Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Ja no #174 üzenetére

    Helló Ja no!

    Namost ezekhez hogy lehet kijelzőt biggyeszteni? (HMI)

    A CPU-n alapból is rajta lévő sors porton keresztül. Ha nincs rajta csak peripheral csatlakozó, akkor egy CIF01-es oros interfészen keresztül.
    Ha van rajta egy soros port, meg egy peripheral csati is, akkor egy CIF01-el megoldható, hogy programozhatod is anélkül, hogy a HMI-t lehúzogatnád róla a programtöltés idejére.
    A CPM-hez illesztheted a régi NT sorozatú kijelzőket, de az új NS sorozatúakat is.

    Meg nem látom egyelőre, hogy impulzus kimenetet mire használják?

    Hajtásvezérlésre. (szervók, léptetőmotorok, stb)

    Meg megoldható-e az hogyha olyat veszek amiben nincs RTC, akkor felépítek a programban több önnálló blokkot,amik az adott napszakokhoz passzolnak, majd ezeket egyenként néhány digit-input-lábra ''hozzádedikálom''?

    Megoldható.

    Ez csak ott jöhetne a képbe, hogy a CPM1A ill 2A-ra lehet ProfiBus-t meg DeviceNet I/O modult is biggyeszteni, ezzel talán könnyebb a decentralizálást, de főleg a HMI-t megvalósítani (?)

    Omronnál a HMI-hez nincs szükség sem profibuszra, sem Devicenetre.
    Ha a decentralizált verziót az I/O számok növelésre akarod használni, akkor annak szerintem semmi értelme.
    Akkor nagyobb PLC-t kell venni inkább.

    Szal úgy tűnik, hogy az eredeti 100kHUF-os limitem a két szék közti földreülés esete.

    Mint írtam nézd meg használtan. Én vettem mér siemens C7-et 40-ér (beépített I/O-k, több analóg is, számláló bemenet, LCD kijelző, kezelő gombok, MPI busz, RTC, stb.
    Meg S7 314-et is. Sőt, most kínáltak egy Omron CQM1-et 40-ér, 64 I/O ponttal, belső órával, soros porttal.

Új hozzászólás Aktív témák