Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz hroberto #37 üzenetére

    Szerintem manapság már lehet nem is szerekkel vagy vértranszfúzióval tolják. Ha korlátlan a költségvetés, akkor lehet már sejtbiológiai-genetikai módszereket is bevetnek. Legalábbis a jövőben ez várható. iPSC-t őssejteket rávesznek, hogy segítsen az izomregenerációban, vagy alakuljon izomsejtekké. Esetleg adenovírussal/lentivírussal vagy retrovírussal utólagosan génmódosítják az izomsejteket. Több mitokondrium, jobban sejtregeneráció stb. (Egyébként manapság ezt már csinálják kísérletekben itthon is, nem különösebben nagy újdonság)

    Szóval ez örökké minden sport része lesz, ez nem vitás. Főleg ahol ilyen pénzek forognak. Csak az a szomorú számomra, hogy bármilyen Tour cikk, vagy fórumbeszélgetésről AZONNAL 90%-ban a doppingtéma kerül elő. Itt is egy Go Pro-s cikk alatt. Pedig a kedvenc focistáik, vizilabdásaik, kajak-kanu világbajnokaik, sportlövészeik - de mint kiderült már az esportoló Starcraftosok is szanaszét cuccolják magukat. Ennek ellenére a focinál szinte sohasincs megemlítve a dopping, lehet értelmesen beszélgetni a sportról magáról. Pedig ott nem 30 millió dolláros költségvetés van egy élcsapatnál hanem sokkal több, és sokkal több pénz forog ott. Azok kb már biológiai robotok lehetnek...

    A dopping ellenére is messze az egyik legnagyobb sportteljesítmény és hősiesség végigmenni egy ilyen versenyen... de megértem, hogy unalmasnak tűnik, mert kívülről csak annyi látszik, hogy mennek előre. Most volt épp a női párizsi bringás befutó és egy darab nevet nem ismertem, le is kapcsoltam mert untam.
    ...de ha már 15 éve nézed a TDF-et és van olyan név akit 10 éve ismersz és látod hogy minden évben végigmegy keményen, mintha egy régi haverod lenne, úgy teljesen más élmény nézni :)

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz hroberto #37 üzenetére

    Talán nem ártana frissíteni a memóriád! Contadortól vettek el. Riistől vettek el. És mint írtam Armstrong a doppingtól függetlenül egy görény.

  • Waikiki

    tag

    válasz hroberto #37 üzenetére

    Ullrich is bevallotta, hogy doppingolt, tőle semmit sem vettek el. Ennyi erővel szinte mindenkitől elvehettek volna minden eredményt. Mert az akkori menők nagy része vagy bevallotta, vagy bukott.

    Ez nem igaz. Ullrichot két évre eltiltották, és a 2005. májusa utáni összes eredményét törölték. Szóval igenis megkapta ő is a maga büntetését.

    Tudnám javasolni, hogy Armstrong mosdatása kapcsán legalább a Wikipedia vonatkozó szócikkét lapozzuk már fel, hogy pontosan lássuk, miről is beszélünk.

    Nem mellékesen próbáljuk már elválasztani a dolgokat.
    Az, hogy doppinggal nyomta, igenis elítélendő.
    Az, hogy ezt szponzori nyomásra tette vagy sem, az más kérdés, a vitapont inkább az lehet, hogy szerencsés-e ez a szponzori nyomás, de a dopingolás mentegetésére nem lehet érv.
    Az, hogy megkedveltette a sportot sokakkal, jó. Bár nem hiszem, hogy sikerült volna ugyanezt elérnie, ha nem nyeri meg hétszer a TdF-t, amihez ugyebár doppingolt.
    Az, hogy sok pénzt gyűjtött a rákos alapítványa számára, jó. Bár kérdés, hogy mennyit gyűjtött volna akkor, ha szimpla hererákosként gyűjt, nem pedig hererákból kigyógyult, hétszeres TdF--győztesként, ami egészen addig frankó teljesítménynek tűnik, amíg ki nem derül, hogy dopingolt.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

Új hozzászólás Aktív témák