Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Nekem a 1,5Giga veri ki a biztosítékot. Nagyjából 3e forinttal lett volna drágább a 4gb, de nagy tételben lehet, hogy 2 vagy még kevesebb a különbség.

    A fejlesztők az xbox-nak meg a ps-nek is rimánkodnak, hogy legalább 4 gigát tegyenek már bele.

    Egy csomó programozási idő megy el arra, hogy tárhelyet kell optimalizálni. Okés, hogy a hatékony és szép programozás törekszik a tárhely optimális használatára is, de ilyen árak mellett tényleg az van, hogy ostobaság a memórián fillért ba...ni.

    jó, tudom, hogy 10 millió darabnál az már 20milliárd forint, de szerintem a fejlesztők meg simán több értékű munkaidőt töltenek a memóriába való bepaszírozással, ergo valahol ez rohadtul nem költséghatékony. Legalábbis a mai memória árak mellett nem az.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    Szerinted egy konzolgyártó nem köt olyan beszállítói szerződést, ami a termék várható életciklusát lefedi? Egyébként sokrszor pont onnan tudják, hogy hány évre tervezik a terméket, hogy a beszállító elkotyogja.

    Az igaz, hogy a mezei usernek horror ddr3-as árakkal kell számolni miután vált az ipar ddr4/ddr5-re de ezzel nem értek egyet, hogy a konzolgyártók is drágábban veszik. Szerintem inkább még olcsóbban vagy átlagáron végig,.

    Meghagyják a gyártó kapacitást a DDR3-ra, ameddig szól a szerződés, nagyjából amennyi kell a nintendónak (meg szerintem az xbox és ps is ddr3-as lesz, majd kiderül) és a fölösleget meg eladják a mezei usereknek, akiknek még régi gépük van, horror áron.

    Nekem ez így tünik logikusnak.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Abu85 #29 üzenetére

    Vagy nem érted vagy nem akarod érteni, amit mondok.

    Értek valamicskét a beszerzéshez és az biztos, hogy ezek nem adhoc beszerzések, amit a nintendo csinál, hanem évekre előre megállapodik, sőt akár leköt valamekkora gyártókapacitást is, de azt vállalja, hogy azt át is veszi. Egy gyártó már miért ne menne ebbe bele? Sőt az ellátási láncban végigmegy ez és leköti a szükséges kapacitást az ő beszállítójánál is, mindenki boldog, évekre előre tervezhető bevétele és nyeresége van.

    A gyártónak meg a profit ilyenkor biztosított, mert pontosan tudja, hogy minden hónapban mennyit kell gyártani és azt meg is veszik tőle. Sőt még az árat is szokták ilyenkor rögzíteni, vagy végig fix árat fizetnek vagy tipikusan valamennyivel kevesebbet, hiszen a gyártónak is dolgoznia kell a folyamatinak a javításán. Ha be is szüntetik a DDR3 gyártást valamikor a nagyközönség számára, szerintem simán elképzelhető, hogy meghagynak annyi gyátókapacitást amennyi a nintendónak elég és amennyit jó előre lekötöttek a szerződésben. Ha a nintentdó rosszul számolt, akkor úgy járt, de az nem tartozik ide szorosan.

    Ezért mondom, hogy a memóriával spórolni igen elvetemült egy ötlet, mert jelenleg nagyon olcsóak.

    Ugyanez a helyzet pc-nél is, hogy szívják a fogukat sokan, hogy még plusz 4giga ramot vegyenek 5e-ért, inkább vesznek nagyobb SSD-t, pedig szerintem a userek 90%-nak elég lenne ssd-ből 60giga és inkább a több memóriát kéne pár ezret belerakni és mondjuk a VM-et kikapcsolni.

    Most már nem annyira, de még 5 éve is, haver számtech boltjában ha a vevő érdeklődött, hogy mivel tudná a gépét gyorsítani, akkor a legjobb megoldás, hogy vegyen bele még memóriát. Ma már annyira nem igaz, mert általános a 4 giga és 4 és 8 között nincs akkor különbség, de azért észrevenni.

    A programozáshoz is értek valamicskét és úgy gondolom, hogy lehet egy programot optimalizálni a memóriahasználat tekintetében, de akkor ez a munka más fejlesztésektől veszi el az időt és egyébként teljesen feleslegesen, mert már nem a memóriának kéne a szűk keresztmetszetnek lenni.

Új hozzászólás Aktív témák