Hirdetés

Aktív témák

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Nagy_Matessz #22300 üzenetére

    Ugyan válaszoltak neked több soron,de én is megerősithetem tapasztalatból is DM-Fan véleményét: 1.: 2 méterről nem nagy a 42-es sőt,ha telik 46-ost vegyél.Pl. Panasonic 46S20E. Vagy ha van rávaló:G20E.De nem jársz rosszul a Panasonic 42G20E-vel sem. Csak elsőre lesz "baromi nagy", mihelyt nézni kezded rajta a filmeket,rögtön rájössz hogy éppenpont hu... :) És nem kizárt hogy keresztapud egy-két jó filmet meglátva rajta rájön a tévedésére és hogy megvezették azok,akik tanácsára a nagyobb méretről -és pláne a plazmáról le akart téged beszélni. És 2.: nem bántom a keresztapádat, de ebben a kérdésben nagyon ne rá hagyatkozz, épp az ilyen térű tapasztalatlansága miatt. Ugyanis ha számolni tudna,rájönne hogy 4:3-as adást nézve a 32"-sen messze alulmarad a mérete a 72 cm.es képátlójú tévétől és magát a 72-est se nevezné "baromi nagynak" senki szerintem. Sokan vannak akik 72-est néznek 2 méterről. Az inkább eleve 37-nek felelne meg 4:3-ban. És eleve 16:9-ben már más nézőtávolságok érvényesek. És az ugye természetes,hogy minél messzebb nézed,annál kevésbé lesz részletgazdag,4 és fél méterről a 42-en már teljesen mindeyg mit nézel: HD, DVD, Divx, ugyanúgy mutatnak. Ugyanez érvényes kb. 3 és fél méterről a 32"-sre. Mellesleg a Full HD 32-esen kb 1.3 méterről látható és 1.7 méterről lehet a 720p-t a DVD-től megkülönböztetni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák