Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #6 üzenetére

    Mert nem nagyon van olyan egér, amiben köbmilliméterenként több parasztvakítás van, mint a G502-ben, és a legtöbb vásárlója nem a szélsőséges preferenciái miatt dönt mellette, hanem, mert a csapból is ez folyik, és rossz helyekről tájékozódik. Hatványozottan igaz ez, ha viszonyítási alapjuk sincs.

    Egerekben jártasabb körökben ez köztudott, és az sem véletlen, hogy kb. egy pro kezében sem látni; egyszerűen antitézise annak, mint aminek marketingelik. Ettől még maga a hardver rész lehet jó, bár itt elsősorban a szenzorra és a wirelessre gondolok (ezek valóban hibátlanok), mert eddig a Logitech kapcsolói és talpai notóriusan gyatrák voltak, még a legdrágább egereiknél is, de a kábeles darabok vezetéke sem volt olyan, amiről szívesen esszét írna az ember.

    Most látszólag elindultak egy jobb irányba, és nagy előrelépést tettek, főleg a madzagos változatnál, ami mindenképp dicséretes, de azért bőven van még hová fejlődni. Sajnos a cég szokása, hogy egy-két modellel (MX300/MX500, G305, G PRO Wireless) effektíve megreformálja a piacot, aztán megül a babérjain, és elbukik a részleteken. A legtöbb potenciált rejtő egerüket (G305) meg nem hajlandók Superlight-osítani, de ennek száraz anyagi okai vannak: nem akarják elvenni a piacot a többi, 100 dollár feletti modelljük elől. Más racionális indok nincs, mert óriási user igény lenne rá, és ebbe még nem számoltuk bele a G102/G203 hívőket, a G PRO X Superlight-ból kiindulva meg a technológia adott egy 50-55 grammos G305 Superlight-hoz.

    Igen, neked is valószínűleg régen volt Razer egered. A Logitech sem képvisel jobb minőséget, egy Basilisk V2-nél meg pláne nem; ez már nem az a Logitech, ami 15-20 évvel ezelőtt volt (MX300-tól MX518-ig), és az örökkévalóságnak tervezték az eszközöket. Ettől függetlenül a Razernek régen jóval több vacka volt, mint mostanság, de már akkor is akadtak legendásan jó termékei (pl. Krait (2006), DiamondBack/DiamondBack 3G, DA-k, Mantis padok, eXactMat), mára pedig zömében elég korrekt cuccokat csinálnak, legalábbis billentyűzet/egér témakörben.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Sinesol #6 üzenetére

    Szerintem a fostalicska minőségű kínai Omron kapcsolók miatt.
    Nekem a G903-ban is ilyen volt, nem volt még egy éves mire duplaklikkes lett. Átforrasztottam japán D2F-01F-re, azóta faszán műxik.
    Értem én, hogy a költségcsökkentés van belehímezve minden gyártó zászlójának a közepébe, de egy 40eFt-os egérnél azért na...

    [ Szerkesztve ]

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • worxland

    addikt

    válasz Sinesol #13 üzenetére

    Nekem volt már pár Logim (Performance MX, MX Master, 2 db MX Master 2S, G700, G502 Hero, G502 Lightspeed, G604), majdnem mindnél előjött a duplaklikk. Szóval ez igenis valós panasz és nagyon jó lenne, ha sok év után végre a Logi félretenné a fillérbaßást és megoldaná a dolgot.

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #13 üzenetére

    Az is 5 éve volt, akkoriban még nem feszelték alul úgy switch-eket, hogy az 50 000-es egérben 7 hónap után cserélni kelljen. Mondjuk a talpaik, meg a kábeleik már akkor is gyatrák voltak, de az, hogy nincs vele gondod, az csak annyit árul el, hogy ezen a téren nem nagyok az igényeid (vagy olyan felhasználásban részesíted az egeret, ahol kevésbé számítanak).

    "kipróbáltam pár random hypolt Steelseries, Roccat, Asus egeret, de egyik sem fogott meg igazán"

    Azt nem csodálom. Tavalyig nem is volt olyan egerük, amire érdemes lett volna három sornál többet vesztegetni. Kivéve a SteelSeries, mert ott volt anno egy Kinzu v1 és egy Kana v2, de ezen kívül vagy 8 évig semmi érdemleges. ASUS-nak meg kb. három egere van összesen, ami éri rendesen a pénzt, és ebből kettő most jött ki, de ott is lehetne még picit finomítani a recepten (a harmadik meg a vezetékes Keris, de az sem egy régi modell). Látod, a megfelelő viszonyítási alap ismét közrejátszik a megítélésben.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    Nem csak a félméteres kalimpáláshoz kell jó talp vagy pad, a kis mozdulatokhoz, mikrokorrekciókhoz legalább olyan fontos, ha nem fontosabb, mert sokkal kisebb erőkifejtéssel kell legyőznöd az egér tehetetlenségét és súrlódását, és a mozgatás is kisebb szakaszra/területre fókuszál, ergo a jó eredmény eléréséhez szűkebb határokon belül hibázhatsz. : >

    Itt jön el az a pont, hogy a személyre szabott, abszolút optimális élmény megvalósulása többváltozós egyenlet. Például az ultrakönnyű egereknél sokan szeretik a picit lassabb fajta (nem egyenlő a gagyival!), kisméretű talpakat (netán a PTFE helyett a kerámiát vagy a szintetikus zafírkristályt), meg a textúrásabb kontroll padokat, hogy az alacsony tömegből fakadó fürgeséget és légiességet picit ellensúlyozzák/megszelidítsék (kevésbé csúszós papucs és kevésbé gyors pad ----> kontrolláltabb érzet, mert nagyobb erőkifejtés mellett is segítenek stabilizálni a mozdulatot, kisebb mellett pedig nem akadályozzák annak végrehajtását).

    Ennek az éremnek a másik oldala az, hogy a nehezebb példányoknál jobb lehet a nagy PTFE felület és a simább tapintású, gyorsabb alátét, mivel csökken az adott mozdulathoz szükséges erőkifejtés, és kevésbé megterhelő eredmény születik, ami jóval konzisztensebben fenntartható. Ez a két véglet, és ezen belül lehet kisakkozni az egyénre levetített ideális kombinációt.

    "talán valamelyik dota világbajnok még egérpadot meg semmitse se használ, azt mondta zavarja."

    Mert korábban megszokta, vagy nem is próbált jót (itt is nagyságrendekkel több a vacak vagy a semmi extra, tizenkettő egy tucat, mint a nem az – ha meg csak a honi elérhetőségre koncentrálunk, az Artisan padok felbukkanásáig eléggé siralmas volt a helyzet, de most már hébe-hóba találni például X-raypadot vagy Pulsar cuccokat is, bár azért bőven lenne még importálásra érdemes cumó), aztán nem variál. Csomó old school quaker is úgy játszik még mindig, hogy az ölében van a billentyűzet, mert anno a LAN cafékban a kevés hely miatt így fértek el, és aztán így szocializálódtak. Ettől még nem lesz követendő vagy a többség számára ideális példa.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Semplar

    őstag

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    Én sem használok egérpadot. Kihúzható bútorlapon van az egér a billentyűzettel együtt.
    Sokkal jobban siklik, mint az egérpad és könnyebben tisztítható. Ha párás az idő egy kicsit tapadósabb, de ilyenkor egy pisszenet szilikonspray az egér alá majd jól áttörölve csúszik, mint a salamon tökéletes. :DDD

    “Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #39 üzenetére

    "HAbár nevetséges kicsit az ára, amibe kerül annyibol üvegesnél megveszem és belemaratom az asztal sikjába és meg talán igy is olcsobban jövök ki."

    Azért nem egészen ugyanaz lesz a végeredmény (ez pl. asztal magasságból ejthető is), szóval ha érdekel a dolog, szerintem jobban jársz egy SkyPAD-dal, és tényleg csak egyszer kell megvenni.

    Meg nincs is már az a méretbeli korlátozás, mint annak idején az Icemat-ekkel. Viszont erre a legjobb a minél vaskosabb virgin grade PTFE (0,8 mm vastag Hyperglide a best), és a szövethez, de még a műanyaghoz/aluhoz képest is gyakrabban kell cserélni. Nyilván használatfüggő, de a félévente esedékes cserével nem túlzok. Zaied tud neked tartós tapasztalatokkal szolgálni SkyPAD témában.

    A gránitot nem mondanám mainstreamnek :DDD, de sokféle felülettel kísérleteznek az emberek. Meg nem volt valahogy kezelve? Egyébként gondolom, hogy az sem kíméli a teflont (a kerámia és szintetikus zafírkristály meg nem tudom, hogy karcolja-e, mindenesetre hogy nem valami halk, az tuti).

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák