minden a felhőbe, ugyan úgy, mint a Chromebook-nál.

    A magyarországi 3G-vel meg nem nagyon tudom, mi a bajod, Telekom, Vodafone hálózata is igen jól szerepelt a legutóbbi felmérésekben, pl a Vodafone Magyarország a 4. legjobb a Vodafone csoporton belül.

    A Chromebook sajnos net nélkül nem sokat ér

    Kiévve hogy offline is tudod használni, csak valahogy ez nem töltődött le a sok ember agyába, mert a Windows... De a ChromeOS offline is megy.... Ez a nem sokat ér szöveg eléggé fapados gondolkodás

    Én tényleg próbálom, fenn van egy Dell Latitude D420-on, és az XPS 13-ra is felraknám, ha végre nem fosná össze folyamatosan magát a hivatalos recovery pendrive készítő plugin a Chrome-ba (3 különböző gépen, több pendrive-al próbálva). De légyszi linkelj egy offline szövegszerkesztő programot, meg egy rendes videó lejátszót, mert amit találtam, azok nem túl funkciógazdagok egy mpc home cinema-hoz képest.

    Laci

Új hozzászólás Aktív témák