Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz hallador #32 üzenetére

    Az oktatási piac nem egyenlő az egész piaccal. Ahogy írtam én is, a Chromebook-ok oda pont ideálisak, mert nagyon jól zártá lehet tenni. Mint minden "network PC", vagy vékony kliens. Ami egy iskola vagy tanár szemszögéből ideális iskolai számítógép, a teljesen más, mint amit otthonra venne egy átlagember.

    Kíváncsiságból összenéztem két nagyon hasonló megoldást és az jött ki, hogy nem olcsóbb a chorme book a wines alternatívájához képest:

    Ez egy Asus Chromebook C200 összehasonlítása egy Asus Transformer Chi-vel:

    http://www.thelaptopsearch.com/compare/Asus-Chromebook-C200-DS01-vs-Asus-Transformer-Book-Chi-10-T100CHI_C1_BK

    Hasonló áron vannak az Acer netbookok is a chromebookjaikkal. Van amelyik szinte ugyanazt a hardvert rejti. Gondolom a gyártók örülnek is annak, hogy eladhatják a netbookjaikat új "néven"

    Itt is van egy régebbi összehasonlítás: http://www.chromebookworld.com/2014/11/10/chromebook-vs-netbook-round-one-with-the-200-acer-e11/

    Egy 1000 dolláros prémium chromebookkal szemben meg nem hogy olcsóbb windows is alternatíva van, de ott van pl. a Macbook Air is. Igaz a kijelző felbontása nem túl magas, de minden másban kíváló. Nagy üzemidő, erős cpu, nagy és gyors háttértár, a legjobb háttérvilágításos billentyűzettel, prémium megvalósítással, gyárilag egy halom ingyenes szoftverrel és utólag telepíthető rá rengeteg natív alkalmazás.

    Szóval árban egyforma, vagy minimálisan olcsóbb csak a Chromebook. Az se segít rajta, hogy sok oldalon használnak pl. java-t, amit a chrome os nem támogat. Sajnos úgy néz ki, hogy sok idő eltelik majd, míg a net java vagy mondjuk flash mentes lesz és addig nagy bosszúságot okoznak az olyan os-ek, mint a chrome vagy az iOS.

    A Google hardvereiből nekem sajnos pont a Pixel C tetszik, de arra meg Androidot tettek, nem Chrome-ot.

    Az ideális noti, vagy chromebook az 2in1 gép, vagyis tablet rácsatolható billentyűzettel és ebben a Pixel C eddig a legjobb megoldás. Lekörözi magasan a Sureface Pro-t és az iPad Pro-t is.

    A jelenlegi palettáról az Asus Chromebook Flip tetszik...de sajnos az sem tagadhatja le azt hogy okkal olcsó. Ezeket a 720p felbontáshoz közeli kijelzőpaneleket már el kellene felejtenie az összes gyártónak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák