Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RyanGiggs

    őstag

    válasz Abu85 #5 üzenetére

    Ha meg eljő az a rossz idő,akkor vége a PC-s játékoknak!! :(((
    Hisz ha nincs diszkrét vga, akkor nincs új "konzolport" se.
    Gondolom a next generation konzol játékokat, már nem tudják
    majd úgy lebutítani hogy az eladhatóvá váljon,és megfelelően fusson PC-n!

  • Angel1981

    veterán

    válasz Abu85 #5 üzenetére

    Es megis milyen strategiavaltassal lehetne megmenteni a diszkret vga-kat, ha egyszer egyertelmuen latszik, hogy a tendencia a kiszoritasukra iranyul?
    Egyaltalan miert akarnak annyira megmenteni, ha egyszer mast se lehet hallani, hogy minimalprofittal dolgoznak?
    (Amit en azert vitatok....)

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #34 üzenetére

    Sejtettem, így kell legálisan statisztikát hamisítani:) Nem csak a sok pénz miatt vezet az intel, az amd-nek is sok jó dobása van/volt, de a marketingesei nem állnak a helyzet magaslatán még mindig.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #37 üzenetére

    Idézőjelben értem természetesen. AMD-nél is előfordulhat persze, hogy az igp-t nem használják, a különbség annyi, hogy használhatják ha akarják, a fent említett intel felállásban erre lehetőség sincs. Gondolom te itt az elsők közt vagy akinek ezt nem kell külön taglalnom:) Okosak az intelnél, azt be kell ismerni. Az AMD-nél meg nem, hiába hoznak ki jó dolgokat ha nem támogatják és nem hirdetik megfelelően, elég ha csak a powerplay-t megemlítem, ami sok gyártónál még mindig abban merül ki, hogy 200mhz-et visszavesz a gpu 2D-ben, ami fogyasztásra kb zero hatással van. Vagy hogy az AMD által előírt csak ddr5 rammal gyártható vga-kat ddr3-mal, sőt ddr2-vel, esetenként még 128 bit vs 64 felállásban is kidobják piacra a gyártók büntetlenül. Ha egy cég ilyeneket megenged magának a vásárlóival szemben szenvedjen csak, meg is érdemli. Intel is csinál csúnya dolgokat, pl a fent említett vagy tuningolsz vagy igp-t használsz verzió, de ott nincs átverés, megmondják ez van, ezt kapod.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Male

    nagyúr

    válasz Abu85 #37 üzenetére

    Az is pénz, csak ha ebből azt vezetik le, hogy mindenki IGP-t akar, akkor már gond van vele... bár erre tökéletesek a statisztikák, azt lehet belőle kihozni, amit csak akarnak.

    Jó lenne egy olyan stat pl, hogy az IGP-s Intel procik hány %-a ment H-s lapba, és mennyi P-sbe... nem lepődnék meg, ha elég nagy lenne a hasonlóság azzal, hogy korábban hány % vett integrált VGA-s alaplapot, és hány anélkülit.
    Na pl ebben az eltolódás tényleg azt mutatná, hogy hogyan változtak az igények.

  • Móci

    addikt

    válasz Abu85 #48 üzenetére

    A fene, pedig nagyon jól mutatott ott... ;]

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #43 üzenetére

    Húha, ezt az AMD és a gyártók is tudják? Kezdem azt hinni nem vagy az első pár emberben akinek ezt nem kell taglalnom. Saját tapasztalatok:
    GB HD4670: gpu-ból talán 200mhz-et visszavett, memóriából semmit
    GB HD4850: egyik ccc-vel gpu-ból vsszavett 200mhz-et, ramból semmit, másik ccc-vel maxon tekert a kártya mindig
    XFX 4830: gpu-ból ez is visszavett pár száz mhz-et, ramból semmit
    XFX 5770: gpu-ból visszavett, ramból semmit vagy minimálisat, idle fogyasztása biztos nem volt 20W alatti még általam beszabályzott kb 200/200-as órajelekkel, gyárilag meg biztos nem.
    A szomorú az egészben az, hogy fogyasztásra a gpu órajelének csökkentése nem sok hatással, a memóriáé viszont igen.
    Furcsa mód sapphire 4670-nél, 5570-nél, 5670-nél, 4830-nál a ramot is levette 200mhz környékire...
    Volt olyan ph teszt ahol vmelyik radeont teszteltétek és gyárilag egyáltalán nem volt PP mint a GB 4850-nél és a cikkíró manual külső sw-rel vette le az órajeleket, hogy tudjon PP fogyasztást mondani...
    HD 6670 speckójában ott van, hogy DDR5 memória. Mért is adja ki sok gyártó ddr3-mal? Anno azt hiszem te ígérted, hogy megkérdezed erről az AMD hivatalos álláspontját, nem tudom, jutottál esetleg valamire?
    DDR2-es 4670? Létezik, ok, speckóban benne van. De 64 bites 4670 is? Mert az is létezik.
    Én mint laikus vásárló - ok, ÉN nem vagyok az de sokan igen - kinézem magamnak a HD6670-et, aminél csak ddr5 van feltüntetve, aztán hazaviszek egy ddr3-as kártyát mert én nem értek hozzá, haver meg kiröhög hogy mit vettem..vannak ilyenek? Vannak, még ph-n is. Kérlek szépen, ha nekem utána kell néznem, hogy melyik gyártó melyik kártyája teljesíti az AMD által előírt, mindenki számára látható speciket az régen rossz, mondhatnám ha nem a specinek megfelelő kártyát kapok akkor engem megtévesztettek. Ez az egyik. Ha nekem utána kell olvasnom, hogy melyik gyártó melyik kártyájánl működik a PP, az is nagyon rossz. XFX dobozain hatalmas betűkkel szokott ott virítani a PowerPlay felirat, furcsa mód legtöbbször csak a memória órajelének kapuzásához szükséges alkatrészt felejtik le a kártyáról. Ez hogy is van akkor? Utána kell nézni minden egyes kártyának, nevetséges. ott vannak a notebookok. Már kb ott járunk, hogy szinte minden intel-nv vga-s gépben lekapcsolható az nv vga teljesen. AMD megoldásnál nem feltétlen, utána kell járni, ha lekapcsolható akkor is sűrűn előfordulnak anomáliák, vibráló képernyő, elfakuló színek, stb. NV optimus technológia sztem már elég sok embernek ismerős, AMD-nél erre mit ismernek?
    Az egy dolog, hogy rossz a marketing - egy időben olyan fokú elírások voltak a cpu-k speceiben, hogy sztem az intelnél nem is kellett vicceket mesélni - , de a jó ötleteket nem támogatják kijutás után, nem rendszabályozzák be a gyártókat, gyakorlatilag minden gyártó azt csinál amit akar az AMD cuccaival.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Male

    nagyúr

    válasz Abu85 #56 üzenetére

    Igen, de előtte mennyi volt? ( legalább kb )

    Köszi!

    #57: Akkor én elvileg legariztathatnám az 5770-emet csak azért, mert 1200-on mennek a RAMok minden helyzetben?

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #57 üzenetére

    LoL:) Sok gyártó most komoly bajban van ha ez tényleg így van..köztük az XFX és GB az élen. Azt még azért megemlíteném, hogy minden kártyánál próbálkoztam meghackelni a bios-t, gondolom nem kell mondani hogy hiába írtam be az idle módokat nem változott semmi memória szinten, mivel egykor műszerészként végeztem, ahogy sokan erről a fórumról és két kártyánál többet láttunk, arra jutottunk hogy kispórolnak egy kis alkatrészt ami az automata órajelváltást biztosítaná a memóriának. De bárhogy is van, sok kártyánál nem működik a dolog, az a nagy helyzet kevesebb van valszeg azokból, amiknél működik. De ne mondd már nekem, hogy te 1-2 kártyáról se hallottál ami defektes ilyen szempontból - is -. Mivel ti vagytok olyan helyzetben, hogy megkérdezzétek az AMD-t erről a dologról, megtennétek?:) Hozzá lehet csapni a ddr3-as 6670 kérdés mellé, esetleg a 64 bites 4670-ről is mondhatnának valamit, ha jól emlékszem XFX is az elkövetők közt volt. Hol tudok utánanézni annak, ahol egyértelműen le van írva a PP meghatározása hivatalos formában? Számolgattam kicsit, amennyiben ez jogilag garos példának minősül és javítani valszeg nem lehet a kispórolt alkatrész miatt, úgy valszeg már csak a GB és XFX kártyák miatt is becsődölne az AMD, ha pénzt kell visszaadnia akkor is, ha új kártyát kell adnia akkor is, vagy mutogathatnának a gyártókra, de mivel ők többen vannak úgyse ők húznák a rövidebbet.
    Ha beperelném az AMD-t és a gyártókat kis országunkból, az évek alatt elszenvedett átverések miatt, mennyi pénzt nyerhetnék?:)

    szerk: Volt egy teszt, aminél kifejezetten emlékszem, hogy a cikk író mondja, hogy: " érdekes mód a PP nem működik és a kártya 2D módban is 3D órajeleken megy..". Viszont teljesen lényegtelen. Amikkel én találkoztam azoknál PP ezekszerint hivatalosan nem működött. A vga gyártó arra hívta fel a figyelmemet, hogy kifejezetten jól működik...nem, nem csak az én példányomnál nem működött, hanem senkinek, akinek a fentebb felsorolt vga-i vannak/voltak. Az XFX 4830 elég sok itteni tagnál landolt, mert kifutásakor jó áron dobálták, meg ezt leszámítva frankó kártya volt, ahogy az 5770 XFX is, de PP senkinél nem működött. Ugyanez igaz a többi vga-ra is amiket felsoroltam.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Male

    nagyúr

    válasz Abu85 #59 üzenetére

    Köszi!

    Megnézem majd úgy is... most két monitor van rajta, de úgy rémlik, hogy eggyel is így működött.

    Chaser: Ez volt az a teszt.

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #62 üzenetére

    Zafírral nekem se volt bajom, mint fentebb írtam PP mindnél működött. Ami nekem hiányzik, a piros PCB szín, ami régen még megvolt, ezért is váltam meg mindtől, egy ATI legyen piros, de ez egyéni szocproblem. A topikok tele vannak, hogy milyen vga-val mai napig nem működik a PP. Elég aktuális vga még az XFX és GB 5770, de a felsoroltakból szinte még mindet lehet kapni és ki tudja még hány defektes van, majd körbenézek. A dolog lényege nem az lenne, hogy az AMD csődbe jusson, bár ezek után azt mondom megérdemelné, de az nekünk se lenne jó. Viszont:, legyen feltételes módban a PP az oldalukon, felsorolva az összes kártyát ami ezt a jelzést megkaphatja, és aki nem felel meg a feltételeknek, ne reklámozhassa az adott vga dobozán a PP-t. De a legjobb az lenne, ha köteleznék a gyártókat a szolgáltatás maradéktalan betartására. Ezenkívül a több évi átverésért az érintett gyártók élükön az AMD-vel nyilvánosan kérjenek elnézést a tudatos megtévesztésért és ígérjék meg, hogy nem egy olyan embernek kell ezt elérnie, akinek az EE megoldások a hobbija, hanem korrektek lesznek. De ez már csak hab a tortán, mert én mindig figyelek és nincs esélyük:D Komolyra fordítva ha van jogászotok és beszélhetek pár szót vele, talán kiderül van-e esély arra, hogy a fentebbi dolgok megvalósuljanak. A ph szlogene az, hogy értünk van, itt az alkalom a bizonyításra:) Bár érthető okokból nem várom el, hogy ti belefolyjatok a dologba. De annyit megtehettek a jogászon kívül, hogy szigorúan pm-ben megmondjátok hova fordulhatok és az erősen témától elkanyarodó h
    sz-eket bennhagyjátok legalább még egy darabig. Köszönet előre is :R
    Ha iránymutató kapnék pls te írj, téged biztos nem tiltottalak:D

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Abu85 #12 üzenetére

    Elképzeltem ahogy az Intel GMA -kon száguld a Crysis FullHD -ben, igen jó FMA programozó kell majd oda. :U

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • Caprica

    csendes tag

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    A Mercury Research 2011 Q2 riportját itt találjátok.

    http://www.investorvillage.com/mbthread.asp?mb=476&tid=10780158&showall=1

    Felhívom a figyelmet az Nvidia Notebook VGA kártya eladásaira.

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #72 üzenetére

    Már az is bőven jó, ha a GB és XFX brandra ráhúzzák a lepedőt. De ha ez megvalósul az AMD is szőnyeg szélére kerül, lehet nem jogilag, de akárhogy nézem szemet hunynak dolgok felett. A chipet ők gyártják, ők hirdetik a tulajdonságaikat, amiket egyes gyártók a végterméknél nem tartanak be, de a nem létező tulajdonságaikat továbbra is hirdetik. Az internet korában azért nem valószínű, hogy ezért vállon veregetésre számíthatnak a felhasználóktól. Amennyiben ez valós garanciális probléma, a kisker nem fogja benyelni, ahogy a nagyker se, mindenképpen a vga gyártóját veszik elő. Az meg engem már nem érdekel, hogy az AMD a gyártókkal mit meccsel le. Lehetőség lenne talán új bios, ha a ph-n nem lennének nagyobb tudású ezzel foglalkozó tagok mint a gyártóknál:D De mivel az említett kártyáknál magam is próbálkoztam és vagy nem indulással díjazta vagy figyelmen kívül hagyta a kártya, így valszeg a legtutibb bios író se oldja meg a dolgot. Az XFX már tavaly is stiklizett, valszeg előtte is, akkor még kiemelt partner volt, attól még nem működik a PP mert az AMD leminősíti őket. Ha jól értelek és perre kerülne a sor, és ideális esetben megállapítanák a hibát, akkor minden érintett vga-t a gyártóknak kötelességük lenne működőre cserélni globális szinten azoknál, akik élni akarnak a lehetőséggel? Most én visszavihetem kiskerbe hogy garizzák, de ebben az esetben a kisker és nagyker tényleg vétlen, azt senki nem várhatja el hogy ők bukják be a veszteségeket emiatt.
    A PCB színe meg mint mondtam szubjektív, az asus piros, ezért van az zafír helyett nekem:)

    szerk: Zeratul: Fentebb taglaltam. Ha jogilag nem is vonhatók felelősségre ok.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #75 üzenetére

    Szőnyeg széle azért kell nekik, mert ezt hagyják. Ha ebből lesz valami, ők úgyis oda állnak jogászok nélkül is, a cél csak annyi lenne, hogy végre működjön a PP minden amd kártyán megfelelően, ahol pedig nem működik azt legalább az amd tegye közzé és a gyártó ne használhassa a termék dobozán. Sztem nem nagy elvárás.
    Az érintett gyártók viszont jogilag is nyugodtan mehetnek annak a bizonyos szőnyegnek a szélére, vagy szándékosan, vagy hozzá nem értés végett, vagy spórolás miatt nem működik egy olyan szolgáltatás, ami döntő lehet sok vásárlónak amikor vga-t választ. Sztem ezt se kell igazából túlragozni. És igen jó lenne elérni, ha a felhasználó az érintett kártyákat becserélhetné megfelelően működőre vagy visszakapná a pénzét, amit a gyártó elküld a nagykernek, az pedig a kiskernek. És természetesen azt a pénzt, amennyiért vették a kártyát, nem az aktuális értékét.
    Most első körben megnézem azt, hogy tényleg nem volt-e részemről user error, de 99% hogy nem, mivel másoknál is hasonló a jelenség, még ti is belefutottak egy GB kártyával. Monitor tesztnél mindig 1 volt, frissítési frekvencia 60hz, overload az fogalmam nincs merre van, de gondolom ha zafír kártyáknál nem kellett megkeresnem hogy azok működjenek, a többi kártyánál is ugyanazon a beállításon volt.
    6-7 év az soknak tűnik. Azon gondolkozom éppen, mi lenne ha felkeresném azokat a gyártókat, ahol működik a PP? Nekik már érdekük, hogy akiknél nem azok copóágra jussanak:) Legalábbis gondolom én, ha 1-2 konkurenciával legalább időlegesen kevesebb lenne, annak a többi gyártó csak örülne.
    Én nem akarok a gyártókkal barterelni, hogy szőnyeg alatt 1-2 embernek cseréljék a kártyát vagy adják vissza a pénzt. Ahogy eladták tömegesen a vga-kat úgy vállalják érte a felelősséget is minden megtévesztett vásárlóval szemben aki élni akar ezzel a lehetőséggel.

    Zeratul: A tuningos megmozzanásod felett átsiklottam. A gyártók gyári órajeleken garantálják a működést, máshogy nem. Szóval nem, nem akarok emiatt senkit perelni, más miatt se, de ha nincs más módja hogy korrektek legyenek akkor egy próbát megér a dolog.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #78 üzenetére

    Mondom ok, ha jogilag az amd nem bűnös, hatásköre sincs beszabályozni a gyártókat. De ha vannak gyártók akik nem tesznek eleget a PP követelményeinek, talán már csak felsorolhatja az amd a saját oldalán az érintett vga-kat, ahol hájpolja a PP-t. Ez nem hinném hogy pénzbe kerülne, max 1-2 tesztelő, azért nem olyan számú típust dobnak ki a gyártók hogy nagy erőket kellene ehhez felhasználni.
    A korrekt gyártókhoz nem panaszkodni mennék, hanem hogy mutassak nekik egy jó lehetőséget, hogy padlóra küldhessenek 2 riválist:) Nekik biztosan vannak profi jogászaik, hátterük az események felgyorsításához. Persze lehet azt mondják nem, de ez is megér egy próbát.
    GB-ot egyáltalán nem értem, alaplapoknál nálam TOP1 volt jó ideig, még lowend vonalon is korrekt cuccokat adtak/adnak. De amit vga-val leművelnek az pofátlanság enyhén szólva.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák