Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz DM-Fan #40894 üzenetére

    Szerintem éppen dicsérni szokták a kábeles Digit. Minden nap úgy kelek fel, hátha ma végre nálunk is elérhető lesz. A városban egy kivételével az összes ismerősöm, rokonom Digi előfizető.
    A műholdasuk tényleg vacak, de már elkezdték fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #40894 üzenetére

    Én is épp azt fejtegetem többeknek (privátokban), hogy az 50-es széria is van már olyan jó, hogy nem is kéne hogy kérdés legyen egy 50ST50 vagy 42GT60 közül melyiket válassza az ember (akár akkor, ha szabadon tologatható a fotel/kanapé, de főleg ha sohasem jut ~1.5m közelségbe az ember, amit a 42" kérne).

    Persze, ha valaki maximalista, és tudja mit kell nézni egy TV képén bíráló szemmel, akkor találhat majd előnyöket 50-esről 60-as szériára lépve. (És itt közben mellesleg jegyezzük meg, hogy neki még a ZT60 sem lesz "tökéletes".)
    A képméret viszont bárki számára egyértelmű, még akkor is ha 1.5m-re oda tud mászni valaki a 42"-hoz, az 50" akkor is kényelmesebb, kellemesebb.
    Eközben pedig már az ST50 is kiváló képminőséget nyújt (amit bár van még hova fokozni, mint látjuk is a 60-ast, és majd a 70-es szériát, de nem létszükséglet, nem kötelező, az 50-es is megüti a kiváló szintet, ami legtöbbeknek már szinte tökéletes).

    Szóval itt most napjainkban szerintem mindenki, aki minimum egy UT50-ben gondolkozik (nem HD-Ready modellek és/vagy LG, Samsung, hanem 2012+ Panasonic plazma) a méretre hajtson, akkor is ha nem hiszi, hogy szüksége van legalább 50"-os, vagy esetleg még nagyobb képátlóra.

    Ha már tényleg felesleges lenne a nagyobb képátló (mert már a szomszédba kéne áttolni a fotelt a falon át), de még van lehetőség és hajlandóság a pénzköltésre, akkor kell lépkedni felfelé a típusok közt. Lehetőleg a GT60-ig (vagy ameddig ér az ember pénztárcája, de már egy UT50 sem igazán okozhat csalódást).

    HD-Ready kategóriában pedig nagyon egyszerű a képlet,mert a Samsun elbénázta egy kicsit ezt a kategóriát (is, csak ezt már korábban is, de még mindig), így kb. a Panaosnic X szériája marad.

    Én ezt viszont csak szélsőséges esetekre ajánlom, ha vékonyak az anyagi lehetőségek vagy hajlandóságok, hogy ne futná UT50-re, ST60-ra, stb, de tényleg olyan messziről nézik, hogy az 50" is túl kicsi. (Előbb-utóbb azért ugye elfogynak az utolsó 50-esek. Csodálom hogy még van pár.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • s7evcsenko

    addikt

    válasz DM-Fan #40894 üzenetére

    Nekem sincs az ég világon semmi bajom a digi kábelszolgáltatásával... :(

    "Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

  • hunspikey

    őstag

    válasz DM-Fan #40894 üzenetére

    "Azt tudni kell, hogy már a GT50 is brutálisan jó TV volt, de az tény, hogy szoftveresen ennek ellenére elcseszték, mivel a professzionális képmódok nem voltak jól kalibrálhatók és a feketeszint itt emelkedett volt az egyéb képmódokhoz képest."

    Utólag már a profik azon a véleményen vannak a weben, hogy a Pana ezt szándékosan lépte, mivel a panel drive algoritmus váltásával tudták csak elérni az árnyalat precizitást a 2012-es GT-n, és a VT-n. Ez volt akkor az ára. A 60-as szériánál már a 2:1-es drive sorokkal is megy nekik a precizitás - ez volt a fő fejlesztés szerintem, no meg némi fényerő.

    Ezt egyébként meg is tudom erősíteni a saját készülékemet tanulmányoztam én már annyit, szóval a fekete szint igaz, hogy emelkedik, de a látvány sokkal precízebb és sokkal filmszerűbb. A kalibrálhatósággal sosem volt probléma és ma sincs - csak azt kell eldönteni, hogy néz-e az ember 0.02-es feketével pro módot kalibrálva, hihetetlen szép gradiensekkel, vagy inkább 0.01-el néz THX-et kicsit több ditherrel, kicsit szegényebb árnyalatkezeléssel. Ez a GT50, VT50 sztorija.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

  • Dorian

    félisten

    válasz DM-Fan #40894 üzenetére

    A kábeles Digi képminősége nálam kiváló. (Bár állítólag szolgáltatási területektől is függ) Látszik, hogy csak a műsor eredeti minőségétől függ a leadott kép minősége, amit normálisan vettek fel, az simán BD minőségben jön. (Legutóbb "A természet közelről" c. sorozaton döbbentem le, szó szerint) 1 kivétel van: a Spektrum blokkosodik, mintha sz.rrá lenne tömörítve, lehet, hogy ezt így kapják.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák