Hirdetés

Aktív témák

  • Cruz

    aktív tag

    Sziasztok!
    Segítségetekre lenne szükségem az alább részletezett probléma megoldásában.

    Múlt hét pénteken vettem a Magicomp-ban egy ''Logitech Multimedia Internet Black OEM'' jelzésű ps2 klavit. (a honlapon nem találtam képet róla, f.gépem pedig sajna nincs) Délután próbálom ki Counter-strike alatt és kellemtlen meglepetésben részesülök... A default beállításokat használva (W=előre, A=balra oldalaz, S=hátra, D=jobbra oldalaz, SHIFT=séta, ALT=guggol) ha a W-t és D-t használom egy harmadik mellett (shift vagy alt), akkor a D lenyomását nem érzékeli. De ha ugyanígy három gombot tartok lenyomva egyszerre és a) nincs közte a D, akkor jól működik ill b) a D-t nem a W-vel, hanem bármelyik másikkal használom, akkor is jól működik.

    Arra gondoltam, hogy rossz lehet a bill és pont a W ill a D billentyűk között nem zár össze rendesen. A klavihoz kapott CD-ról újra felrakom a I Touch nevű progit (aztán később a netről is letöltöm a legújabbat), de nincs benne érdemi dolog. Megpróbálom a Win-ben (xp pro sp1) állítgatni a vezérlőpult/billentyűzetben található dolgokat és semmi hatás. A régi billentyűzetel minden ok.

    Emiatt még aznap este elmegyek egy ismerősömhöz (arra gyanakodtam, esetleg az ic7max3-al lehet gond). Az ő vmilyen Asus-os lapjában is ugyanezt produkálja. Kipróbáljuk ott is más progikkal (Alien vs Pr., Q3) de a gond marad. Ha átállítom a gombokat (nem WASD, hanem IJKL, akkor úgy minden ok).

    Tegnap visszaviszem a boltba, elmondom a problémát és természetesen azonnal cserélik a klavit egy másikra (3-napon belül voltam). Hazaviszem és a probléma ugyanaz!

    Vagy állatira nincs szerencsém és kifogtam két billt ua hibával, esetleg eltoltam valamit és nincs tudomásom vmilyen spec beállításról, vagy egy szériahibás típussal találkoztam.

    Várnám a segítségeteket/tapasztalatokat, mert ma vinném vissza ezt is, de most már a pénzt kérem vissza (mert megtehetem a 3 nap miatt).

    Előre is köszi
    Cruz

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Cruz #1 üzenetére

    nos tapasztalatbol tudok csak irni, tehat tudomanyos alapom nincs hozza, lehet, hogy van benne hulyeseg is...

    egyes billentyuzeteken (nem peldany, hanem tipus), egyes gombokat nem lehet egyszerre lenyomni (illetve lehet, csak nem mukodik)
    anno egy regi axtor(?) billem volt (meg megvan valahol) es azon pl ha kette mk3-aztunk es egyikunk pl ugrott valamerre es nyomott melle meg egy utest/rugast, a masik csak egy iranyba tudott mozogni, masra nem volt kepes
    ezen a billentyuzeten megfigyelheto volt tovabba, hogy ha az alfanumerikus reszen egy sorban minden masodik etut lenyomtam, 4 gomb utan vilagitott mindharom led, es semm masra nem reagalt
    ezeket elkonyveltem annak hibajakent, hogy ez egy nagyon reig meg din cstlakozos bill
    mostani billentyuzetemmel (1500Ft-os HP USB-s), nincs ilyen gond, azonban sok helyen talalkozok olyan billentyuzetekkel, amiknel egyes gombo egyideju lenyomasa az altalad is leirt hibat okozza (esetenkent meg csipog is melle a speaker)
    azt, hogy miert van azt nem tudom, de valoszinuleg csak az segit, ha masik tipusu billentyuzetre csereled ki

  • Cruz

    aktív tag

    válasz VladimirR #2 üzenetére

    Köszi
    Az ismerősömnél csipogott is rendesen a speaker a D + W ill egy harmadik lenyomása esetén. Először arra gondoltam, hogy a gomb ragadhatott be de ez nem bizonyult igaznak (pláne úgy, hogy ua típus második példáya is azonos problémát ad elő), vagy esetleg a pufferméret lenne kicsi, de más beállításokkal nincs gond....
    Szóval lehet hogy ezen billentyűzet alapból, gyárilag produkálja ezt. Akkor viszont a gamerek vigyázzanak vele, mert játékra így bizony nem biztos hogy jó lesz.
    Délben viszem vissza.

    Ha esetleg találkozott valaki hasonló problámával, várom szívesen tapasztalatait.

    Kérdés:
    Van e valakinek a Logitec Internet Explorer sorozatból klaviatúrája, és tapasztalt e hasonló gondot vele, vagy játékra tudja használni rendesen. Ha már újat veszek, akkor rákérdezek legalább.

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • Pari

    csendes tag

    Nem a bill hibaja,rossz fajtat vettel!
    En hosszu honapokig szoptam hasonlo hiba miatt, nekem az elore+balra+space kombora nem volt hajland reagalni semelyik billentyuzet egy baszom regi at-s bill kivetelevel,amit ugy 5 evig nyuztam es mar minden baja volt...az uj ps2es billek egyszeruen nem tudjak,osszeakadnak emiatt,szal azt tanacsolom,hogy vegyel egy radios billentyuzetet!!!en kb 30 kulonfele billt probalta ki otthon,aztan egy wireless logitechet amin minden akadas nelkul akar 8 gombot lenyomva es vegzi a dolgat!de egyre vigyazz olyan fajtat vegyel aminek nem radios az egere az enyem 3 HETENTE megevett 2 Duracell elemet, ki is vagtam a francba, vettem ey ms 3.0-sat, de a vezetek nelkuli billel semmi bajom 2 eve van benne ugyanaz az elem, es muxik.

    10 Mooo 20 goto 10

  • Cruz

    aktív tag

    válasz Pari #4 üzenetére

    Hmmm. Ez érdekes.

    Monjuk rádiós klavira nem akarok pénzt költeni ha nem muszáj, mert nem használnám ki. Inkább egy teljesen megbízható ps2 es egyedre lenne szükségem (hogy tudjam billentyűzetről indítani a gépet, ami usb-ről nem működne).

    Nem gondoltam volna, hogy képes leszek belefutni ilyen gondba is.

    Tehát ha valaki tud ajánlani fekete színű ps2-es típust (nem kell tele lennie extra fícsörökkel) ami biztosan nem akad össze három gomb egyszeri nyomva tartása esetén, akkor várom lelkesen...

    Cruz

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Cruz #1 üzenetére

    Sajnos ez ilyen. Nem a billa hibás, hanem a tipus ilyen.

    Ha valaki nagy gamer, akkor előre tesztelnie kell az iylesmit, különben könnyen befürödhet vele. :(

    Aki hülye, haljon meg!

  • Pari

    csendes tag

    válasz Cruz #5 üzenetére

    Hat akkor csak aztom tanacsolni amit en szenvedtem... letoltottem a Asteroidsra hajazo jatekot( ami egy össz. exe filebol allt es cdrol lehetett futatni minden telepites nelkul),ahol lehetett configolni a billt..., fogtam a cdt, elmetem a mediamarktba, coraba,tescoba.. csokat megkertem,hogy hordja nekem a billeket, gepbe be a cd game indit ,beallitottam a kerdeses gombokat ,harom gomb toffkod egyszerre, s amelyik billel szepen forog korbe es lo,azt elhoztam...amugy nem olyan dragak mar a vezetek nelkuli billek, es rendszerint tobb van ezekbol fekete is:)

    10 Mooo 20 goto 10

  • Cruz

    aktív tag

    válasz L3zl13 #6 üzenetére

    Na ja!

    De én nem vagyok nagy gémer, csak épp néha cs-zek. Arra sajna meg nemigen van időm, hogy a boltban sokat tesztelgessek, ezért is kértem javallatot. Lehet megint az lesz, hogy kiválasztok egyet és ha nem megy akkor másnap már viszem is vissza. Az a gondom, hogy estére kéne a bill, mert anélkül nem fogom tudni elindítani a gépet.
    Ebből marad a próba cseresznye dolog :)

    Köszi minenkinek!

    üdv
    Cruz

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • Cruz

    aktív tag

    Visszavittem, megnézték ezt is, majd mondták hogy az #1-ben leírtak jellemzők erre a típusra, úgyhogy visszadják az árat (hasonlót nem tudtak ajánlani; egyébként is visszaadták volna az árat mivel három napon belül vittem vissza és makulátlan hibátlan állapot, összes műanyagzacsi megvolt...).

    Most tehát billenytűzetet kell vennem.
    Amit kinéztem: Genius Comfy KB 21e az e-connectben
    Mi erről a véleményetek? Próbálta már valaki játék közben? Puhák e a gombok?

    Mellesleg egy másik boltban mondták egyanerre a problámára (amikor a kérésemre ua típusú logitechet rakták elém :(), hogy ezek a klaviatúrák a gyártástechnológiából eredően bizonyos gombcsoportok egy szálra vannak felfűzve. És mivel a gombnyomásra ellenállásértékek változnak, ezért előfordulhat, hogy biz. gombokat már nem tud kezelni és ilyenkor előjön a fenti probláma (csak a kurzormozgatók, shift, ctrl van függetlenre kötve).
    Oks. mondtam erre én, de akkor javalljanak egy olyat ami nem kakál be egyszerre 3 gombtól. Ilyet nem tudunk jött a válasz. :F És akkor az a pár millió ember aki fps játékkal default beállításokkal játszik az mit csinál? Na erre már nem tudtak mit lépni... Én ellenben léptem...
    Az e-connectben a telefonban azt mondták előtte lehet tesztelni is ha akarom :)
    Hát majd meglátjuk!


    [Szerkesztve]

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

  • Cruz

    aktív tag

    válasz Cruz #9 üzenetére

    Megoldódott a probléma!

    A Genius KB 21e nem generál ilyen problémákat (lásd #1), lehet használni fps-hez nyugodtan. Ráadásul finomak és puhák a gombok is (ismerkedtünk tegnap cs-ben és nem volt gáz :) ).

    Köszönet mindenkinek aki segített!

    Üdv
    Cruz

    Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

Aktív témák