Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lizsó #4317 üzenetére

    Elvileg van még 50PX8 és 50PZ80 is (mondjuk ez gyakorlatilag ugyanaz a kettő, amit Te is írtál, csak ugye DVB-T tunerrel).
    Nem teljesen világos okokból Magyarországon nem igazán kapható az 50PV80, pedig erősen lenne rá kereslet. Megrendelésre mondjuk szerintem hoz a Pana is, vagy lehet próbálkozni más cégnél, aki vállalja, hogy beszerzi. Ellenkező esetben marad a tavalyi széria, ahol már az 50PV700-akat is elég jó áron szórják, csak ez ugye lutri, hogy beleesel-e a hibás szériába, bár az ilyen magasabb kategóriás modelleknél annyira nem hallottam meghibásodásokról.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lizsó #4323 üzenetére

    Kérdés mennyit szánsz rá.

    Hát, az 50PV8-hoz már olyan 260 eFt-ért hozzá lehet jutni (50PX8 olyan 270 eFt), az 50PV700 meg olyan 320 eFt. Kontrasztarányban totál ugyanaz a két TV (10.000:1) és mind a kettőben tavalyi képalkotó technológia van. Szóval ha a kettő közül kéne választani, akkor én beérném az esetlegesen kevesebb csatival és a kevesebb szolgáltatással, mert azért 60 eFt elég sok és látható különbség nemigazán volna sok, valamint azért a 7-es széria selejtaránya aggasztana. Szóval ha e kettő közül kéne választani, akkor én az 50PV8-at (vagy 50PX8-at) választanám.

    Viszont elgondolkodnék a helyedben, mert ha pl. elég a 42" is, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne a 42PY80-at választani, ami ugye fullHD-s és szintén olyasmi áron mozog, amit az 50PX8 (max. olyan 280 eFt körül hozzá lehet jutni), viszont már jóval magasabb a kontrasztaránya, jobb a képjavító technológiája és több csati is van rajta, mint az 50PV8-con.

    Esetleg gondolkozhatsz még a 46"-os méretben is, pl. 46PY8 (ugye szintén fullHD), ugyan még tavalyi képjavító technológiás, de 46" és fullHD. Ez árban az 50PV8 és az 50PV700 között van, már olyan 300 eFt körül elérhető.

    Nehéz kérdés, én sem igazán tudnám melyiket válasszam jelenleg, de a fullHD nyújtotta előnyök szerintem még kevésbé hangsúlyosak, mint a képátló, szóval ez az 50PX8 felé húzna, de ugyanakkor meg a jobb képjavító technológia a 80-as modell felé húz. Az a baj, hogy 46"-os méretben nincs HD-Ready, csak fullHD, pedig az árban is korrekt középút lenne, meg méretben is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lizsó #4332 üzenetére

    Gratulálok a TV-dhez, használd sokáig egészséggel!

    Get Moded!

  • h65535

    tag

    válasz Lizsó #4358 üzenetére

    A Pioneer DV-380-as (és az összes ennél fiatalabb modell) tudja SCART-on is az RGB progresszívet. De nekem szemre jobbnak tűnik a komponens progresszív, mint az RGB progresszív. (A SW dvdk THX tesztere). Lehet a SCART kábelem minősége gyengébb, bár ami árért vettem, nem hinném.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Lizsó #4358 üzenetére

    Nem tudom az idézet honnan származik, de valószínűsítem, hogy nagyon nem mai állapotot tükröz, mert a Pioneer DV-696AV típusú DVD-lejátszóm (ami 2006-os modell) már vígan játszotta Progressive-ben SCART-on keresztül az anyagokat. Több, mint egy évig néztem így a filmeket, utána vettem plazmát és onnantól kezdtem használni a lejátszó HDMI-kimenetét. Érdemi különbséget nem tapasztaltam a SCART RGB-Progressive és a komponens Progressive között (persze ezt még CRT-n próbáltam). A plazmát már meg sem kíséreltem analóg módon rákötni, egyből HDMI-vel csatlakoztattam.

    Fél napig nem nézek a fórumra és megint volt valami? Mi volt már megint a trágárság tárgya? Látom, hogy fetterr, de mi volt már megint a nyűgje?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák