Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Studi #14900 üzenetére

    Fenéket. A Fidesz 2010-ben történelmi lehetőséget és rendszerváltást emlegetett, és ezt sokan el is hitték. Én is elhittem, hogy 20 év után végre valmi jó irányba mozdul. Aztán amikor jött a trükközés az alkotmánybírák személyével, kezdett gyanús lenni a dolog, de a láncot az dobta le, amikor visszamenőleg meg akarták adóztatni az ún. pofátlan végkielégítéseket (pl. kollégám anyjáét, akit 30 év tanárkodás után 2008-ban rúgtak ki az iskolából, és a törvény alapján neki járó végkielégítés is beleesett a körbe - az, hogy a néni a pénz egyik felét a gyerekeinek adta, másik feléből felújította a lakását, senkit sem érdekelt, tessék visszafizetni). Jogállamban ilyen nincs. Ha a BKV-s végkielégítések tisztességtelenek, akkor tessék szépen visszaperelni a Ptk. vonatkozó szabályai alapján, vonják felelősségre azt, aki azt a szerződést megkötötte, mert az, hogy visszamenőleg nem állapítunk meg kötelezettséget, és nem veszünk el jogot, olyan jogi alaptétel, amelyet ha kihúzunk, a jogállam, mint olyan megszűnik. Aztán jött az alkotmánytól kezdve az összes jogszabály kicserélése, rohamtempóban, egyeztetés nélkül, úgy, hogy egy alapvető fontosságú kódex cseréjét bejelentik, másnap bent van a parlamentben, harmadnap elfogadják, negyednap megjelenik a közlönyben, és hatályba is lép, ötödnap meg már bírságolják, aki nem figyel oda. Nekem ez volt az elég. Másnak más. A kormány népszerűsége 2012-ben mélyponton volt, ez tény.

    A rezsicsökkentés ezt hivatott helyrehozni, mert Józsinak, aki főállású alkoholista Alsómocsoládon, hozzám hasonlóan egy szavazata van, és neki marhára bejön, hogy a rezsi kétezerrel kevesebb (az, hogy minden drágább, a segély meg nem lesz több, egyértelműen a mocskoseurópainió hibája). Az már csak hab a tortán, hogy az ellenzék meg faszoskodik, nem kicsit, így a rezsicsökkentés még arra is jó, hogy elférjen egy kis Takarékbank, meg kis Paks, meg pár Nemzeti Mérnökiroda.

    A szar forint nyilvánvalóan nem azért van, mert az ilyen és hasonló sztorik miatt az ország iránt a befektetői bizalom a béka segge alatt van. Az megint csak a mocskoseurópainió hibája.

    Amúgy a leglejjebb szerintem most értünk el: nézzétek/hallgassátok/olvassátok a közmédiák híradásait az ukrán zavargásokról (forradalomról?). Ott ugye most emberek halnak meg, vöröskeresztes kamaszt lőnek torkon, nagyjából (pontosan) ugyanaz zajlik, ami 1956-ban nálunk. A közmédia meg okádék módon zavargásokról, szegény belügyesekre támadó tüntetőkről, szélsőjobbosokról, mocskosbalhésokról beszél. Oroszország most éppen a barátunk, fejünk Putyin seggében, nem lehet mást mondani, ugye.

    Bízom benne, hogy innen tényleg nincs lejjebb. A szép az egészben, hogy még így sem tudom, ki a bánatra lehet szavazni áprilisban, merthogy azért, mert nem vagyok "fideszes", nem vagyok másmilyenes sem, nincs olyan, amilyenes lennék. Csináljunk pártot, basszus, legrosszabb esetben felveszünk egy rakat támogatást. Eperkutyus for President, nekem elég, ha a közbeszerzések állami felügyeletével kapcsolatos ügyvédi megbízásokat megkapom.

    Crey, töröld, ha még az offban sem szabad politizálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák