Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz Stafni #2570 üzenetére

    Ha kicsit is 300 alá csúszik a Ft, azonnal mindenből aranyat veszek. Ráadásul most kissé lement az ára.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Stafni #2570 üzenetére

    Amit írtál az tény.

    Ez meg egy másik tény:
    1990-ben a minimálbér 4800 Ft, ebből 133 liter benzint lehetett venni (ez még a taxisblokád előtti ár, azután már csak 78 liter jött ki).
    Ma a minimálbér 93000 Ft, ebből 221 liter benzin jön ki (Lukoil: 420 Ft/l).

    Na most, a benzinár miatt nem autózunk annyit? És egyáltalán mennyi az az annyi?
    Aki ma keveset autózik, az is valószínű, hogy még mindig jóval többet autózik, mint mondjuk 90-ben.
    Persze feltehetem a kérdést hányan éltek akkor a minimálbéren és hányan most? A mindenkori minimálbérnek mekkora volt a vásárlóértéke (nem csak a benzin tekintetében)?

    A állítás kérdést szül, majd az egy újabbat és újabbat. De csak annak, aki elgondolkozik az állításon és megvizsgálja a kérdést. Aki nem, az tévhitekben marad.

    Mint minden sokkal árnyaltabb. Kiragadunk tényhalmazokat és azokat önmagában vizsgálgatjuk, majd globális megállapításokat teszünk. És ezen megállapítások alapján kezdünk cselekedni. Pedig csak tények egy szűk halmazát vizsgáltuk.
    Mondjuk ezzel nincs baj, csak ne alkossunk véleményt vakon. A megállapított tényeket pedig tudjuk úgy kezelni, hogy ismerjük azok határait. (Mint a fizika órán, amikor kimondtuk, hogy tekintsünk el a súrlódástól. pedig az attól még ott van.)
    Ne egy-két újsághír, ne csak egy beszélgetős tv műsor alapján alapján véleményezzünk különösen, ha nincsen a birtokunkban a szükséges ismeretek összessége, csak annak is egy része.

    (Ezt nem személyesen Neked szántam, csak a te hozzászólásod adta az apropót)

    Tőlem lehet az Euró 800 Ft is, ha én 2000 Eurót keresek havonta és mindezt stabilan hosszú évtizedekig. ;)

    Na, mentem plazmázni....

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Új hozzászólás Aktív témák