Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz TeeJay #120 üzenetére

    "4 fullHD monitor az még csak 4K nem 8K"

    Egy 48"-os akárhányK-s monitor akkora, mint négy darab 24"-os, szintén akárhányK-s, így értettem a fizikai méretet.
    24"ban talán fullHD a legelterjedtebb, ezért hoztam fel azt.
    17"-os laposban jobban bejött volna nekem is, de olyanban még nem láttam UHD-t :F

    A 200%-nak az az értelme, hogy onnantól kezdve a betűk részletesebben vannak renderelve. A PH pl itt nekem most csupa pixelhuszár betűkön megy, ha meg Chrome-ban nézem, ott meg életlen minden betű (nem veszi figyelembe a pixel hint-eket, vagy minek hívják, ami a betűtípusba van kódolva? Mind1). 200%-on ez a probléma gyakorlatilag eltűnik. Ha meg olvasol ázsiai szöveget, pláne segítség.

    Ha esetleg van 5"-os mobilod, akkor töltsd le a mellékelt képeket, és nyisd meg őket 100%-os nagyításon. F-Stop tud ilyet, tedd a monitorod tövébe, és dőlj hátra.
    Kisebb kép, egy kb 20"-os FullHD, alatta 4K, alatta 8K monitor felbontásának megfelelő a kép, miközben a betű fizikai mérete nem változik.
    Nagyobb kép, kétszer akkora, tehát kb 40"-ban ugyanezek a felbontások, nem változó betűmérettel. Ez ugye 100%-os, 200%-os és 400%-os nagyítást eredményez. A 100 és 200 között igen jól látható a különbség, és nekem feltétlen tetszik.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Új hozzászólás Aktív témák