Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz hcl #45 üzenetére

    ViZion-nal értek ebben a témában egyet. Nem sok köze van az otthoni felhasználásnak a cégekhez, pláne nem a nagyokhoz.

    Egy Amazon/Google méretű cégre eddig sem volt sok hatással a konzumer rétegben elterjedt rendszerek aránya. Valószínűleg az NSA botrányt követően (meg úgy általánosságban is) arra fognak törekedni a komolyabb cégek, hogy saját maguk által ellenőrzött szoftvereket használjanak, jó eséllyel már egyedi igényekre tervezett/terveztetett hardverekkel együtt.
    Ugyancsak az NSA botrány miatt logikus lépés lenne, ha az összes komolyabb állami szervezetet és bank rendszereket átállítanák Windowsról.
    A Patriot, THAAD, Aegis, Black Hawk és az F/A–18 terveinek kiszivárgását követően az amcsik részéről is logikus lépés lenne a Microsofttól megvonni a bizalmat és egy saját, kevésbé általános felépítésű rendszerre átállni.

    A kisvállalatokat meg elsősorban a pénz és a rendelkezésre álló lehetőségek irányítják. Ha Linuxra már most elérhető lenne minden szoftver olyan minőségben és funkcionalitással, mint Windowsra, akkor ugyancsak az égegyadta világon senkit nem érdekelne, hogy a dolgozók mit használnak otthon.

    Az otthoni felhasználókat érdemes külön kezelni a vállalati szférától, hiszen az otthoni felhasználók is nagyon sokféle rétegből épülnek fel.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz hcl #45 üzenetére

    a döntéshozók a költésben érdekeltek. nulla forintnak akárhány százaléka nulla, ezért nem érdekli őket a linux. dolgoztam minisztériumi környezetben egy évtizeddel ezelőtt, az én gépemen akkor is linux volt, és mindent meg tudtam oldani. biztos lehetsz benne, hogy a linux 10 évvel ezelőtt is alkalmas lett volna a minisztériumi alkalmazottak 99%-a számára. következésképp nem a linux alkalmazhatósága volt az érv, hogy mégis inkább kifizetnek egy zsák pénzt egy ms disztribútornak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ViZion

    félisten

    válasz hcl #45 üzenetére

    A céget hidd el nem érdekli. Nálunk minden OS X, mindenkinél MAC, nem is kis cég. Kutyát nem érdekli mid van otthon. A vezetőség a rendszergizdákkal egyeztet, pénzt számolgat és dönt.

    Egyik boltban, ahol Ubutnura állt át az egész, nemrég lecseréltek mindent új winDOS-os gépekre... mondom WTF? Valami nem volt jó? De, jó a linux, elvoltak vele ~1,5 évig, de most pályázatra cseréltek mindent. Mivel OS is belefért, az is lett. Persze minél nagyobb az összeg, a "forgatás" után annél többet lehet kiszedni a pályázatból. Szal. az ingyenesség (tudom, h fizetős, supportos verziók is vannak, de nem kérdeztek...) hátrány is lehet.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák