Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gorbep #72831 üzenetére

    Mihez képest nem az?! A HDD árát egyszerre kell kiadnod, az így jobban fáj, pláne, ha egyszerre kéne vagy hármat venni, mint a fent vázolt esetben is. Plusz ugye a NAS, plusz a médialejátszó, szemben a már meglévő lemezekkel és DVD-/BD-lejátszóval. Igencsak horror árú beruházás.

    A lemezeket folyamatosan veszi az ember, beleépül a havi kiadásaiba és úgy nem megterhelő. DVD-kről beszélünk, már jó 5-7 éve sem kerültek többe az új, dupla lemezes megjelenések 3 eFt-nál, ma pedig fél évvel a megjelenés után szimpla lemezesként szinte bármit megkapsz 990 Ft-ért. Pont ezért nincs realitása annak, ami írsz, hogy eladod őket, mert egyszerűen nincs már áruk újonnan sem, nemhogy használtan. Egyébként egy minőségi lejátszóval közel kijön egy DVD-ből az, amit egy 720p rip tud, persze ez DVD-függő is.

    Az optikai adathordozónak nem áldozik le, mert világszerte nagyon sokan veszik mai napig, pláne ott, ahol alacsony a net penetrációja (nem kell messzire menni: kishazánk vidéki településein sok helyen még mindig siralmas a helyzet, de spec. Budapesten belül is van ismerősöm, aki panaszkodik, hogy konkrétan egy szolgáltató szolgáltat nála és az is fos). És akkor még nem beszéltünk a magamfajta gyűjtőkről, akik szintén a fizikai adathordozót keresik, abból is a szép kiadványokat, amelyek dögivel jönnek. Én zenei téren is most tértem vissza vinyl-re és elmondani nem tudom, mennyivel minőségibb zenehallgatás, mint CD-ről, FLAC-ból hallgatni ugyanazt. Múlt héten vettem meg Slash új lemezét dupla bakeliten, simán elérhető itthon is, pedig pár nappal korábban jelent csak meg a lemez. Szóval pl. ilyen téen is jön vissza a fizikai adathordozó.

    Múltkor olvastam, hogy jön hozzánk is a Netflix: nem sok jövőt jósolok neki egy ilyen országban, ahol kb. az a felfogás, hogy kvázi senki nem fizetne érte 100 Ft-ot sem havonta, mert az pont 100 Ft-tal drágább, mint lewarezolni a tartalmat valahonnan.

    A 4k-t meg hagyjuk, az aztán az extra parasztvakítás, pláne úgy, hogy már 8 éve elérhetők a fullHD megjelenítők, de a sugárzott tartalmak döntő hányada még mindig SD és az eddig digitálisan leforatott filmek zöme is 2k-ban forgott. Még a 4kBD szabvány sem végleges, a kiszolgáló elektronikáké meg pláne nem az. Szóval az még elég sok-sok év, amire eljön a 4k korszak - ha eljön egyáltalán. Így elnézve itthona 65VT60 képét, nem érzem az égető vágyat, hogy 4k-ra váltsak. :U

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák