Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    válasz Lami66 #5594 üzenetére

    Én a rezgőkéses borotváknál két évnél rövidebb intervallumra tenném a szita/fólia és a kés cseréjét.
    Inkább kb. szűk másfél év az amikor cserélni kell. Napi használatot és egy átlagos erősségű borostát figyelembe véve. A másfél év leteltére a kés is elkopik és érezni, hogy már inkább tépi a borostát és nem vágja. Nem kellemes érzés. Persze ha eddigre már esetleg ki nem lyukadt a szita, mert az sem bírja nagyon tovább. Sőt inkább már előbb tönkremegy/kilyukad mint a kés.
    Körkéseseknél ilyen "veszély" nincsen, ott valóban az van, hogy ha már életlenek a kések és nem vágnak elég hatékonyan akkor ezt általában úgy lehet észrevenni, hogy jobban rá kell nyomni az arcra a borotvát és hosszabb ideig tart a borotválkozás is. És két évet biztosan kibírnak, erős borosta mellett is, a vágási hatékonyságot nézve. De általában többet is. Viszont egyik nagy előnye a körkéseseknek, hogy önélezők is egyben és így még meghosszabbodik az élettartamuk. Másik előnyük(szerintem) hogy lényegesen halkabb működésűek a rezgőkéseseknél.
    Tapasztalatból tudom mondani (egy rövid ideig használtam rezgőkéses Braun 7 borotvát), hogy az én három napos borostámat, ami jó erős egyébként is már egynaposan is, azt eléggé megszenvedtem amikor elkezdtem levágni. Az elején bizony nagyon óvatosan kellett az arcomhoz érinteni a Braunt, hogy a lehető legkisebb mértékben húzzon. Aztán mikor már rövidebb volt a borosta akkor már boldogult vele és nem húzott. Ugyan ez a körkésessel sosem fordult elő. Ott nyugodtan rányomhattam a szokásos általam megszokott módon, nem húzott csak inkább hangosabb sercegést lehetett hallani az elején míg hosszú volt a borostám.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák