Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Móci

    addikt

    válasz Male #17 üzenetére

    Mondjuk nem hiszem, hogy az intel átáll arra a módszerre, amit az AMD fog alkalmazni a Bulldozernél, magyarul a felső kategóriában nem lesz integrált gpu.
    Nem érné meg neki, mert így is eladhatja a gpu-ját, hiába sokan le se sz**ják, hogy benne van, vagy nincs a prociban.
    Extrém esetekben lehet, hogy jó, pl. hirtelen behal/el kell adnom a nagy teljesítményű vga-t, és nincs cserekártyám. Bár ez már kegyetlenül ki van sarkítva, s mese kategória...

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Chaser

    titán

    válasz Male #41 üzenetére

    Ugye-ugye, ilyen irányú statisztika vajon mért nincs?:) Persze, végül is eladták...jó marketing, szívtelen de korrekt vezetőség ;] Ahogy egyre jobban elgondolkozok ezen a 2 cégen, ez azért jobban tetszik mint az AMD sokszori lesz@rom politikája.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Móci

    addikt

    válasz Male #41 üzenetére

    Jó elgondolás, de mondjuk a H-s lapoknál ott van az is, hogy relatíve olcsóbb egy ilyen chipsettel szerelt deszka. Magyarul lehet, hogy nem használja az igp-t, csak megvette az azt támogató lapot, mert nem volt több pénze egy komolyabbra.
    Bár lehet, hogy én tévedek.

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Male #41 üzenetére

    Az, hogy az erős IGP-k átformálják a piacot másból is látszik. Az AMD és az NVIDIA VGA-kból származó bevétele negyedévről-negyedévre csökken (bár az NV ezt nem méri külön, de az IGP-k mellett is jelentős a csökkenés). A Mercurys 24 milliós eladás évek óta negatív csúcs.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Chaser

    titán

    válasz Male #51 üzenetére

    Na most az van, hogy PP csak azt köti ki, hogy a gpu órajele csökkenjen bizonyos %-ban, de már itt is megbukott a dolog, mert van olyan kártya ahol még az se csökken, másodszor azért bukott a dolog, mert a gpu órajelének nagymértékű csökkentése is min. pár W fogyasztást hoz konnektorból mérve is. Ha pedig előírja a ramot is, ami logikusan gondolkodva speciben benne kell legyen, mert az okoz kimutatható fogyasztáscsökkentést, a fentebbi példák miatt megint bukott, csak néhányat soroltam fel, ki tudja más még hány hasonló "megoldással" találkozott. Ezeken túl a sapphire kártyái mért működnek megfelelően vajon? Vagy mondhatnám a GB 5570 ddr3-as kártyámat, mert ott már működik a dolog, sőt még ventiszabályzás is van. A 4670-en egy pötsköszörű' pörgött fix 12V-on, komolyan mondom porszívóval vetekedett, 4670 topikban meg lehet nézni hányan becoptak vele. Ha ilyen kártyák piacra kerülhetnek, ne próbálja a PP-t nyomatni az AMD mert egyrészt pofátlanság a kis idle fogyasztás hirdetése, másrészt valótlan, tehát megtévesztés. Az XFX 5770 kártyámmal a gép idle 80W volt konnektorból gyári szabályzással, én ezt lehackeltem 68-70-re. Most asus 5670 ddr5 van, PP itt műxik, konnektorból 55W idle a gép. A GB 4850 nem érte el idle a konnektoros 80W értéket, az XFX-nek sikerült az is, ami elég érdekes. Ott a GB HD6850, ami nem volt stabil sok esetben gyári órajeleken, volt is hápogás a userek körében, nem tudom a többi 6850-re ez jellemző-e.
    Amit mondtál a H-s lapokról az lehet igaz is, de azok a userek meg valszeg nem K cpu-t vesznek, mert csak az erősebb HD3000 igp az előnye ha nem tuningolható a lap miatt, esetleg csak bizonyos mértékig. Aki tuningol és amíg nem volt Z lap, addig vette a P-t, mert csak abban lehet tuningolni. ott viszont vga kivezetés nincs, így az igp használata elbukik kijelzés szinten biztos. Ezért mondom ügyes az intel, mert olyan dolgot elad, amit bizonyos helyzetekben használni se lehet. És most hogy van az összvér Z lap, még mindig biztos sokan vesznek P-t akik tuningolni akarnak, mert igp-t úgyse használnának. De így kell hamisítani növelni az eladási statisztikát:) Végül is azt nézik mit adnak el, nem azt mit használnak/használhatnak ténylegesen.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Male #51 üzenetére

    Írtam a #46-os hsz-ben. 24 milliót feltételez a Mercury. Többéves negatív csúcs.
    Fogalmam sincs az asztali gépek eladásairól. Ez a 24 millió is mobil dGPU-kal értendő. Az elmúlt negyedéves tapasztalatok alapján 12-13 millió lehet az asztali piacra szállított VGA, de ez csak tipp.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Male #58 üzenetére

    A múlt év utolsó két negyedévében olyan 33 millió körül volt. +/- 1-2 millió, most pontos számra nem emlékszem. Annyit tudok, hogy a 2011Q1-hez képest -15% a feltételezett globális visszaesés.

    Ha lelakatolt Overdrive mellett, 60 Hz-es frekvenciával és egy rákötött aktív monitorral csinálja, akkor az természetesen nem rendeltetésszerű működés. Ha nem egyedi a hiba, hanem szériát érint, akkor előfordulhat, hogy a Giga adott már ki rá BIOS javítást, ha nem, akkor természetesen jogos a panaszod. Lehetőleg nem Gigát kérjél helyette.
    A Sapphire/PowerColor kiemelt partnerek, így kötelességük az előírásokat a BIOS módosítása nélkül követni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Chaser

    titán

    válasz Male #61 üzenetére

    Köszönöm szépen :R Tudtam hogy fejlődik a vizuális memóriám, ami fontos megmarad:)
    "Az AMD PowerPlay funkciója végre tényleg jól működik, üresjáratban mindhárom VGA 157/300 MHz-re csökkenti a GPU és a memória órajelét. Az 5750-es mellé azért tettünk csillagot a grafikonon, mert a Gigabyte kártyáján nem működik a PowerPlay, az órajelek semmit sem változnak (így 130 wattot mértünk), ezért végül manuálisan állítottuk át az órajeleket és így kaptuk a 115 wattos értéket. "

    Abu85: 6670 esetében én abból indulok ki, hogy mind1 kitől veszem a vga-t, az AMD a chipgyártó, én az amd közzétett specijében ezt látom: GDDR5, mást nem, ebből arra következtetek, 6670 kártyán más memória nem lehet. Az, hogy külön megállapodás is lehet, az engem nem hat meg. Hogy jogilag hova billen a mérleg azt nem tudom, nem vagyok jogász.
    De fontosabb a PP kérdése. Itt is abból indulok ki, mind1 melyik gyártó égisze alatt jtutok a vga-hoz, az AMD a chip gyártója. Ebben a gondolatomban megerősít az intel nem is olyan régi sata3 mizériája, minden hibásnak minősített chipet visszahívtak a piacról legjobb tudomásom szerint. Ffüggetlen volt a dolog attól, hogy melyik gyártó milyen készülékében volt az a chip. Ha én most vga-t veszek, ami nem felel meg az AMD által meghatározott és közzétett előírásoknak, mért is nem az AMD kötelessége lenne intézkedni az ügyben? Az meg külön extra, hogy a nem működő előnyként előadott szolgáltatást nagy betűkkel reklámozzák a vga dobozán. Kinek is lenne a feladata engedélyezni ezt, mielőtt kimegy piacra? Józan paraszti eszem szerint a chip gyártójának és a szolgáltatás tulajdonosának, esetünkben az AMD-nek. Sajnos még mindig nem vagyok jogász. Amennyire viszont tudom, az XFX hivatalos partner, engem ők is, az AMD is megtéveszt, ehhez nem kell jogi tudás. És komolyan mondom, ha ilyen pofátlan nemtörődömség az AMD válasza ilyenre, lehet tényleg beperlem őket. Nem magam miatt, a sok ezer, tízezer v több vásárló miatt, akik örülnek a szuper energiatakarékos vga-juknak, és lehet csak emiatt vesznek AMD kártyát. Az AMD meg hálából megtéveszti őket a gyártókkal karöltve, de én innen nézve főbűnösnek őket tartom hogy ezt hagyják. A ph-nak biztos van jogásza, ha megtennéd és szólnál neki hogy írjion rám azt megköszönném. Csak ahhoz kérnék segítséget hogy milyen szervekhez forduljak és hogy induljak neki, egyáltalán van-e értelme. Gondolom ti erről cikket nem akartok írni:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák