Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Chaser #50 üzenetére

    A gyártók is tudják. A kérdés, hogy te hogyan használod. Az idle, vagyis a legalacsonyabb power state a mai VGA-kon, csak egy monitoron és 60 Hz-en lehet aktív. Ha ettől eltérsz, két monitor, vagy esetleg magasabb frissítés, akkor nem az idle, hanem az UVD mód vagy a köztes úgynevezett multi-monitor mód lesz aktív. Az alá nem mehetsz. Esetleg az is előhozhatja ezt a korlátozást, ha a CCC-ben az Overdrive aktív. Ez szintén tiltja a legalsó órajelkaput nem számít, hogy mit állítasz.

    Mert az AMD specifikálja a terméket DDR3-mal is. Ez a hivatalos álláspont. Az olcsóbb VGA-kat a két GPU-gyártó több memóriakonfigurációra specifikálja. Ez megszokott dolog. A gyártónak van hivatalos oldala, meg lehet nézni, típusjelzés szerint a termékek képességeit. A korrektebb boltokban még fel is szokták tüntetni a memóriát.

    64 bites HD 4670-t még nem láttam. Tudnál linkelni? A Hub memóriavezérlő sajátosságai miatt szerintem ez nem kivitelezhető a GPU tokozásának hardveres módosítása nélkül. Ez nem Crossbar, hogy csak úgy letiltasz egy blokkot.

    Nem kell utánaolvasni, hogy hol működik a PowerPlay. Ez nem a gyártók által kontrollálható dolog. A GPU-ban van a kapuzás. Persze a gyártók hibázhatnak, de ilyenkor általában jön egy javított BIOS. Vegyél Sapphire-t vagy PowerColort ők nem módosítják az AMD referencia BIOS-át, így a kezdetekben is jó lesz.

    Az AMD VGA-t is kezeli a Virtu szoftvere. Ugyanúgy működik mint az NV VGA-val. A mobil piacra is van ugyanolyan technológia, mint az Optimus. Az AMD ezt azért nem reklámozza, mert van saját platformjuk, amiben ráadásul nem szoftveres, hanem hardveres hibernálás van a dedikált GPU-ra. Mindenesetre a gyártók megkapják a kódot, amivel kiegészíthetik a gyári drivereket, és ugyanúgy automatikusan lekapcsolnak a Radeonok is. A HP például alkalmazza ezt.
    Van a másik megoldás, ami a manuális lekapcsolás. Azt is választhatja a notebook gyártója. Ez természetesen konkrétan a driver cseréjét végzi, így elsötétül a kép az IGP és a GPU közötti váltástól. Persze ennek előnyei is vannak, hiszen az Intel drivere nem aktív, vagyis nem fog gondot okozni a feldolgozásban. Az úgynevezett muxless technológiáknak (NV Optimus, AMD BACON, Virtu) az az óriási hátrányuk, hogy két grafikus driver van egy időben betöltve (Virtu esetén három), ami szükséges, ugyanis a kijelzőre kerülő kép nem a dedikált GPU-ból, hanem az IGP-ből kerül ki. Ez azt jelenti, hogy át kell másolni a rendszermemóriába, ami sebességvesztés, a dedikált GPU teljesítményéhez képest. Ráadásul, ha a muxless szoftveres modulja nem ismeri fel a programot, akkor rosszul is dönthet. Nem kapcsolja be a GPU-t, bár szükséges lenne, vagy bekapcsolja, miközben nem is szükséges.
    A legjobb ilyen GPU lekapcsolós megoldás az Dual Graphics, mivel az teljesen hardveres. A terhelés alapján dönt a rendszer a dedikált GPU hibernálásáról, illetve aktiválásáról. Ráadásul az IGP és a dGPU együtt is működhet, ami összeadja a két rendszer teljesítményét.
    A multiplexeres és a muxless lekapcsolás mindig szoftveres, és állandóan élni fognak a hátrányai. Ez gyártófüggetlen, a működésben van a korlát.

    Ez nem éppen igaz. Az AMD speckókat tartat be a gyártókkal. Ha nem tartod be, akkor kiraknak a partnerlistából, amivel bukva lesznek az OEM eladások. A Gigabyte-tal megtették, megteszik mással is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák